ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.07.2021
Familie
RĂU

încărcat de pe telefon!

Cea mai proasta experienta

Un loc frumos dar cu o manageriere foarte proasta…... scriu in calitate de ospatarita ce a lucrat acolo timp de o luna

modul in care se vorbeste cu noi, personalul, dar si cu clienti este josnic, groaznic sau cum vreti voi sa il numiti

personalul este jicnit in mod repetat pe parcursul unei zile, salariu promis nu este nici pe aproape de ceea ce primesti….

despre SERVICII

Ospatarii, barmanii si bucatarii isi dau silinta sa faca ce este mai bine pentru clienti lucru care duce la tipete si urlete din partea conducerii

despre CAMERE & COND. CAZARE

Camera este plina de mucegai... dupa o zi, hainele din dulap erau umede... cureaua de piele am gasit-o mucegaita dupa aproximativ o saptamana de stat in dulap

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Pretul preparatelor este exagerat de mare, iar meniul... cartofi congelati, aripioare si gujoane congelate, pizza facuta cu aluat de foccacia congelat si aceleasi preparate zilnic

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Fara plaja proprie dar plaja este la 3 minute de iesirea din resort

resortul vine cu 3 piscine mari

Trimis de Ana obreajan in 05.07.21 19:08:53
Validat / Publicat: 05.07.21 19:36:01
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în COSTINEȘTI.

VIZUALIZĂRI: 1002 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Ana obreajan); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 Asa arata camera in prima zi cand am ajuns,dar fiind parte din echipa de lucru nu ni se putea schimba camera
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

[05.07.21 19:21:38]

@ux120663: bun-venit pe AmFostAcolo.ro.

De regulă nu acceptăm „impresii” scrise de angajați - vom face însă o excepție și vom aproba textul, datorită eventualului potențialul informativ

Textul va fi publicat însă în regim FĂRĂ NOTE (și fără PMA).

„Numele utilizator” alocat automat de către program (la primul review încărcat) - ux120663 - este, pare-se, confuzant, derutant pentru unii utilizatori. Când ai timp, îl poți schimba într-o formă mai „umană” (de ex „popescu2020” ) - folosind butonul schimbă username de aici

[05.07.21 22:38:27]

@ux120663: felicitări pentru postare și pentru faptul că ai plecat de acolo!

Aș fi cutezat să fac o aroganță la întoarcerea în țară și să trec pentru vreo două trei zile pe la Vox Maris, diamantul Costineștiului din anii ștudenției mele, dar după ce am citit ce ai scris, am zis pas!

De ce se întâmplă așa ceva la Vox Maris? Șeful discotecii din anii de glorie (1983-1985) nu e străin de ce spui dumneata în postare. Oare creditul luat 1 mil. € nu trebuie restituit, cu orice preț, chiar transpus în cartofi, aripioare și gujoane congelate vândute unora care vin cu inima largă și de bună credință? Am scormonit nițel prin "cenușa imperiului Vox Maris" și atunci se explică "florile de de bube și mucegai" pe care le-ai adus sub reflectorul saitului.

Ana obreajanPHONEAUTOR REVIEW
[05.07.21 22:49:17]

@zapacitu: tot ceea ce am spus este doar varful iceberg ului

isi cumpara buna-vointa si influenta multor "sus-pusi" prin cazare si mancare gratuita, iar acum mai nou exploateaza copii sub 18 ani punandu-i sa lucreze cate 12 ore pe zi (poate si mai mult) si sper ca ceea ce scriu aici sa ajunga unde trebuie si sa se ia masuri urgent pentru ca este un regim de teroare

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
[05.07.21 23:03:42]

@ux120663: prea multe iceberguri pe litoralul românesc... nici nu știi ce să faci, ferești unul, două, dar dai în al treilea cu sete și te cufunzi în scârbă.

Poate o "caniculă" de mari proporții să topească ghețarii de pe litoral, să putem "naviga" liniștiți pe Marea noastră (!) Neagră...

Citim aci, noi ăștia de plătim ca să ne bălăcim, ăilalți care nu plătesc dar se bălăcesc, nu citesc că le cauzează la privilegii...

[06.07.21 08:07:55]

Am obiceiul să judec la rece și nu prea dau drumul la robinetul încrederii, când acest tip de review-uri apar pe firmament. De data asta, balanța înclină spre veridic total. Spun asta pentru că, cu ani în urmă... ' 93... ' 94, am observat o japcă continuă la portofel în Vox. A fost tot timpul pe segmentul, Arde-l pe turist! . O gândire grobiană, înfiptă în trecut, când Statul era patron și șefuții din Vox, șmenuiau la sânge. Personalul se saturase de atata robie ca, câinele de lanț. După "revoluție" era, poate, unul din cele mai scumpe locații de la țărmul mării. În contradicție totală cu menirea locului care a fost gândit pentru tineret, adică ieftin și acceptabil.

Tânăra colegă, @ux 120663, lucrând acolo nu îmi aduce o lumină nouă ci, îmi certifică că, cele observate de mine în Vox, nu sunt exagerări, folclor și... nici într-o ureche nu sunt să afirm niște chestii cu titlu gratuit.

P. S. Îmi pare rău că la o vârstă fragedă ai trăit aceste momente. Ar fi bine pe viitor, dacă vei mai scrie, să îți schimbi user-ul din ux 120663 în ceva mai... uman... adică reconoscibil. Vom știi cu cine stăm de vorbă. Este doar o sugestie. UX 120663 este robotic și impersonal.

Succes!

[06.07.21 11:07:07]

@Ana obreajan: Mulțumiri pentru schimbarea username.

[06.07.21 12:31:07]

Bravo! . Mă bucur că ai schimbat username-ul, Ana! Ce frumos sună Ana... în loc de ux bla-bla-bla. Te felicit și cred că... mă felicit și pe mine pe un colț, pentru imboldul dat.

...

Bucuroși de cunoștință și... Bine ai venit pe, AmFostAcolo, dragă user @Ana obreajan.

[06.07.21 12:44:03]

@Alex_Macedo: ????????????. Ai salvat un suflet pur, i-ai dat imboldul recunoașterii de sine. Raiul e bucuros, cântă și petrece.

A avut curaj Ana "Lugojana", e nevoie și de oameni ca ea din cei de dincolo de baricadă, pe site, așa ne confirmăm unele bănuieli și "angoase".

k-lator
[06.07.21 13:24:45]

@zapacitu: Se pare că nicio” caniculă” nu va topi curând icebergurile litoralului nost' sau cel puțin pe termen lung, nu se prevede niciun” cod roșu de caniculă” dacă mă uit către” cer” de unde se comandă prognozele în țara asta!...

Cel mai frustrant este că noi, muritorii de pe pământ care citim aci pentru că vrem” să plătim ca să ne bălăcim” avem la îndemână un singur mod de a sancționa bălăceala privilegiatilor care nu citesc: plătim pe la vecini și prin alte locuri mult lăudate unde sperăm să primim măcar puțin mai mult respect dacă nu confort, la aceeași plată. Și de cele mai multe ori aceste acțiuni sunt justificate, dacă vedem că la noi acasă privilegiații vor să ia pielea de pe om într-un singur sezon, în contul întregului an și a anului trecut... dacă nu cumva pentru vreo doi ani în urmă, dar apoi să returneze servicii” cu bube, mucigaiuri și noroi”

@Alex_Macedo: După cum vezi, gândirea grobiană s-a păstrat și oare cum să nu se păstreze că doar tot ce-i de fuseră șefuți când Statul era patron sunt și acum doar că mai lustruiți și adaptați la” lumea nouă” care îți permite să” te reinventezi” și-ți oferă instrumentele și pârghiile (a se citi credite pe ipoteci) necesare tocmai ca bălăceala să continue.

Frumoasă țară, păcat de mutanții din fauna care o populează...

[06.07.21 13:47:54]

@zapacitu:

Sincer... nu știu cum de le scrii așa, drag prieten. Tot timpul... de când te cunosc... am fost "invidios" ????, pe stilul tău fluidizat de a spune lucrurilor pe nume.

Deh... ești talentat și ai vorbele la tine... Punctând unde trebuie și când trebuie...

Și... DA!... mă bucur când observ că, cei fragezi de vârstă, ascultă câte un sfat care, evident este spre bine și în logica fundamentala a construcției noastre românești.

Și... un DA!... pentru că, amândoi vedem situațiile la modul MARE, neîmpiedicându-ne de niște virgule minimaliste.

Și... iarăși, un DA!... tinerii trebuie încurajați prin ai crede pe cuvânt, când au o durere în suflet... tineri care vor să se afirme și se luptă să nu fie călcați în picioare, așa cum colega noastră Ana, și-a pus inima în dinți și a scris așa cum a simțit, cu sufletul în tastatură, despre amărăciunea dorinței de a face dar, nu are pârghiiile necesare, cauza fiind batjocura managerială.

[06.07.21 13:55:11]

@k-lator:

Dreptatea fără putere este neputincioasă, puterea fără dreptate este tiranică.

[06.07.21 13:57:11]

@k-lator: da fata taichii, nu aveai cum să nu pătrunzi "reclamele" argheziene la florile de mucigai de prin zările Costineștiului și cam de peste tăt unde o fo' olecuță de patrimoniu rămas de dinaintea lu' 89. BTT-ul a fost vaca de muls a multoor "viței" care azi sunt în putere, mari, vânjoși, cu coarne și copite lucioase, greabăne și spete asigurate de lupanii fără scrupule. La fel s-o petrecut și cu averea și acareturile turistice ale sindicatelor. Au produs "mălai", apoi mălaiul s-o gătat din prostie și necunoaștere. Au făcut credite împovărătoare care se recuperează pe țepe date otova, pe angajați luați ca sclavi și pe clienți luați de fraieri. Unii, din ce în ce mai mulți, au luat calea "pribegiei", ba pe la greci, ba pe la bulgari, ori au "zburlătăcit" temerar peste fro' Mediterană sau Marmara. Viitorul e promițător pentru deprinderea limbilor slave, grecești și arăbești. Prima lecție: "leka noș deța" sau în traducerea de baltă "hai la noi că la voi e "pandemia" cât toată România"

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][3 voturi]
[06.07.21 14:21:33]

@Alex_Macedo: nici cu matale nu mi-e rușine nene Iancule, dragul meu prieten. Ești viu în text și ai slova scăpărătoare, mă bucur sincer când postezi câte ceva.

Colega @k-lator s-a integrat la fel de bine în angrenajul acestui sait.

Informațiile obiective, sincere și venite de pretutindeni, trebuie să circule fluid prin arterele și venele saitului astfel încât să fim "alimentați" adecvat.

Hai că am "zburat" prea departe de Costinești, iar Obeliscul s-a făcut mic-mic de tăt...

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][2 voturi]

Alex_Macedo, Ana obreajan, k-lator, neimportant