ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.04.2021
TIP CAM: DblStd
REGIM MASĂ UAI
Raport PREȚ/CALITATE: EXCELENT

Delphin BE Grand Resort (ex Botanik Exclusive)5

Delphin de vis... Super concediu în pandemie

Bună tuturor,

După atâta așteptare și tensiune dacă putem să mergem în acest concediu, a rezultat unul de vis.

La atâta așteptare și tensiune nu am mai rezistat și am plecat cu două zile mai devreme, am luat o noapte în Istanbul pentru cumpărături la marele bazar, (pierdere de timp) și o noapte la Hilton în Isparta.

Am ajuns la hotel în jur de ora 8.30, au făcut formalitățile de cazare, binenteles am fost poftiți să servim micul dejun și la întoarcere am primit camera.

Cameră mare cu minibar umplut zilnic, baie cu tot ce ai nevoie, șampon, balsam, săpun lichid, periuțe de dinți, șlapi, halate prosoape, AC centralizat, de restaurant nu am cuvinte, deci dacă îți pui mintea cu ei nu mai pleacă masina de pe loc🤣🤣🤣, Băuturi pentru or ce pretențios, am numărat 7 tipuri de wiski, bere Miller, Effes, Becks, sucuri naturale, înghețată.

Foarte multe baruri,

De menționat, suma achitată a fost pentru Delphin Delux, dar nu a fost deschis, am fost realocati. Din cele hoteluri Delphin au fost deschise doar 3.

despre SERVICII

Condiții foarte bune ținând cont de pandemie, toți angajați sunt de nota 10, o parte din ei erau aduși de la delphin Delux din Alanya.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Cameră curată, mini bar gratis completat zilnic, 4 beri, mirinda, pepsi două sticle vin, cipsuri, napolitane în ciocolata, apă plată și minerală.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Bucătărie pentru toți

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Plajă cu nisip, apă caldă și curată.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Nu te plictisești. Parcul de distracții era deschis doar jumătate.

Trimis de marian ursu in 25.04.21 11:39:40
Validat / Publicat: 25.04.21 12:43:00
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Susesi 2008, Papillon Zeugma 2009, Delphin Delux Alanya 2010,2012,2015 2016, Rixos Sungate 2011, Lonicera 2018,
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Chiogia Italia, Cazare Nice în 2006 cu vizite și plaja în Monaco, Cannes, Saint-Tropez.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (marian ursu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P09 [fără descriere]

webmasterX [25.04.21 12:37:39] »

Odată cu primul review încărcat, @marian ursu: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.