ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.09.2020
Raport PREȚ/CALITATE: EXCELENT

Salmakis Resort & Spa5

Impecabil!

Vă salut!

Totul a fost perfect, mai mult decât ne-am fi așteptat și asta datorita faptului că totul a mers șnur, începând de la aeroport și pana la cazare si mai departe sejurul în sine, astfel ca ne-am felicitat pentru că nu am dat curs campaniei agresive a mai marilor țării de a ne petrece sejurul în tara noastră, unde puteam fi jefuiți corespunzător de Horeca mioritică!

Realitatea este că suntem la ani lumina de turci, ca despre ei vorbim, orice comparație cu serviciile de la noi ar fi o jignire adusa eforturilor pe care otomanii le fac pentru ca turiștii sa fie încântați de ce le oferă!

despre SERVICII

Asa cum am precizat, de la primul și pana la ultimul angajat cu care am interacționat am putut simți dorința acestora de a ne face pe plac și sa nu regretam alegerea făcută.

Un hotel adevărat de 5 stele care nu epateaza prin opulenta, însă bunul gust, aerul de cetate din evul mediu, curățenia desăvârșită te fac sa vrei sa nu mai pleci!

despre CAMERE & COND. CAZARE

Camera poate puțin mai mica decât ma așteptăm pentru 5 stele, dar dotările pe măsură, minibar ar aprovizionat zilnic, șampon, gel de duș, crema pentru piele, balsam de păr, săpun, curățenie făcută zilnic.

Am avut vedere la gradina, ceva ca în poveștile Seherazadei!

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Totul gustos, de la micul dejun la cina.

Dacă nu doreai sa iei prânzul la restaurantul mare aveai posibilitatea sa mănânci la plaja, pe terasă pizza, hamburger, salate, etc.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Plaja puțin îngustă însă se putea sta și pe iarba, câteva trepte mai sus unde era terasa și barul, deci poate fi un avantaj 🍻

Marea limpede cu mulți pești cărora le dădeam să mănânce covrigi din mana, fără exagerarare!

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Am avut în doua seri muzica live, în rest DJ, aici pandemia punându-și amprenta asupra entertaimentului.

Trimis de istratescu in 23.09.20 16:08:42
Validat / Publicat: 23.09.20 17:50:49
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Bodrum, Kemer
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Ostia langa Roma, Milano, Veliko Tarnovo BG, Tunisia, Grecia-Halkidiki Arkutino BG.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (istratescu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 53.55 EUR pe cameră

m liviuscris / TELEFON [23.09.20 20:25:37] »

Bună alegere și bine punctat. Ai scăpat de jaful autohton. Nu spun cu răutate dar asta e realitatea. Chiar dacă în acest an au mai avut și ei minusuri la anumite capitole felul cum te tratează te fac sa treci peste. Felicitări ptr vacanta frumoasă!

istratescuscris / TELEFON [24.09.20 08:26:33] »

@m liviu:  Mulțumim asemenea!

webmaster [24.09.20 08:31:50] »

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ necesar unei astfel de selecții.

preotuil75scris / TELEFON [26.09.20 12:26:14] »

Te rog să îmi spui daca era obligatorie masca pe plaja, piscina etc. Conform noilor reguli din 08.09.2020.

Multumesc​

istratescuscris / TELEFON [26.09.20 13:46:27] »

@preotuil75:  Nu, doar angajații, în rest turiștii deloc, în nicio conjunctura!

istratescu, m liviu, preotuil75