ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.04.2021

Foarte nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Foarte nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Hyperion Felix - așa nu!!! Doar tabloul lu' tătucu Ceaușescu lipsea deasupra patului!

Ținta noastră a fost găsirea unei locații cu apă termală pentru copii. Din nefericire pt. noi, nu am gasit camere libere unde mergem de obicei în Felix și nici în alte hoteluri / pensiuni.

Drumul prin Felix, BEIRUT după bombardamente, tranșee! Românie te iubesc!

despre SERVICII

Amabilitatea... forțată, personal plictisit de viață (... ca să nu spun sictiriți) !

Ospitalitatea... de genul "bine ați venit, mai bine nu veneați! "

Promptitudinea... și aici am o povestioară mică... m-am dus la recepție în jurul orei 21 în ziua în care ne-am cazat, am întrebat dacă putem cere o păturică în plus pentru fica noastră... răspunsul... fantastic!!!... "nu se numește pătură, se numește pilotă! ", totul bine până aici... am cerut din nou o pilotă... mi s-a răspuns... "păi să vedem... "... ce să mai lungesc povestea... omul avea chef de caterincă, ghinionul dânsului a fost că eu mi-am pierdut răbdarea... în final primesc și "pilota". Minunat aș spune, nu?!?

Profesionalismul personalului... lasă de dorit!!! A doua zi, dimineața la ora 9.30 ne prezentăm la restauratul hotelului pt. micul-dejun (care se servește până la ora 10.00), la intrare în restaurant mi se arată ceasul, că e târziu... cu remarca următoare " trebuia să veniți mai devreme!!! "... totuși ne-a fost îngăduit să ciugulim câte ceva din ce a rămas din woow... bufetul suedez... :)) ) mai degrabă cantina săracilor... a fost ok pt. a potolii întunericul din stomac...,

dimineața după micul-dejun, eu așa știu că, orice om sănătos la mansardă servește și o cafeluță... m-am postat în fața espressorului pt a alege ce fel de cafea o să savurez, dar ospătarul, în nemăsurata sa dragoste și grijă pentru clienți, a apăsat pe primul buton zicând "... ca să meargă mai repede!!! ". Am rămas perplex, în gând nu îmi repetam decât fi calm, fi pozitiv, putea fi și mai rău... !

Oameni buni, sunt un om simplu, fără fițe și fără așteptări de genul filmelor SF!!! Jur că nu am crezut vreodată în viața mea că voi trăi o asemenea experiență!!! Nesimțirea, tupeul și prostia sunt la ele acasă! [... ] communists! Recomanzi un astfel de loc doar cuiva pe care vrei să îl batjocorești!

despre CAMERE & COND. CAZARE

... nu știu cu ce să încep... baconul a fost cel mai curat, așa ca să încep cu singura pozitivă!

Murdar pe jos, parchetul plin de praf și păr (de proveniență îndoielnică, să zicem, noroc că am avut șervețelele umede ale copilului... orice vacanță reușită începe cu o curățenie strașnică), două preșulețe subțirele, datate, aș zice eu, din perioada hoardelor tătărești... poate mai vechi!!!

Să nu uit, lipsea doar tabloul lu' Tătucu Ceaușescu deasupra patului!

AȘA NU!!! Absolut Nu!

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Vesela murdară, dacă am cerut un bol curat pentru cereale cu lapte (pt. copil), s-a uitat ospătarul, vorba aceea " ca cioara la nucă"!!!... etc.

Aveam de ales între a da cu ei de pereți, și a suna la OPC! Am ales să strâng din dinți și să plec cât mai repede din acel loc!

LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

... păcat de natură... omul o strică!!!

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Bazinele ok, apa caldă, chiar ok, cu excepția faptului că a doua zi apa mirosea a urină de văcuță! Ce mai contează... vorba unui clasic în viață: "trăim în România și asta ne ocupă tot timpul! "

Trimis de Calinbb in 05.04.21 21:46:35
Validat / Publicat: 05.04.21 22:17:18
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BĂILE FELIX / '1 MAI'. A mai fost în/la: Pensiuni cu piscine interioare

VIZUALIZĂRI: 928 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Calinbb); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[05.04.21 22:13:29]

@Calinbb: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 02754&hid=25437.

Sau... poate ceva video de pe acolo? Dacă ai filmat pe acolo, ar fi zuper-util — link încărcare video.​​

k-lator
    [06.04.21 15:15:52]

@Calinbb:    Măi omule, m-ai făcut să râd, dar m-ai și întristat. Te rog, nu te supăra și nu mi-o lua în nume de rău, dar pot să și explic.

Văd că a trecut cam o lună de la sejurul tău, așa că poți să privești cu detașare tot ce s-a întâmplat. Îmi pare rău că ți-ai făcut nervi în vacanță, evident nu ar trebui să ni se întâmple niciunde lucruri  de genul ăsta... trebuie să avem fun nu, că doar d-aia plecăm de la stresul cotidian și dăm bani, să ne încărcăm bateriile și să ne relaxăm nervii nu să-i punem pe bigudiuri.

Așadar, am citit cu tristețe că în Felix, la acest hotel, serviciile sunt așa de slabe!! Oare ce i-a determinat?” Abundența” turiștilor în pandemie... poate le merge din plin... își permit să dea rateuri! ...

Pe de altă parte,   m-a amuzat modul plastic în care ai prezentat lucrurile ... că mi-am imaginat imediat cum ospătarul a stat în spatele tău și ți-a luat-o înainte apăsând butonul espressorului de cafea pentru că ți-a citit gândurile... a venit în întâmpinarea clientului Daaa, este râsu-plânsu, ca să zic așa!!...

Oricum, este bine de reținut tot ce ne-ai povestit.

Multă sănătate și experiențe plăcute de acum înainte.

k-lator
    Alte impresii din această RUBRICĂHyperion Hotel [Băile Felix]: