ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.10.2020
TIP CAM: Family
Raport PREȚ/CALITATE: EXCELENT

Dali Hotel4

Minivacanta reusita !!

Am ales sa petrecem 3-4 zile la Constanta pentru a sarbatorii aniversarea casatoriei, si pentru a ne bucura de zilele frumoase de toamna. Am cautat neaparat cazare langa plaja, faleza si centrul vechi al orasului. Datorita recenziilor gasite pe net am ales Hotelul Dali.

Am ajuns la hotel duminica la pranz, avand noroc sa gasim parcare chiar in fata hotelului (are doar 2 locuri de parcare pentru cei cazati aici, dar se poate gasi loc pe strada cu sens unic unde se gaseste hotelul). Receptionerele foarte amabile (ele ajuta si la servirea micului dejun), cand am facut rezervarea am cerut camera cu vedere la mare, si asta am primit!

despre SERVICII

Personalul amabil, in cele 3 zile cat am stat acolo (in a 4 am plecat) s-au schimbat prosoapele si s-a golit cosul de gunoi zilnic, iar la 2 zile s-a schimbat lenjeria de pat.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Din punctul meu de vedere totul a fost la superlativ! Camera mare, baia la fel (apa fiarta venea instant) balcon imens cu 2 sezlonguri, iar privelistea de la el... deosebita. Chiar daca mobilierul nu este neaparat de ultima generatie ai tot ce iti trebuie (dulap maricel cu umerase, comode la capul patului, 2 fotolii, aer conditionat si televizor lcd. Nici in privinta curateniei nu am nici un repros.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Se serveste doar mic dejun (care este inclus in pretul de cazare) la restaurantul din incinta hotelului. Ai de ales intre 4 meniuri destul de indestulatoare si variate.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Plaja este la circa 30-40 m de hotel, dar ai de coborat si automat de urcat 160 de trepte (bine, la urcat par de 5 ori mai multe), probabil vara incarcat cu diverse pentru plaja, este putin mai dificil.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Cum am mai scris, hotelul este foarte aproape de plaja, faleza, debarcader si centrul vechi. Restaurante sunt la tot pasul, cele de langa debarcader si faleza sunt deschise multe din ele in aceasta perioada (octombrie) doar de vineri pana duminica. Am mancat in fiecare zi in alta parte si peste tot preturile (din punctul meu de vedere) au fost destul de piperate, avand in vedere ca este extrasezon.

Trimis de sorynneagu in 23.10.20 13:33:01
Validat / Publicat: 23.10.20 15:09:12
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Bucovina, Transilvania, Hateg, Moldova

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (sorynneagu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 37.00 EUR pe cameră

webmaster [23.10.20 19:03:59] »

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ necesar unei astfel de selecții.

Mihai18