ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.03.2021
FEB-2021
Cuplu
DEZASTRU

Extrem de nemulțumit

[mini]Articol de tip EVALUARE [nivel detaliere insuficient pt publicarea ca „review”]

Alege altceva......aici nu...

Am fost cazat in aceasta locatie si confirm atitudinea total neprofesionista a patronilor (administratori) acestei locatii. (o doamna pusa pe cearta si scandal din momentul in care te intampina si un domn care-i tine hangul).

Ajungem la destinatie... poarta incuiata... sunam la telefon... poarta de intrare persoane se deschide (cu greu)... ajungem la receptie si suntem certati ca de ce am venit cu masina? ca ei nu au loc sa ne ofere de parcare.

Nestiind ca scrie "parcare gratuita" in descriere (pe care nu am citito, nestiind peste ce dau) si neavand nici cea mai mica intentie de a ma certa cu doua persoane mai in varsta, ma rog de iei totusi sa gasim o solutie de a parca masina. Obtinem marele favor de a parca in parcarea hotelului!!!???

Nu stiu cine si cum se dau aceste stele... 4 stele... dar va spun sincer ca nu e nici o diferenta fata de o margareta cat are o pensiune de alaturi.

Balconul este comun cu camerele alaturate... m-am simtit ca la caminele studentesti.

Peste tot interdictii... cica sa nu fumez in balcon ca este interzis! Dar daca e asa atunci cine ia controlat de ce le-a dat autorizatie daca toate usile de pe hol se deschid spre interior?

Sa nu intri cu alimente/bauturi in camere... dar mi se face sete/foame... chiar trebuie sa iau un taxiu pana in Bran (3km)? (asa zisul restaurant este zavorat bine tot timpul)

Dupa ce am facut un dus am observat ca baia se inundase si era numai apa pe jos (probleme cu scurgerea... ori cadita de la dus... in nici un caz ca am stropit noi ca altfel nu mai scriam).

Camera era de fapt un pod cu panze de paianjeni in toate colturile.

La o clasificare de 4 stele ma asteptam sa avem halat si papuci de unica folosinta... am primit in schimb cosul de gunoi fara punga si un petec de hartie igienica.

Ni s-a comunicat un program foarte strict de servire a micului dejun, respectiv ora 08.30 pana la fix ora 09.30. Ne-am prezentat exact la ora 08.30. Usa era incuiat. Ne plimbam prin curte timp de 20min si incercam din nou. Usa incuiata. Iar ne plimbam si... surpriza... usa descuiata... deja intarziasem 30min.

Predam camera si vrem sa plecam... vorbim sa ne deschida poarta... ajungem la poarta... poarta incuiata... m-ai asteptam 10min„, poarta nu se deschide... in final dupa ce eram trei masini care asteptau sa se deschida poarta... multe claxoane... poarta se deschide.

Marea greseala este ca nu m-am informat dinainte despre locatie... dar dupa cum citesc acum vad ca nu sunt singurul client care a patit asta...

Nu stiu cine sunt cei care scriu ca e excelent aici... ori au primit alt tratament ori a scris chiar d-na care e la receptie.

Trimis de mihai.cump in 03.03.21 11:36:28
Validat / Publicat: 04.03.21 07:33:36
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BRAN.

VIZUALIZĂRI: 168 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mihai.cump); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 37.80 EUR pe cameră

[03.03.21 16:11:53]

În forma în care se prezintă la acest moment, textul trimis nu este publicabil ca review - impresiile nu sunt acceptabile ca articol.

Sperăm să găseşti timp sau disponibilitate pentru completarea unui set minim de detalii - referitoare, de exemplu, la camere, bucătărie & masă, alte facilităţi ale unităţii, amabilitatea personalului, împrejurimi, drumul până acolo etc - eventual pentru încărcarea unui set, măcar minimal, de fotografii din sejur sau minisejur --- astfel încât să putem publica, într-un final, articolul.

"Review"-ul a fost momentan suspendat, până la stabilirea deciziei definitive.

Pentru completări / modificări / ajustări poţi folosi linkul EDIT IMPRESII (afişat cu roşu sub textul trimis)

În cazul în care aceste completări nu sosesc în timp util, textul va fi - eventual - republicat fie sub formă de ecou (la un review scris anterior din aceeași destinație), fie sub formă de EVALUARE = miniArticol (NU ESTE afişat în lista impresii, NU ESTE anunţat abonaţilor etc).

- Pentru a încărca fotografii din [mini]sejur: poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 102603&hid=5874

[04.03.21 07:33:15]

Nivelul de detaliere insuficient nu îngăduie publicarea impresiilor ca review (articol distinct).

Recomandările vor fi, în schimb, publicate ca "EVALUARE" = miniArticol, CU note, cu statut de "mini-review".

• notele acordate în cadrul acestor miniArticole SUNT luate în calculul mediei
    • miniArticolul NU ESTE anunţat în lista "Cele mai recente impresii" din prima pagină
    • miniArticolul NU ESTE inclus în lista "Impresii din sejurul în destinaţia X"
    • miniArticolul este inclus, în schimb, în miniLista EVALUĂRI, accesibilă la sfârşitul listei "Impresii din sejurul în destinaţia X" (afişată SUB lista cu impresii)
    • evaluările NU SUNT anunţate abonaţilor la impresii noi din această destinaţie [nu se trimit înştiinţări la publicarea lor]

N.B.: Dacă nivelul de detaliere crește până la minimul suficient acceptării ca şi "articol distinct", EVALUAREA va fi transformată în REVIEW de către unul dintre Administratori.

- pentru eventuale completări ale textului cu alte detalii potenţial utile celor intersaţi în alegerea acestei destinaţii puteţi folosi linkul EDIT IMPRESII- atâta timp cât review-ul nu este încă publicat; ulterior puteţi aduce completările fie prin rubrica ECOURI (cea de faţă), fie iniţiind O SESIZARE (vezi linkul sub articol)

- pentru a încărca foto din sejur ori minisejur: click aici.

• Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Bran-Belvedere: