ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.07.2021

Către satisfăcător
Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Dupa doua zile dezamagit si aproape scarbit de atitudine!

Salut. Am ales aceasta locatie la recomandarea unor prieteni! Scriu aceasta recenzie in timpul sejurului! O sa completez pe parcurs!

despre SERVICII

Prima impresie o ai la receptie! De departe hotelul impresioneaza dar cand intri observi lipsa atentiei pt detalii. Geamuri murdare si patate, decoratiuni desi de calitate neingrijite, personalul rupt de realitate si fara reactie. Detalii aproape deloc despre„resort", doar doua hartii despre programul meselor si atat. Nerespectarea programului barului si a altor servicii este ceva obisnuit. Romanescul„vin imediat" nelipsit! Curatenia se face in timpul dupamiezii cand vreu sa te odihnesti.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Camera: mare dar nu de 4*+. Murdara, finisaje de proasta calitate de maxim trei *, constructie noua dar ieftina ce se vrea de lux. Becuri lipsa sau arse, urme vechi de tantari pe pereti, aer conditionat zgomotos, spatii reduse de depozitare.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Am ales all inclusive. Deceptia noastra a venit din oferta jalnica a sortimentelor de mancare. Fata de Mera din Olimp care la fel este un resort slab spre insuficient. Mancarea pentru copii lipseste iar diversitatea nu exista. Nu mai pomenesc de lipsa gustarilor intre mese. Bauturile incluse putine, personal plictisit total 2*

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Plaja la 400m de hotel, sezlonguri putine, nisip... mai degraba scoici (plaja refacuta recent)

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Promisiunea pentru activitatile copiilor a fost atractiva, in realitate ceva de genul la ora 12.00 pe plaja in plin soare iar seara ceva intr-un cort inghesuit unde dupa programul copiilor fara nici un avertisment apar dansatoare desbracate de cabaret. Ni se recomanda sa mergem la Holiday pentru mai multe activitati, multe contracost. Nu exista supraveghetori sa poti lasa copiii sau spatii de joaca pentru asta!

Trimis de Mihai2303 in 09.07.21 12:48:43
Validat / Publicat: 09.07.21 15:54:17
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA. A mai fost în/la: Riviera,

VIZUALIZĂRI: 2033 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Mihai2303); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[09.07.21 15:51:24]

@Mihai2303: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 03764&hid=14584.

[09.07.21 15:53:07]

Văd că sunteți încă acolo (sau în zonă). Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile întrebări / răspunsuri, de multe ori foarte utile — în direct, de la "faţa locului".

leonasch
    [10.07.21 08:17:30]

Nemultumiri pe toata linia si totusi... alta persoana pacalita cu modica suma de 1500 euro pentru 5 nopti! Pana cand?

[10.07.21 08:23:43]

@leonasch: din ce am vorbit cu persoane care au mai fost aici serviciile si conditiile de cazare se inrautatesc de la an la an!

[11.07.21 12:59:38]

@Mihai2303: Mai oameni buni, nu mai aveti ce sa cautati aici, intelegeti, va rog... va spune un om care a fost MEGA suporter al litoralului romanesc. Numai pe siteul acesta, m-am "certat" de zeci de ori cu colegi care tot spuneau cat de mizerabil este litoralul romanesc. Am incercat sa le iau apararea... de altfel, daca veti cauta in profilul meu veti gasi multe review-uri ale hotelurilor de pe litoralul nostru. Cu rele, dar ci cum destule bune.

DAR. Exista un AJUNGE! Iar acesta e acum. Nesimtirea, japca si lipsa de valoare a locatiilor de pe litoralul nostru a atins apogeul. NU aveti ce sa mai cautati aici, cand este vorba de sume platite mai mari de 100 euro/noapte. Nu primiti nimic de banii acestia. Mergeti in alta parte, fie in Romania, fie, daca vreti la mare, in Grecia, Turcia, Croatia, Bulgaria... tari apropiate de noi geografic, unde veti primi VALOARE pentru banii platiti. Pe care i-ati muncit, nu? Cu 150-200 e pe noapte stati in tarile mentionate in locatii cu adevarat deosebite, pe care le meritati...

Lasati-i pe cei care i-au furat pe acesti bani, i-au luat de la mami, tati etc. sa ii dea la noi pe litoral... sa alimenteze aceasta piata neagra / circuit financiar de spalat banii...

Poate o sa va povestesc despre un hotel: HACIENDA del MAR din Olimp, care cerea pe noapte 250 euro cu DP PE ZI. Stiti ce e acolo? O adevarata fabrica de prostit fraierii, o cocioaba cu cea mai ieftina gresie pe jos, cu o plaja publica in fata, plina de toti dubiosii, o curte care nu seamana nici 30% cu ce e pe site samd Si inca mai sunt cativa de prostit...

M-am enervat... scuza-ma, dar asculta-mi sfatul.

neimportantPHONE
    [11.07.21 13:20:24]

@rentea: "aprob pozitiv" și subscriu la cele consemnate. Trebuie deșchisă o listă virtuală, gen condică de reclamații și angajamente, că nu mai călcăm pe litoralul nost' până nu se schimbă calitatea înspre normalitate, comparabil cu țările pe care le-ai menționat.

Ajunge postura de guvide patriot, /ce stau și vara cu cârligu' n bot, / pe plajă să mă perpelesc, /iar la hotel să mă "prăjesc".

N-am găsit altă rimă...

[11.07.21 14:14:34]

@rentea: Tocmai din patriotism am ramas in tara. La banii astia puteam sa merg in Turcia, Italia sau Egipt. Clar nu recomand Phoenicia!

[11.07.21 14:29:19]

Astazi 11/07 am luat familia si am plecat sa mancam la Holiday pt ca vedeam de la piscina hotelului in„curtea vecinului". La ei se pregatea un vitel la protap, pe urma a venit gratarul cu fel de fel de bunatati, muzica live in timpul mesei, oferta diversificata a mancarurilor, ce mai ala arata a hotel de 4*+ adica o teapa de vrea 2000 lei (diferenta intre Holiday si Luxury)

[11.07.21 14:32:12]

@Mihai2303: Cand am fost noi la Luxury si la celalalt, Royal parca, mancarea era mult mai buna la acestea fata de Holiday, aici nu ne-a placut deloc, era parca un cartier din Bucuresti, era urat si restaurantele cam inghesuite...

Oricum, imi pare rau ca lucrurile au luat-o in jos atat de rau aici...

[11.07.21 14:36:39]

@rentea: pai la restaurant la Luxury erau paste orez ceva oaie, curcan si legume deci sarac fata de Holiday. Gratarul inexistent, la desert niste prajituri cu creme ce pareau antice suc si bere la dozator... nasol!

[11.07.21 14:42:59]

@Mihai2303: buna ziua. Știți expresia " libertatea ta se termina acolo unde incepe libertatea celuilalt "? La fel si cu patriotismul. Sincer, imi pare rău pentru vacanța ratată, cand ma uit la căsuța tehnica si vad cati bani ati irosit, si n-ati beneficiat de mare lucru, părerea de rău e și mai mare.

Întâmplarea face, sa ma întorc dintr-un super resort, din Bulgaria unde am plătit aproape aceeași suma, doar ca 3 adulți, 4 nopti dar cu servicii UAI, unde nu ne-a lipsit absolut nimic.

Sfatul meu pe viitor, este sa puneți pe primul loc confortul dumneavoastră și al copiilor, și sa lăsați patriotismul pentru alte vremuri. (din câte știu patronul Phoenicia nu este român). Am renunțat de mult sa dau sume mari de bani pe vacanțe in România. Inchei cu o vorbă din popor, care se potrivește multora care fac într-un fel sau altul, turism in România " decât sa plângă mama, mai bine sa plângă mă-ta ". Mult noroc pe viitor si vacanțe frumoase!

[11.07.21 14:45:24]

@Flr flr: Da, este singura metoda care sa ii impinga spre faliment pe nenorocitii acestia care isi bat joc de romani pe litoral. Numai asa, ar putea renaste ceva...

[11.07.21 14:46:37]

@Flr flr: da, asa gandim si noi, incercam sa ne imbunatatim timpul petrecut cat mai mult si adio vacante in Romania! As indrazni sa intreb unde in Bulgaria ati fost?

[11.07.21 14:53:32]

@rentea: e incredibil ce se întâmplă, citeam mai devreme tot asa ceva recenzie cu o vacanță ratată, suma plătită 7800 de ron. Sa dai atâția bani pe o vacanță ratată, iti pleacă mintea. E ceva de vise rele... n-ai cum asa bătaie de joc, n-ai cum!!!

[11.07.21 14:58:12]

@Mihai2303: suntem în Bulgaria de luni, am fost in doua locuri, despre primul hotel am scris un review (vezi impresii - nu vi se potrivește pt ca aveti copilași, iar hotelul este adults only), cel de-al doilea, este un resort excelent pentru familiile cu copilași si nu numai, Wave Resort Pomorie, gasiti reviews complete pe site.

Florris, leonasch, Mihai2303, neimportant, rentea
    Alte impresii din această RUBRICĂPhoenicia Luxury Hotel [Mamaia Sat]: