ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.09.2020
SEP-2020
Cuplu
PREȚ 40 eur/masa 2 persoane
Raport PREȚ/CALITATE: EXCELENT

Unde mâncăm în Balcic şi împrejurimi?

Un restaurant excelent pe frumoasa faleza din Balcic

TIPĂREȘTE URM de aici

In fata hotelului Antik, chiar la malul marii, se afla Restaurantul Antik. O vedere superba asupra portului, preturi bunicele, calitate-pret un raport excelent, ospatarii foarte destoinici si mereu cu zambetul pe buze. Produse proaspete si cea mai buna caracatita pe care am mancat-o vreodata, incluzand desigur si periplurile noastre anuale prin Thassos.

Am incercat mai multe restaurante, aproape toate cred eu din zona portului din Balcic. Recunosc ca nu am reusit sa ajungem si in partea de sus a Balcic-ului la intrarea principala in Gradina Botanica, dar le vom incerca data viitoare sigur.

Asteptand pregatirea bucatelor, am admirat si arhitectura hotelului Antik, unde am hotarat ca ne vom caza in urmatoarea noastra escapada in frumosul orasel Balcic.

Preturile dupa cum spuneam sunt decente, usor maricele dar tarifele practicate mie mi s-au parut aliniate cu restul localurilor aflate in apropiere. Portia de caracatita a costat in jur de 30 leva, aproximativ 80 de lei, orezul simplu cam 8 lei, o prajitura delicioasa de branza dulce undeva la 15 lei, iar berea cam 10 lei. Recomand si vinul alb pe care sotul l-a combinat cu Schweppes si s-a declarat foarte multumit (undeva la 25 lei paharul).

Va recomand cu toata increderea restaurantul Antik, sperand astfel sa va mai scutesc de drumuri inutile, dar placute prin alte locatii.

despre SERVICII

Ospatari amabili, glumeti si cu bun simt.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Excelente produse, foarte bun raportul calitate-pret.

LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Mie imi place foarte mult Balcic-ul si m-am bucurat ca nu a fost nevoie sa merg 10 ore pana in Thassos, experienta pe care nu am mai repetat-o anul asta din cauza pandemiei.

Trimis de adynutza26 in 30.09.20 17:44:10
Validat / Publicat: 30.09.20 18:34:19
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (adynutza26); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

mishu [30.09.20 20:42:57] »

@adynutza26:  Normal ca ochii mi-au fugit la caracatita si restul este istorie .

Felicitari, votat cu mare drag. ​

mishu