ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.09.2024
ÎNSCRIS: 08.07.10
SEP-2024
Cuplu
PREȚ SEJUR 800
cu AVIONUL (toate taxele incluse)
CAZARE ÎN DblStd
REGIM MASĂ AI
BUN

încărcat de pe telefon!

Un sejur placut in frumoasa Alanya

Buna! Suntem intorsi recent din. ALANYA, Hotel Kleopatra Beach! Pot spune ca sejurul nostru a fost unul foarte placut! Hotelul este de 4 stele, dar se poate incadra la unul de 3! Asezarea lui este una foarte buna, este asezat pe Plaja Kleopatra, una dintre cele mai frumoase plaje din frumoasa Alanya. Toate hotelurile din aceasta zona sunt amplasate in spatele strazii, nici unul nu da exact pe plaja, insa este convenabil si asa, sunt situate la 50,100 metri, doar treci strada si gata.

Hotelul are in prezent 3 cladiri, 2 piscine, tind sa cred ca corpul in care am stat este achizitionat recent de la alt hitel, pentru ca se vedea o veche receptie dezafectata si nereconditionata. Camera in care am stat a fost destul de spatioasa, cu balcon cu vedere la mare, aer conditionat, curatenia se facea in fiecare zi. Totusi consider ca mai sunt necesare unele mici retusuri in unele locuri. Pe noi nu ne-a deranjat acest lucru. Piscinele sunt curate, apa curata, sezloangele ca peste tot se ocupa de dimineata.

Mancarea foarte buna, cu gust minunat, insa nu foarte diversificata, dar gaseai de fiecare data cate ceva de mancat, nu se moare de foame! Bauturile all inclusive sunt ca de obicei bauturi locale, sucuri de dozator, apa la dozator, bere la fel insa au fost neasteptat de bune, mai ales cafeaua.

Ceea ce consider un plus pentru acest hotel este personalul, care este deosebit de amabil, de la cei de la bar si pana la cei care aduna de pe mese.

Mie in general mi-a placut asa hotelul, il recomand doar pentru cei nepretentiosi, nu se compara cu resorturile mari de 4 stele, consider ca nu pot acorda nici o nota foarte mare pentru ca stiu ca sunt si alte hoteluri mai bune.

Trimis de raly in 20.09.24 22:40:27
Validat / Publicat: 21.09.24 06:35:08
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.
  • Alte destinații turistice prin care a fost: germania, franta, austria, belgia, luxemburg, bulgaria, turcia, grecia

VIZUALIZĂRI: 231 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (raly); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P07 A doua piscina,poza este facuta seara si de aceea nu era lume

[21.09.24 06:34:24]

Bun revenit pe site, cu impresii

Mutat în rubrica "Kleopatra Beach Hotel, ALANYA" (nou-creată pe sait)

[Rubrica inițială: BUFFER CAZARE]

[21.09.24 07:48:54]

Review-ul a primit „Punctaj Adițional Actualizare RUBRICĂ

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii.

gushpiPHONE
[22.09.24 08:15:36]

... cred că ai uitat un "1", doar 800 coco? 😱

[23.09.24 15:38:07]

@gushpi: e corect da 400 de euro de persoana, 800 euro de 2 persoane, luata vacanta last minute.

[23.09.24 15:39:37]

@webmasterX: Da este corect, multumesc mult!

[23.09.24 15:40:43]

@webmaster: Multumesc mult!