ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.06.2024
CAZARE ÎN DblStd
REGIM MASĂ UAI
EXCELENT

Vacanta foarte placuta

Am ajuns in jurul orei 12:45. Am fost indrumat unde sa parchez si preluat de catre un tanar care a dorit sa ne ajute la bagaje. La receptie personal foarte amabil. Ni s-a explicat ca inca nu este pregatita camera. Ni s-au facut formalitatile si am fost invitati la masa, caci dura o ora pana la aranjarea camerei. Precizez ca check in -ul era pt ora 14.

Camera mare, ramanand loc chiar cu canapeaua extinsa. Balcon mare cu mobilier din rachita impletita. Curatenie f buna. Se face curat zilnic si se schimba prosoapele zilnic. Intr-o zi doamna care facea curat era tare ingrijorata ca nu ne putea inlocui prosoapele mici pt ca nu stiu ce se intamplase cu spalatoria. Se completeaza stocul de pliculete de ness si ceai zinic. Asternut schimbat la 3 zile. In baie se completeaza zilnic stocul de sampon si gel, hartie de toaleta, etc. Un lucru rau este ca aerisirea baii este deficitara, fiind zile cand mirosea canalizarea.

Masa buna, variata. Esti intrebat la pranz si la cina ce doresti sa bei si iti este adusa bautura la masa. Cu toate ca hotelul era plin, nu am observat mare inghesuiala sau sa se epuizeze vreun fel. Am mancat la cirese pe saturate :). Barurile aprovizionate. Seara erau organizate mici activitati. Nu am participat, deci nu comentez. Gazdele foarte amabile, cand au vazut cati romani dorim sa vizionam meciul cu Slovacia, ne-au invitat in sala de conferinte unde au asigurat vizionarea meciului.

Locurile la piscina sunt putintele, dar cum prefer plaja nu comentez. Plaja curata. Pacat ca sunt sezlonguri fara plata mai putine ca cele cu plata. Cum preferam in zori sa facem o plimbare pe plaja, ne-am 'rezervat' in primul rand. Cei care apareau dupa ora 9-9:30, gaseau pe ultimele randuri. Bar de pe plaja este 'pe bani', dar esti servit politicos. Un suc natural de portocale 10leva. O bere bulgareasca 6 lv. Sincer, fiind contra cost, nu era inghesuiala si puteai sa te bucuri in liniste de o bere, un suc sau o cafea.

Hotel curat, linistit (cu exceptia turistilor englezi), cu o bucatarie gustoasa si foarte variata si conditii f bune in restaurant. Revenim.

Trimis de ux127918 in 30.06.24 19:44:46
Validat / Publicat: 30.06.24 22:04:55

VIZUALIZĂRI: 215 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ux127918); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P10 Loc de balaceala pt pitici.

[30.06.24 22:04:36]

Bun revenit pe site, cu impresii (care devin din ce în ce mai bune, mai complete)

[30.06.24 22:48:00]

Review-ul a primit „Punctaj Adițional Actualizare RUBRICĂ

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii.

• Alte impresii din această RUBRICĂRoyal Helena Park Hotel: