ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.03.2021
FEB-2021
Familie
EXCELENT

Pensiunea Dedu Busteni

Cu gandul la zapada si sanius, am cautat pe site-urile specializate cazare in Busteni. Dupa 2 zile de cautari, am reusit sa primesc un raspuns afirmativ la solicitarea noastra.

Am sunat sa ma asigur ca pensiunea are camere disponibile, datorita perioadei extrem de aglomerate la munte si raspunsurilor negative de pana atunci. Mi-a raspuns o doamna cu o voce puternica, extrem de amabila si comunicativa. Mi-a spus toate variantele disponibile in acel moment si chiar mi-a trimis pozele camerelor pe whatsapp.

Am ales cea mai buna varianta pentru noi (cuplu cu un copil de 3 ani) si am stabilit sa achitam 30% avans pentru a avea siguranta rezervarii.

Este o locatie in care ne-am simtit foarte bine si o recomandam cu drag. Sigur veti beneficia de primire calda si de amabilitate.

despre SERVICII

Am ramas placut surprinsi de primire. Proprietara pensiunii ne-a servit cu cafea la sosire, ne-a prezentat camerele disponibile si zonele comune, dand dovada de implicare pe toata perioada sejurului.

Zilnic eram intrebati daca este cald in camera, daca ne simtim bine si daca avem nevoie de ceva.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Am ocupat mansarda pensiunii formata din 2 camere, o baie si un hol mare in care se afla o canapea. Copilul a fost foarte incantat avand destul spatiu pentru joaca numind aceasta locatie - casuta de copii.

Baia este cam micuta datorita inclinarii acoperisului, dar am fost instiintati despre acest aspect de cum am sunat sa solicitam cazare, asa ca nu a fost o problema.

Camerele sunt mari si curate, cu tavan inclinat, fiecare avand balcon cu cate 2 scaune, tv, etc... Prosoapele si asternuturile au fost de un alb impecabil. In fiecare camera am gasit papuci de unica folosinta, sampon si gel de dus.

Rugamintea proprietarei a fost sa nu intram incaltati in camere si, avand in vedere cat de curat era peste tot, chiar nu merita sa intram cu ghetele ude.

Una din camere era dotata cu o masa pe care am mutat-o pe hol, impreuna cu scaune, pentru a putea manca. Fiind la mansarda, ne-a fost mai usor asa, decat sa coboram la bucatarie.

Locuri de parcare nu prea se gasesc, dar proprietara ne-a indrumat catre parcarea suficient de mare a unei pensiuni inca nefinalizate, aflate vis-a-vis, pe care o puteau folosi doar clientii cazati la pensiunea Dedu.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Bucataria este curata, complet dotata cu tot ce este necesar (frigider mare, aragaz, hota, cuptor cu microunde, vesela, detergent vase, masina de spalat rufe, etc.). Se poate gati fara probleme.

Livingul este mare si pot lua masa mai multe grupuri. Din living se iese in fata pensiunii, unde se poate face gratar.

LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Pensiunea este aproape de telecabina din Busteni, in max. 7 minute se ajunge pe jos.

Acces usor la parcul din Busteni cu loc de joaca pentru copii, distanta fata de pensiune fiind parcursa in max. 5 min.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Acces usor la soseaua principala unde se afla restaurante si magazine.

Trimis de Sdj in 10.03.21 12:07:54
Validat / Publicat: 10.03.21 13:24:10
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BUȘTENI.

VIZUALIZĂRI: 786 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Sdj); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P12 Peisaj

[10.03.21 13:22:37]

Mutat în rubrica "Casa Dedu, BUȘTENI" (nou-creată pe sait)

​​

SdjAUTOR REVIEW
[10.03.21 14:19:21]

@webmasterX:  Dand la harta pe satelite, pare a fi pensiunea temporar inchisa de langa Casa Caldura Rodica.

Din cate am inteles, aceasta pensiune a fost cumparata in urma cu 2-3 luni de la vechii proprietari si redeschisa. ​

[10.03.21 15:03:00]

@Sdj:  FOARTE bună / utilă precizarea

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Casa Dedu (ex Casa Caldura Rodica) , BUȘTENI" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: BUFFER CAZARE]

​​​

SdjAUTOR REVIEW
[10.03.21 15:10:15]

@webmasterX:  Pare a fi pensiunea temporar inchisa de langa Casa Caldura Rodica. Atasez poza.

[10.03.21 18:22:17]

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

[10.03.21 19:04:38]

@Sdj:  Mulțumiri, am înțeles acum

Mutat în rubrica "Casa Dedu, BUȘTENI" (nou-creată pe sait)

​​​​

Sdj