ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.08.2020
2 AD. + 1 COPII -- v: 2ani
EXCELENT

încărcat de pe telefon!

Un sejur mult asteptat

Dupa o lunga perioada de asteptare, autoritatile au hotarat ca se pot face si anul acesta sejururi in Turcia!!! Aflat-ales hotel- plecat in 2 zile! :)

Zbor catre Antalya de o ora si jumatate si alti 8km cu autocarul pana la destinatie (10 minute).

Am completat doar o declaratie, in avion, la dus si alta la intors, legat de covid etc.

despre SERVICII

Personalul este amabil, cu mentiunea ca limba engleza mai trebuie exersata putin;)

despre CAMERE & COND. CAZARE

Am optat pentru o camera dubla sea view, la etaj superior, ceea ce am si primit.

Camera a fost be grand- cea de 42 mp, cu pat dublu, pat de o persoana si un coltar extensibil, localizat perfect langa geamul imens al camerei.

Aerul conditionat a fost in functiune non stop, datorita temperaturilor ridicate. Mi-a placut pozitionarea lui, cu directie spre balcon, nu spre pat.

Curatenie se face zilnic, se schimba prosoapele si se igienizeaza.

Mi-a placut parfumul utilizat dupa curatenie, dar si pe holurile hotelului.

S-au pus la dispozitie in camere si in toate zonele hotelului dezinfectante, masti, servetele etc.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Masurile de siguranta sunt luate inca de la intrarea in restaurant: masti, dezinfectant, luarea temperaturii.

Apoi, mancarea este servita de catre personalul hotelului.

Poz: crearea multor spatii de unde poti alege mancarea (nu se statea mult la coada)

Neg: lb engleza creeaza probleme legate de cantitatea dorita de alimente sau sortimentul...

Mancare peste mancare... restaurant principal, restaurante a la carte (pe care din pacate nu le-am prins deoarece rezervarile sa faceau la 9.00 fix! Si daca sunai un pic mai tarziu... nu mai aveau loc...), cofetarii, chiosculete cu bauturi, cafea, fructe, sucuri naturale, placinte, fast food etc

Bebelusii aveau si ei coltul lor cu "bunataturi": sucuri, lapte, borcanase, iaurturi cu fructe. Dar se putea alege si din mancarea gatita (ex: legume inabusite, piure...)

Per total, si cel mai mofturos gasea ceva pe placul lui. :)

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Hotelul se afla in prima linie de pe plaja. Intrarea in apa se face lin.

Exista doar o zona mica de nisip grosier/scoici mici exact inainte de intrarea in apa.

Ponton (cu bar)

Bar si pe plaja (unde seara se canta live... sau karaoke...)

Zone de dusuri, cabine de schimb...

Curatenie!

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Fiind cu un copil de 2 ani, distractia pentru cei mici a reprezentat si distractia noastra :)

Relaxare la:

-piscine doar pt adulti+ topogane si lazy river

- piscine pentru copii; loc de joaca pt bebelusi- cu mocheta antiderapanta si diferite tasnitori cu apa; topogane pt copiii un pic mai mari.

Mi-a placut prezenta multor salvamari.

- la plaja exista un loc de joaca foarte frumos amenajat si acoperit, cu casuta, topogane, masinute, jucarii+ trambulina mare ingradita.

-seara este deschis gratuit!!! Lona Park

-organizare seara de spectacole Mini Disco, urmate de spectacole pentru adulti.

Hotelul are si un loc de joaca interior- inchis din cauza pandemiei, dar si un club special amenajat pentru copiii peste 4 ani (nu am ajuns la el, nu stiu daca era deschis...)

Nu am vizitat magazinele sau spa. ul... dar am observat ca la coafor era mereu lume.

Sotul meu a fost la sala de fitness, care este imensa (10 benzi, steppere, aparate, greutati pana la 40kg) - pt impatimiti :) Singura problema o reprezinta masurile impotriva imbolnavirii cu covid- rezervare in prealabil (nu pot intra mai mult de 14 pers)

Exista si o pista de alergare in jurul hotelului, teren de fotbal, tenis...

Hotelul dispune de foarte multe terase, zone de relaxare, zone cu muzica live, irish pub unde se urmareau meciuri de fotbal, verdeata multa...

Trimis de fb116078 in 29.08.20 01:52:21
Validat / Publicat: 29.08.20 10:12:19
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 2520 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (fb Ioana Corina); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P06 Pista de alergare

[09.09.20 12:03:39]

@fb116078:  Buna ziua! Va rog sa îmi spune-ți care sunt măsurile luate in aeroport, transfer la aeronava și in aeronava împotriva Covid. Cum vi s-a părut?

​Se respecta distanțarea, măști, dezinfectant etc? In avion sunt și locuri lăsate  libere? Se ia temperatura etc?

​Urmează sa achiziționăm biletele ptr sejur cu avionul, tot la Delphin ????, acolo lucrurile am înțeles ca sunt ok, problema și îngrijorarea noastră este acum legată de aeroport și avion dus-întors, in acest context covid, nu de resort.

​Și am înțeles din postarea Dvs ca a-ți completat un formular. Despre ce este vorba? Puteți detalia va rog? Mulțumesc!

[14.09.20 11:25:59]

@fb116078: Buna ziua! Va rog sa îmi Spuneti dacă in aeroport, respectiv aeronava se respecta măsurile de protecție. La Delphin ce măsuri au luat și cum se aplica : restaurante, baruri, plaja, piscine, camere etc. Va rog detaliați pentru zbor și cazare. Mulțumesc. !

ariana2006PHONE
[22.09.20 23:01:28]

@fb116078: Buna seara! Restaurantele a la carte erau contracost?

[27.09.20 15:51:40]

A la carte nu costa nimic, doar ca programarea se facea doar telefonic, la ora 9 fix... am sunat un. pic mai tarziu si nu mai aveau locuri la niciun restaurant...

[27.09.20 16:01:33]

@Kvi2019:  Buna ziua. Masca este obligatorie in aeroport si pe durata zborului. Trebuie completat un chestionar, in avion, atat dus cat si la intoarcerea in tara. In rest, distantare sociala la cozile catre ghisee (cat intelege fiecare...)

Avionul a fost ocupat in intregime (nu a fost un scaun ocupat- unul liber) ​

La hotel: se masoara temperatura la check in si de fiecare data cand mergi la masa, la restaurantul principal. Masca este obligatorie doar in restaurant, atunci cand mergi sa iti alegi mancarea (pentru ca ei iti vor pune in farfurie mancarea pe care o alegi tu)... sau in  alte zone din interior, unde ceri cafea, dulce etc.

Cei de la hotel iti pun la dispozitie masti, dezinfectant...

Sezlongurile sunt curatate in fiecare seara si de asemenea, au un metru cu care le repozitioneaza la o distanta de 1.5m, 2 cate 2. ​​

[28.09.20 01:19:27]

Mulțumesc pentru răspuns!

[28.09.20 13:10:28]

@Kvi2019:  si eu multumesc! Si scuse ca am raspuns cu intarziere.

ariana2006PHONE
[28.09.20 14:29:17]