BUN
GRAD SATISFACȚIE
NOTARE MEDIE REZULTATĂ
Majestic Jupiter - ok pentru nepretențioși!

Când am fost anul acesta la Mamaia, pentru scurt timp (vezi impresii), parcă mi-aș mai fi dorit câteva zile la mare... De fapt, de mare nu te saturi niciodată! Se pare că Universul a fost bun cu bine, și mi-a îndeplinit dorința! Am avut prilejul să merg pentru încă 4 zile la Jupiter, Hotel Majestic! Tentată de ofertele last minute, am ales să parcurg încă odată vara aceasta obositorul drum Suceava-Neptun, pentru a fi iar la malul mării!
Deși am avut o inițial reținere de a mă caza la acest hotel, datorită notelor mici de pe un site de rezervări, mi-am luat„inima în dinți” , ceva pastile în traistă, șlapii și costumul de baie și am pornit la drum!
Așadar, dintr-o dimineațâ in jurul orei 6 am ajuns (pentru a câta oară?) la țărmul Mării Negre. La recepția hotelului, am găsit personal amabil, care m-a cazat undeva în jurul orei 9 (deși cazarea se face in mod obișnuit la ora 18). După oboseala acumulată din timpul nopții, nu-mi doream decât un duș scurt și câteva ore de somn.
Camera nu are mobilier sau frigider de ultimă generație, dar mi s-a părut primitoare, având vedere spre grădină. Dispune de aer condiționat și un minibar care răcește cam modest.
Masa este in regim all inclusive, dar mai nou se poate opta si pentru demipensiune sau doar mic dejun.
Localizarea mi se pare foarte bună, in apropiere unui lac populat de lebede, foarte grațioase, prezente pe luciul apei toată ziua spre bucuria turiștilor. De asemenea, complexul se află la granița intre Jupiter și Neptun, dar ferit de zgomotul și aglomerația obositoare de seară, din stațiuni! Seara se auzea muzica dinspre piscină, 2 cântărețe având spectacol in fiecare seară. Muzica ok, in nici un caz manele.
Complexul este format din mai multe clădiri cu 2 etaje, intreținut după posibilități se pare, nici prea prea, nici foarte foarte. Ok pentru nepretențioși!

AmFostAcolo fără reclame?
- Utilizatoriii LOGAȚI văd o versiune cu mai puține reclame
- Ai dori o versiune COMPLET fără reclame? — devino membru afaFanClub
- ABONAMENT afaFC pe 6 LUNI = 59 lei Cumpără afaFC 6 luni
- ABONAMENT afaFC pe 12 LUNI = 100 lei Cumpără afaFC 12 luni
Trimis de CATAAS in 30.07.25 15:18:57
- A fost prima sa vizită/vacanță în JUPITER / AURORA
NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (CATAAS); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

- sait oficial al acestei destinații:
- Coordonate GPS: 43.85961800 N, 28.60167900 E - CONFIRMATE
ECOURI la acest review
- Folosiți rubrica de mai jos (SCRIE ECOU) pentru a solicita informații suplimentare sau pentru a discuta cele postate de autorul review-ului de mai sus
- Dacă ați fost acolo și doriți să ne povestiți experiența dvs, folosiți mai bine butonul de mai jos ADAUGĂ IMPRESII NOI
- Dacă doriți să adresați o întrebare tuturor celor care au scris impresii din această destinație:
in loc de a scrie un (același) Ecou în "n" rubrici, mai bine inițiati o
ÎNTREBARE NOUĂ
(întrebarea va fi trimisă *automat* tuturor celor care au scris impresii din această destinație)
- Jun.2025 Un loc deplorabil care iti strica vacanta — scris în 17.06.25 de domnica petre din BUCUREșTI
- Sep.2024 De evitat Hotel Majestic Jupiter (septembrie 2024) — scris în 08.09.24 de adyx_80 din CLUJ NAPOCA - nu recomandă
- Sep.2023 Ocoliți aceasta locatie — scris în 03.09.23 de ux130646 din BUCURESTI - nu recomandă
- Sep.2022 Un loc unde revenim cu placere — scris în 09.10.23 de ux130939 din ORADEA - RECOMANDĂ
- Aug.2022 Jeg mult Evitați Majestic va îmbolnăviți — scris în 29.08.22 de ux127031 din BRASOV
- Jul.2021 Mi-a plăcut încât mai merg și anul următor — scris în 08.02.22 de Nicostef din BUCUREșTI - RECOMANDĂ
- Jul.2021 Am dat 650 lei pe noapte (la o mizerie de hotel) — scris în 26.07.21 de ux121258 din BUCUREșTI - nu recomandă