ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.07.2010
AUG-2009
4 AD. + 2 COPII -- v: 17+17

Holiday Blue (ex Slatina) Hotel [Olimp]3

Acceptabil

Hotelul are 2 stele si ofera in camerele de la etaj conditii satisfacatoare, fiind o solutie pentru cei cu bugete low-cost. Rewferitor la camere am constatat bunele intentii ale staff-ului de a mentine in conditii de functionare a mobilierului si a instalatiilor sanitare. In ciuda acestor eforturi parfumul "epocii de aur" este omniprezent. Mancarea acceptabila la restaurantul hotelului alaturat (Craiova, parca ii spunea). Intr-o seara am vrut sa comandam ciorba/supa sau ceva de acest gen. Reactia ospatarului a fost "spectaculoasa"'citez din memorie: "Daca ati mai fi fost prin alte localuri ati fi stiut ca dupa ora 6 nu se serveste ciorba" Avand experienta mai multor cine in diferite restaurante ale lumii am zambit (amar desigur). Punctul forte mi s-a parut insa a fi curtea interioara cu piscina inclusa. Aranjamentul floral si decoratiunile relizate cu materiale ieftina dar cu mult bun-gust, alaturi de apa limpede a piscinei ne-au facut sa ne simtim bine.

Hotelul se afla insa destul de departe (30 min de mers pe jos) fata de bazarul din Neptun. In concluzie poate fi o varianta pentru cei care nu isi doresc decat conditii minime dar acceptabile de cazare. P. S. Nu va cazati insa in camerele de la parter. Unele au igrasie. (urmeaza si pozele de rigoare)

Trimis de savin512 in 05.07.10 16:28:23
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în NEPTUN / OLIMP. A mai fost în/la: mai peste tot exceptand Delta si zona Baia Mare
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Franta, Germania, Austria, Turcia, Bulgaria, Ungaria, Cehia, etc.
Adn. FAVORITÎncarcă VIDEO

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (savin512); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

diana_cosma* [07.07.10 12:38:08] »

de votat am votat, dar inca mai astept sa vad fotografiile

cris71 [18.07.10 13:10:04] »

Sunt chiar asa nasoale camerele de la parter? Aveti poze?

savin512 [19.07.10 00:16:14] »

Probabil nu toate camerele de la parter sunt nelocuibile. Eu am vizitat doar 2 si erau pline de umezeala de la defectiunile inst. sanitare care se remediasera, insa mirosul persista peretii find inca umezi. Posibil ca situatia sa fie remediata, insa din trista experianta a altor colegi, aceste probleme exista si in alte hoteluri. La vremea aceea nu m-a ajutat dovlecelul sa pozez aceste aspecte asa ca..nu pot furniza dovezi foto.

cris71, diana_cosma*, savin512

pagină generată în 0.0719230175018 sec