ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.03.2021
Raport PREȚ/CALITATE: EXCELENT
2 AD. + 2 COPII -- v: 11 si 17

Creta Palm Hotel [Stalos]4

Creta Palm Beach - o vacanta frumoasa

Dupa multe cautari si review-uri, am ajuns la acest hotel si am facut o alegere foarte buna. Initial am anulat rezervarea, din cauza pandemiei, deoarece n-i s-a anulat zborul, dar dupa 1 luna ne-am dus totusi si a fost o vacanta foarte reusita. Daca anul acesta nu gasesc ceva mai frumos, s-ar putea sa mergem din nou la acest hotel.

Noi am mers cu avionul.

Per total foarte multumiti de hotel.

despre SERVICII

La servicii nu am ce sa comentez, foarte curat.

Piscinele foarte curate si mari cu apa calda.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Am avut apartament, deoarece suntem 4 pers (2 adulti si 2 copii de 17 respectiv 11 ani). Sincer nu cred ca merita chiar 4 stele, dar 3+ as da. Noi nu suntem foarte pretentiosi, deoarece nu stau in camera decat noaptea asa ca nu m-a deranjat ca mobila nu e noua.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Noi am ajut doar mic dejun, dar am fost foarte multumiti, adica nimic deosebit fata de alte hoteluri.

Am cautat cazare doar micul dejun, deoarece ne place sa mergem seara la cina prin statiune. Am avut destul de mers, dar foarte frumoase restaurante si taverne. Aici in Stalos am luat cea mai frumoasa cina pe malul marii din viata mea, la apus de soare.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Acesta este un minus mare din punctul meu de vedere, hotelul nu are plaja propire. Dar oricum, noi am inchiriat o masina si in fiecare dimineata mergeam la alte plaje, a fost extraordinar. Daca aveam plaja in fata hotelului poate nu ajungeam sa vad plaja Elafonissi si Balos (cele mai frumoase din Creta). Si oricum au niste piscine mari cu apa curata si calda. Asa ca per total recomand.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Am gasit in statiune minigolf si am mers de cateva ori.

Trimis de torque in 27.03.21 17:29:19
Validat / Publicat: 27.03.21 18:44:43
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Am mai fost in Halkidiki-Paralia Beach&Olympic Beach (Giannoulis Hotel-cel mai tare hotel, recomand cu incredere), Corfu/Kavos (nu mai imi aduc aminrte numele hotelului, dar nu recomand deloc)
  • Alte destinații turistice prin care a fost: In Anatalya/Turcia

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (torque); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P05 La minigolf

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

webmaster [27.03.21 19:28:45] »

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ necesar unei astfel de selecții.

teona [30.03.21 22:47:58] »

Ma bucur ca ati avut o vacanta reusita la acest hotel care si noua ne-a satisfacut toate asteptarile si as mai merge acolo daca nu as vrea sa vizitez si alte zone. Imi pare rau ca nu ti-am raspuns la intrebari dar nu am vazut ecoul tau pana acum. Dar se pare ca avem aceeasi parere despre aceasta locatie. Si eu sunt adepta variantei doar cu mic dejun, dar la acel moment nu aveam aceasta  optiune. Creta este superba si va doresc vacante frumoase in continuare!

teona

pagină generată în 0.0523669719696 sec