ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.11.2020
PREȚ SEJUR 1700 lei
TIP CAM: DblStd
Raport PREȚ/CALITATE: EXCELENT

Dobru Hotel3

NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă; — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ a descrierii. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

Minivacanţă reuşită

Hotel Dobru – Slănic Moldova

Ne-am întors de curând dintr-o minivacanţă de patru zile petrecută la Hotel Dobru – Slănic Moldova, unde ne-am simţit foarte bine.

Hotelul este construit pe deal şi are o privelişte de vis. Ne amuză şi acum faptul că pentru a urca în cameră… trebuia să coborâm 😁!

Din păcate a plouat cât am stat acolo şi nu ne-am bucurat de toate împrejurimile; ne-am zgribulit sub umbrelă şi am făcut o plimbare prin localitate imaginându-ne că este soare şi frumos. Pînă ne-am udat la picioare!

Oricum, din păcate, pare că localitatea se stinge încet. Multe locuinţe, spaţii comerciale, chiar vile şi pensiuni au afişe pentru vânzare.

De remarcat curăţenia din întreg hotelul, nu numai în cameră, dar şi respectarea normelor de igienă şi distanţare fizică. În fiecare dimineaţă se ia gunoiul din cameră şi prosoapele, dacă sunt lăsate pe podea. Baia este cu cabină de duş, încălzire prin pardoseală, apă caldă tot timpul, consumabilele obişnuite. Camera spațioasă, cu balcon, dulapuri pentru haine, TV, frigider.

Restaurantul curat, cu mesele aşezate astfel încât să nu fie foarte apropiate. Servirea excelentă, rapidă, iar mâncarea… multă, variată şi foooarte bună! Pentru toate gusturile şi la preţuri rezonabile! Ospătarii foarte amabili, atenţi la clienţi.

Chiar daca eram în trening şi adidaşi, în fiecare seară am dansat pe muzica live cântată de orchestră şi interpreti, atât populară cât şi şlagăre consacrate.

Se poate juca biliard, copiii au zonă de joacă foarte frumos amenajată, cu tobogane, leagăne ș. a...

Parcarea este generoasă.

Personalul bine instruit, întotdeauna cu zâmbetul pe faţă, veseli şi … tineri.

Noi nu ne-am plimbat foarte mult aşa că nu pot recomanda locuri de vizitat în zonă însă acestea sunt descrise mai mult decât frumos în alte review-uri pe acest site. De aceea m-am referit strict la cazare.

Ne-am odihnit, ne-am relaxat, ne-am simţit foarte bine! Vom reveni cu drag!

Trimis de cris1971 in 03.11.20 20:52:55
Validat / Publicat: 03.11.20 22:35:13
  • A fost prima sa vizită/vacanță în SLĂNIC MOLDOVA
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Turcia în Kuşadasi la Esat, Panorama Hill, Palm Wings Ephesus şi în Bodrum la Izer Beach

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cris1971); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P04 vedere din balcon

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 38.00 EUR pe cameră

webmaster [03.11.20 22:37:32] »

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ necesar unei astfel de selecții.