ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.08.2020
REGIM MASĂ faraMasa
Raport PREȚ/CALITATE: EXCELENT
2 AD. + 1 COPII -- v: 10

Pensiunea Poieniţa(încă) NECLASIFICATĂ

NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă; — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

3 zile linistite dar nu mai revin

TIPĂREȘTE URM de aici

Veneam dinspre Maramures si ne doream cazare in Apuseni. Am gasit pensiunea pe internet si dupa ce am vazut ca pozelor frumoase le este asociat un pret excelent am facut rezervare.

Prima impresie a fost foarte placuta si anume: pensiunea noua nouta, foarte bine utilata si mai ales libera (cautam locuri cat mai putin aglomerate).

despre SERVICII

am dat satisfacator deoarece toate au fost de nota 10 pana cand a doua zi gazda ne-a spus ca a dat cu lac pe peretele de la bucataria de vara si ne roaga sa folosim gratarul din spate de langa tomberoane.

Imaginea este: zona de mese noi frumoase, gratar ca in reviste zidit, l-am incins prima seara si a fost perfect, plita, chiuveta si tot ce trebuie unei bucatarii exterioare inclusiv vase... si... vine gazda si nu. te lasa sa il folosesti din nou ca sa se usuce lacul.

Era miercuri si ne zisesera cu o seara inainte ca pana in wk nu suntem decat noi in pensiune deci o zi sa se usuce lacul se putea sa existe dupa ce plecam noi joi sau vineri nu mai stiu exact. Daca aveau. oaspeti ziua urmatoare mai ziceam dar cu pensiunea goala sa ma pui sa fac gratar langa tomberoane asta nu mi-a placut.

Plus ca ne-a atras atentia si sotia gazdei ca daca ne gandim sa folosim plita sa nu folosim ulei cavstropeste mult. Probabil vor tot scos din cutie si cu oaspeti, nu. stiu, e treaba lor. Poate o sa imi ziceti ca sunt deplasata dar eu nu mai revin deoarece in concediu vreau sa ma simt perfect si prefer sa dau si altora banutii mei.

despre CAMERE & COND. CAZARE

eram primii clienti in pensiune, curatenie, finisaje de calitate, moderne, alese cu gust, se vedea ca gazdele au depus efort sa iasa ceva frumos.

Sunt doua corpuri de pensiune.

Baie moderna, balcon mare si gandit astfel incat sa aiba intimitate chiar daca era pozitionat langa alt balcon.

LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

zona frumoasa, curte foarte mare, balansoar, gratar si foisor imens exterior.

Apusenii ofera cateva peisaje si locuri care nu trebuiesc ratate: Ghetarul de la Scarisoara, Pestera Poarta lui Ionele, Cascada Pisoaia, Catunele izolate etc

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

ca distractii: drumetiile in imprejurimi, gratarul alaturi de prieteni, peisajul pe cale de disparitie al propriului copil care se joaca fara sa atinga telefonul sau tableta etc

Trimis de anamariavarga in 24.08.20 17:42:54
Validat / Publicat: 24.08.20 18:07:49
  • A fost prima sa vizită/vacanță în ALBAC [AB]
  • Alte destinații turistice prin care a fost: ? ? ?

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (anamariavarga); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P06 [fără descriere]

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

ECOURI la acest review

webmasterscris / TELEFON [24.08.20 19:10:46] »

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ necesar unei astfel de selecții.