ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.09.2020
REGIM MASĂ UAI
Raport PREȚ/CALITATE: REZONABIL

AUTORUL NU ar recomanda

Limak Lara DeLuxe Hotel & Resort5

Nu recomand din cauza mancarii foarte condimentate

Abia ce ne am. intors din concediu... cazare Limak Lara din Lara.

Hotelul este cu specific asiatic... europa de est... simplu... fara nimic extravagant sau pompos ca in alte hoteluri de lux din turcia.

Despre masuri covid... nu au contat pt. mine... dar erau pregatiti... dezinfectau... spalau... ofereau masti... etc...

Camera mare... spatioasa... curatenie zilnic... fara a astepta bani cum am vazut in alte comentarii. Produsele de baie se aduceau zilnic... fara sa se astepte bani.

Complexul este mare... multe piscine... plaja amenajata frumos... nisip... loc de joaca pt. copii pe plaja la umbra.

Singurul mare minus din punctul meu de vedere (dar eu sunt dificila la mancare) a fost mancarea. Toata a fost foarte condimentata... picanta... eu cu greu mi am gasit ceva pe gust... inafara de orez simplu... care nu avea condimente... fructe... salate... si patiserie...

In alte hoteluri era zona dedicata mancarii dietetice cu cartofi fierti... legume fierte... etc... aici nu existau. Nu stiu familiile cu copiii ce mancare ar fi putut sa le dea. Probabil pizza si cartofi prajiti in fiecare zi.

Mancarea nu era din ambundenta fata de alte hoteluri... dar asta cu siguranta din cauza covid.

Daca ar fi sa recomand un hotel de nota 10 ar fi Sherwood din Kemer... dar pe acesta nu l pot recomanda. La activități... foarte slabut... daca compar cu Sherwood.

Este foarte ok ca este aproape. de aeroport.

despre SERVICII

Amabili... ospatarii se miscau ca titirezii... te serveau imediat fara sa astepte ceva in schimb

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Nu a fost nimic pe gustul meu. Totul era picant

Trimis de Alina2286 in 28.09.20 16:31:05
Validat / Publicat: 28.09.20 17:20:13
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Lara... hotel club sera Kemer... sherwood
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Grecia Spania Franta Italia Muntenegru Tunisia

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Alina2286); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 86.40 EUR pe cameră

webmasterX [28.09.20 17:19:46] »

@Alina2286: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... =101484&hid=176.

Sau... poate ceva video de pe acolo? Dacă ai filmat pe acolo, ar fi zuper-util — link încărcare video.​​