ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.09.2020
2 AD. + 2 COPII -- v: 12 și 15
BUN

încărcat de pe telefon!

Vacanta completa

Azi am mai îmbătrânit cu un an????.

Bună tuturor am fost aici perioada 14, -21 septembrie. Dupa multe încercări cu aceasta pandemie și cu gândul ca nu o sa avem parte de concediu anul acesta apare oferta cu 30% dar totuși prea scump.

Zilnic am citit tot ce s-a scris aici referitor la condițiile și obligațiile ce le aveam ca și turiști în Turcia.

Într-una din zile am o sclipire de moment și împart familia la cazare în doua duble rooms (mama și fiica 12 ani și subsemnatul și băiatul 15 ani)... Bombă economie la buzunarul propriu de 2300 euro ???????? reserv... și în dimineața zilei de 14 septembrie la ora 7 și 10 am decolat de pe Otopeni.

Zbor liniștit respectând condițiile impuse de covidut. Transfer rapid la hotel preluați de Victoria și în maxim 10 15 minute am primit camerele. A era sa uit nașii noștri erau deja în hotel de sâmbătă... Le scriem pe WhatsApp cum le place și asa aflam ca în dimineața respectiva erau la plaja la mare... bineînțeles că au avut o surpriza plăcută când am„căzut pe ei"pe plaja ????️. Nu au știut ca și noi o sa ajungem la Selectum după ce eu am recomandat nasului acest hotel. După momentul cu surpriza făcută nașilor am avut împreună un suuuuper concediu.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Am avut doua camere de 64 m cu balcon... Cum se știe minibar cu bere, vin apa, sucuri... În bai consumabile Bulgari. Exista descrieri amănunțite a camerelor făcute de antevorbitorii mei????

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

După mine faptul ca am fost serviți de către personal a fost un lucru foarte bun nu m-a deranjat de loc.

Nașul a avut ocazia sa viziteze bucătăria... concluzia... Farmacie????.

A fost de mâncare pentru toți, nu cred ca cineva a rămas dezamăgit.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Marea mai calda ca și piscina

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Tot personalul de nota 1000 foarte atenți, zimbitori sociabili (purtau masti tot timpul)

Am avut din partea hotelului o zi la Land of Legends de care am profitat din plin

Trimis de arub in 27.09.20 08:24:08
Validat / Publicat: 27.09.20 09:15:18
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 3176 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (arub); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

renteaPHONE
[27.09.20 09:52:27]

@arub

Nașul a avut ocazia sa viziteze bucătăria... concluzia... Farmacie????

faceau tururi organizate sau cum? ????????????

[27.09.20 10:03:45]

@rentea:  da sunt invitați dintre turiști sa viziteze bucătăria. Modul cum sunt selectați nu îl cunosc. Nașul meu a povestit într o zi cu bucătarul șef și în urma conversației a fost invitat sa viziteze bucătăria.

renteaPHONE
[27.09.20 10:10:41]

@arub:  extraordinar. Bravo lor!

gilbertPHONE
[14.10.20 12:17:40]

Salut! Ma gândesc sa aleg acest hotel pt 2021 in luna iunie. Te rog sa-mi spui dacă hotelul are aqua park pt copii. Merg cu un copil de 4 ani și unul de 1 an și 10 luni la data sejurului.

[14.10.20 15:25:05]

@gilbert:  da are aquapark dar anul acesta din cauza covid a fost închis aquapark ul și zona de vile. În schimb hotelul a oferit o zi la Land of Legends.

​Vă recomand acest hotel. Sper sa fie totul ok la anul... Și noi vrem tot Selectum pentru 2021.

[28.04.21 14:10:07]

@arub:  Buna ziua, si noi mergem anul acesta la Selectum, sper sa avem o experienta la fel de frumoasa.

Desi imi doresc sa fie deschis aqua parkul lor si am inteles ca va fi, vreau sa mergem si la Land of Legends. Oare mai stiti preturile pentru intalnirea cu delfinii? Multumesc

[28.04.21 14:13:27]

@gilbert:  Buna, ati ales hotelul? Si noi mergem si nu am informatii f sigure despre aqua park, desi am inteles ca va fi deschis. Stiti ceva despre asta?

[28.04.21 14:34:10]

@anamaria86:   Bună  în filmulețul de prezentare al resortului pe grupul oficial Facebook este prezentat și aquaparkul. Sper sa aibă efect masurile luate pana în 17 mai și să ne putem bucura din nou de serviciile acestui hotel.

​Referitor la prețul aventurii cu delfinul nu știu exact costul deoarece am încărcat pe brățară 200 euro și am plătit inclusiv pozele și consumație pentru trei persoane iar la plecare am primit lire...

[28.04.21 14:37:21]

@arub:  Multumesc frumos! Oricum va fi, ma astept la o experienta de neuitat

gilbertPHONE
[28.04.21 15:44:50]

@anamaria86:  Salutare! Am ales alt hotel deoarece trebuia sa folosim un voucher pentru vacanta anulata în 2020 (poveste lunga) și Selectum nu era în oferta agenției. Am mai fost cu un copil la Kaya Palazzo Belek și Amara Dolce Vita Kemer și am fost incantati. De data aceasta, cu doi copii am ales Papillon Belvile Belek. Speram ca vom avea un sejur plăcut.

[28.04.21 16:49:54]

@gilbert

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

anamaria86, arub, gilbert, rentea
Alte impresii din această RUBRICĂSelectum Luxury Resort (ex Attaleia) [Kadriye]: