ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.12.2020
JUN-2020
Prieteni
Raport PREȚ/CALITATE: EXCELENT
3 AD. + 1 COPII -- v: 12

Unde mâncăm în zona M-ții Harghitei?

Danesa Colina Hășmașului, Bălan, jud. Harghita, mâncare gustoasă în porții mari

TIPĂREȘTE URM de aici

(continuare)

După ce ne-am cazat, am întrebat unde putem mânca în zonă, iar Restaurantul Colina Hășmașului a fost cel recomandat de gazdă, acesta situându-se foarte aproape de Pensiunea Meridian vezi impresii.

Localizarea

Restaurantul se află la strada principală, pe 1 Decembrie 1918, nr. 30A, Bălan.

Programul de funcționare este zilnic între orele 8:30 – 00.

Restaurantul

Fiind vremurile de interdicție din cauza pandemiei, nu am intrat în restaurant, ci am mâncat afară pe terasa acoperită.

Aici mesele erau poziționate la distanță regulamentară, erau dezinfectante pentru mâni pentru clienți, adică totul bine pregătit pentru a decurge lucrurile conform reglementărilor în vigoare.

Mâncarea comandată și consumată de noi a fost: ciorbă țărănească de văcuță (400 g. foarte bună, 12 lei), ardei iuți (2 lei), smântână (2,50 lei), piept de pui la grătar (200 g., 19 lei), șnițel borzoska (18 lei, delicios, preferatul meu), piept de pui pane (200g, 20 lei), cartofi prăjiți (200g, 5 lei), ardei copți (150g, 7 lei), pizza mexicană (21 lei, foarte bună) și pentru că nu am reușit să consumăm tot ce am comandat, am luat la pachet într-o caserolă (1 leu).

Servirea a fost foarte amabilă, cu zâmbetul pe buze.

Recomandarea

Nouă ne-a plăcut mult tot ce am comandat, mâncarea a fost savuroasă, porțiile mari, pizza cu aluat excelent copt pe vatră, prețurile mici și amabilitate.

LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

alimentara din Bălan este chiar lângă restaurant

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Drumeții la Piatra Singuratică, Vf. Hașmașul Mare

Trimis de Dana2008 in 02.12.20 20:17:36
Validat / Publicat: 02.12.20 21:21:40
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în M-ții TARCĂU / HĂŞMAŞ.
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Anul trecut la Mamaia Sat

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Dana2008); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

webmasterX [02.12.20 21:20:52] »

Mutat în rubrica "Unde mâncăm în zona M-ții Harghitei?, M-ții TARCĂU / HĂŞMAŞ" (nou-creată pe sait)

Dana2008 [02.12.20 21:26:15] »

@webmasterX:  multumesc frumos!

webmaster [02.12.20 21:52:00] »

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ necesar unei astfel de selecții.

Dana2008

pagină generată în 0.0722198486328 sec