GRAD SATISFACȚIE
NOTARE MEDIE REZULTATĂ
Revelion la Pensiunea Euro Park din Fundata

Mi-am facut cont pe acest site special pentru a va impartasi experienta unui revelion petrecut la Pensiunea Euro Park din Fundata.
Cine citeste aceste randuri, sa se gandeasca de 2 ori inainte daca vrea sa mearga la aceasta pensiune.
Am fost mai multe familii, 4 zile, cazare si masa all inclusive. Conditiile de cazare foarte bune, cald in camera, apa calda non stop.
Ce ne-a deranjat foarte tare, a fost atitudinea proprietarului. De cum am ajuns, ne-a informat ca mai avem sa-i dam bani (avansul era platit dinaninte, in momentul rezervarii). Dupa prima noapte de cazare, striga in gura mare, de fata cu alti turisti ca trebuie sa-i platim si restul de bani. De parca plecaseram fara sa platim, chiar daca mai aveam de stat inca 3 zile acolo. Dupa ce i-am dat banii, nici ca ne-a mai bagat in seama... nici buna ziua, nici la multi ani in noaptea de anul nou, nici macar la sfarsitul sejurului sa ne intrebe daca ne-a placut sau nu. Proprietarul era peste tot prezent, se invartea ba prin curte, ba prin restaurant... ne arunca niste priviri de parca venisem pe gratis in vacanta. Si credeti-ma, nu a fost deloc o vacanta ieftina.
La cele 5 stele pe care se lauda ca le are pensunea, nu a venit nimeni sa ne faca curat in camera sau sa ne schimbe macar prosoapele. In penultima zi, am anuntat ca avem nevoie de hartie la baie si atunci ni s-a golit si cosul de gunoi.
Aveam 3 mese incluse pe zi, dar aici a fost dezamagirea cea mai mare: micul dejun in fiecare zi era acelasi; si aproape la toate mesele de pranz si cina, aveam piept sau pulpe de pui la gratar, cu cartofi prajiti sau piure. Pui pot manca si acasa, nu la o pensiune de 5 stele. Fiind sarbatorile de iarna, ne asteptam la un meniu mai bine ales, gen preparate traditionale. Meniul era stabilit dinainte, nu se putea comanda altceva. Si inca ceva deranjant, farfuriile cu mancare difereau de la un grup la altul. Ni s-a intamplat ca intr-o seara, sa primim mai putine preparate la aperitiv fata de ceilalti turisti; si am intrebat de ce, si raspunsul a fost ca a uitat bucatarul sa puna restul preparatelor si in farfuriile noastre. Pana la urma, ne-au adus ca si celorlati turisti.
Pensiunea are piscina, dar nu puteai face baie acolo - miroase f tare a clor.
Nu este internet, desi cand am platit avansul ni s-a spus ca este. Semnal la telefon, doar Orange.
Nu se fumeaza nici in camere, nici in restaurant... ci doar afara in curte.
Nu recomand nimanui o vacanta la aceasta pensiune.
Trimis de amind2012 in 03.01.12 14:16:45
5 ecouri scrise, până acum, la acest articol
NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (amind2012); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
- sait oficial al acestei destinații:
- Coordonate GPS: 45.43355300 N, 25.29792900 E - CONFIRMATE
ECOURI la acest review
5 ecouri scrise, până acum, la acest articol
@amind2012: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!
Multumim pentru impresii, te asteptam si cu alte recomandari din vacantele tale trecute sau viitoare.
@amind2012
”Mi-am facut cont pe acest site special pentru a va impartasi experienta unui revelion petrecut la Pensiunea Euro Park din Fundata.
Vezi, dacă aveai cont pe amfostacolo.ro, sau dacă măcar ai fi citit despre Pensiunea Euro Park review-urile anterioare (link-urile sunt mai jos, pe această pagină), chiar dacă te duceai acolo, ai fi făcut-o în cunoştinţă de cauză. Sau nu te-ai mai fi dus
Dar, mai bine mai târziu, decât niciodată!
Lăsând gluma la o parte, bine ai venit pe site şi sper că ai să rămâi, că nu se va rezuma totul la supărarea de-acum, care, oricum, o să treacă.
Mai vin ele şi alte vacanţe şi acum, că ai dat de acest site, îţi va fi mai uşor să găseşti locul potrivit pentru petrecerea lor!
La mulţi ani!
@Costi: Crede-ma ca am citit toate impresiile postate aici pe forum. Dar m-am gandit: ce treaba avem noi cu proprietarul, ca doar nu suntem galagiosi, nu stricam, nu spargem, nu avem copii mici, nu-l bagam in seama. Dar m-am inselat. Un proprietar iti poate strica o vacanta, prin atitudinea urata fata de turistii care ii calca pragul si care pe deasupra mai platesc si un pret piperat.
Oricum, acesta este un site foarte util si bine structurat. Oricine pleaca in vreo vacanta, fie in RO sau in alta tara, poate verifica si cere pareri de la turistii care au fost in locurile respective.
Sa avem cu totii numai vacante reusite!!!
@amind2012: Daca erai mai atent (a) la rw-ul pe care l-a scris @roxana87, de fapt la ecourile de la rw-ul ei nu cred ca se mai ajungea pana aici... adica se putea evita nemultumirea pe care ati avut-o de revelion. Pe viitor ar fi bine sa iei in consideratie si ecourile care sunt scrise. Va doresc pentru acest an cat mai multe vacante... reusite.
@Costi: Aveti dreptate, pe toate siteurile turistice pensiunile sunt prezentate super dar in realitate nu e asa. Oare cind la noi vom gasi prezentari adevarate cu bunele si relele existente dar si cu preturile corecte pe masura serviciilor. Am observat ca tin cu dintii de pret mai ales de sarbatori dar servicii BA. Eu am fost la Rasnov Poiana Velicanului si la fel am patit, proprietarul numai dupa bani si atat fara alte cuvinte. Am postat pe site impresii. Acest site foarte bun, oamenii vb. in adevaratul sens al cuvintului despre ceea ce gasesc pe unde merg in vacante. Felicitari acestui site.
- Folosiți rubrica de mai jos (SCRIE ECOU) pentru a solicita informații suplimentare sau pentru a discuta cele postate de autorul review-ului de mai sus
- Dacă ați fost acolo și doriți să ne povestiți experiența dvs, folosiți mai bine butonul de mai jos ADAUGĂ IMPRESII NOI
- Dacă doriți să adresați o întrebare tuturor celor care au scris impresii din această destinație:
in loc de a scrie un (același) Ecou în "n" rubrici, mai bine inițiati o
ÎNTREBARE NOUĂ
(întrebarea va fi trimisă *automat* tuturor celor care au scris impresii din această destinație)
- Mar.2023 De evitat Complexul Turistic Euro Park — scris în 06.03.23 de Rita.M din BUCUREșTI - nu recomandă
- Jan.2023 Da — scris în 13.02.23 de ux128432 din BUCUREșTI - RECOMANDĂ
- Jan.2023 Weekend de vis — scris în 01.02.23 de ux128347 din BUZAU - RECOMANDĂ
- Oct.2022 Locatie de evitat, personal arogant, violent verbal, agresiv, non empatic — scris în 24.10.22 de ux127530 din ILFOV
- Oct.2021 Un sejur la sfarsit de saptamna intr-o locatie de vis. — scris în 04.10.21 de ux122690 din BUCURESTI
- Oct.2021 Sejur de suflet — scris în 04.10.21 de ux122688 din OTOPENI - RECOMANDĂ
- May.2021 Vacanta superba, anulata de patron — scris în 31.05.21 de alana2002ro din BUCURESTI - nu recomandă