ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.09.2020
Raport PREȚ/CALITATE: BUN
2 AD. + 2 COPII -- v: 12 și 15

Selectum Luxury Resort (ex Attaleia) [Kadriye]5

Vacanta completa

Azi am mai îmbătrânit cu un an😀.

Bună tuturor am fost aici perioada 14, -21 septembrie. Dupa multe încercări cu aceasta pandemie și cu gândul ca nu o sa avem parte de concediu anul acesta apare oferta cu 30% dar totuși prea scump.

Zilnic am citit tot ce s-a scris aici referitor la condițiile și obligațiile ce le aveam ca și turiști în Turcia.

Într-una din zile am o sclipire de moment și împart familia la cazare în doua duble rooms (mama și fiica 12 ani și subsemnatul și băiatul 15 ani)... Bombă economie la buzunarul propriu de 2300 euro 😀👍 reserv... și în dimineața zilei de 14 septembrie la ora 7 și 10 am decolat de pe Otopeni.

Zbor liniștit respectând condițiile impuse de covidut. Transfer rapid la hotel preluați de Victoria și în maxim 10 15 minute am primit camerele. A era sa uit nașii noștri erau deja în hotel de sâmbătă... Le scriem pe WhatsApp cum le place și asa aflam ca în dimineața respectiva erau la plaja la mare... bineînțeles că au avut o surpriza plăcută când am„căzut pe ei"pe plaja 🏖️. Nu au știut ca și noi o sa ajungem la Selectum după ce eu am recomandat nasului acest hotel. După momentul cu surpriza făcută nașilor am avut împreună un suuuuper concediu.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Am avut doua camere de 64 m cu balcon... Cum se știe minibar cu bere, vin apa, sucuri... În bai consumabile Bulgari. Exista descrieri amănunțite a camerelor făcute de antevorbitorii mei👍

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

După mine faptul ca am fost serviți de către personal a fost un lucru foarte bun nu m-a deranjat de loc.

Nașul a avut ocazia sa viziteze bucătăria... concluzia... Farmacie👍.

A fost de mâncare pentru toți, nu cred ca cineva a rămas dezamăgit.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Marea mai calda ca și piscina

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Tot personalul de nota 1000 foarte atenți, zimbitori sociabili (purtau masti tot timpul)

Am avut din partea hotelului o zi la Land of Legends de care am profitat din plin

Trimis de arub in 27.09.20 08:24:08
Validat / Publicat: 27.09.20 09:15:18
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Italia. Muntenegru, Germania, Franta, Spania, Austria, Dubai, Turcia

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (arub); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 20000 PMA (din 23 voturi)

renteascris / TELEFON [27.09.20 09:52:27] »

@arub

Nașul a avut ocazia sa viziteze bucătăria... concluzia... Farmacie👍

faceau tururi organizate sau cum? 😀😀😀

arubscris / TELEFON [27.09.20 10:03:45] »

@rentea:  da sunt invitați dintre turiști sa viziteze bucătăria. Modul cum sunt selectați nu îl cunosc. Nașul meu a povestit într o zi cu bucătarul șef și în urma conversației a fost invitat sa viziteze bucătăria.

renteascris / TELEFON [27.09.20 10:10:41] »

@arub:  extraordinar. Bravo lor!

gilbertscris / TELEFON [14.10.20 12:17:40] »

Salut! Ma gândesc sa aleg acest hotel pt 2021 in luna iunie. Te rog sa-mi spui dacă hotelul are aqua park pt copii. Merg cu un copil de 4 ani și unul de 1 an și 10 luni la data sejurului.

arubscris / TELEFON [14.10.20 15:25:05] »

@gilbert:  da are aquapark dar anul acesta din cauza covid a fost închis aquapark ul și zona de vile. În schimb hotelul a oferit o zi la Land of Legends.

​Vă recomand acest hotel. Sper sa fie totul ok la anul... Și noi vrem tot Selectum pentru 2021.

arub, gilbert, rentea