ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.08.2024
FĂRĂ transport
CAZARE ÎN DblStd
REGIM MASĂ AI
REZONABIL

Un sejur inceput rau terminat cu bine!

Familie cu 2 copii de 7 si 17 ani plecam pt a 4 oara la faimosul hotelin minivacanta de Sf Maria, sa imi serbez numele...

Ajungem la hotel in jurul orei 7 dimineata, data de 15 august, erau turisti care se cazau in fata noastra, spre surprinderea mea le da si doua camere in corpul Minerva, oamenii nu le place etaj 3 vor 2, li se respecta doleanta, la care receptionera le spune ca ii suna sa vina dupa bratari de AI. Ne vine noua randul, salut cu buna dimineata, receptionera nimic, nu tu ecuson, o tipa tanara acra, miniona cu ochelari, par lung si vopsit blond prins in coada. Foarte sictirita, ne cere buletinele, ii dau factura, nu i-o trebuie, ne da un formular sa il semnam si sa trecem nr masinii. Foarte acru ne zice ca vom primi camera nr... in corpul Minerva, etaj. 2 dupa ora 17, bratarile dupa ora 18, ca ne suna ea. La care sotul zice ok, pana atunci vom merge la plaja, ea de colo zice, -Nu, nu aveti voie la plaja hotelului, nu aveti voie in complex decat la ceck-in, si acea ora e 18. O intreb cum se poate ca noi am mai fost si stim ca am putut merge la plaja si ne-a cazat mai repede si dupa am primit bratarile. Ea sec, 'Anu asta s-a schimbat politica doamna'. DECI, LA UNII SE DAU CAMERE DIS DE DIMINEATA LA UNII NU!

SPECIFIC: nu s-a platit 100 lei taxa de early check-in, a primit ea separat. Macar de imi spunea si mie de aceasta taxa, ca poate o plateam, sa ne odihnim si noi si copii de pe drum. Bun, multumesc. Plecam la masina si nu gasim parcare, mergem din nou la receptie, si ii spunem ca sunt locuri langa clubul copiilor, acolo putem parca, ea a zis ca acolo da, sa nu fie pe spatiul verde.

Bun, plecam la plaja, dupa 2 ore primim amenda in parbriz intre 500-1000 lei ca am parcat neregulamentar, nu doar noi ci toate masinile parcate acolo, specific noi cand am ajuns nu era nicio banda sau afis de avertizare. Le-au pus dupa ce am facut toti scandal. De ce nu au sunat cei din receptie? Pt ca sunt pe mana cu ei, ei suna politia, ca sa amendeze. deci grija maxima unde parcati, daca stiam ca nu imi ofera parcare, parcam la cu plata, dar nimeni nu ne-a spus!!!

Primim camera de la un receptioner in jur de ora 16, corp Mercur etaj2, bratarile dupa ora 18. Camera curata, NR. 2125, cu plasa de tantarila geam, baia curata, asternut curat, cu pat suprapus, ac functional, tv, figider.

Terminati dupa o noapte si o zi, mergem la masa, o imbulzeala nebuna, fuga sa prinzi loc la masa, coada infernala specifica all inclusive, constat ca mancarea era gustoasa, nu foarte diversa, program artistic Mirela Pana, cu tort festiv pt sarbatoriti. dupa ora 9 nu mai ai de unde sa cumperi nimic daramite sa fie gratis.

Dimineata la plaja, sezlonguri la plaja gratuit, plaja la fel ca in anii trecuti, distanta pt noi nu a fost un impediment.

Micul dejun saracacios, in prima dimineata 16 aug doar un fel de salam, un fel de telemea, oua fierte, niste cornuri, omleta, cremvursti, gem, unt, slaninuta, zacusca, rosii, castraveti, lapte, cereale, si ceva fructe nu tu masline, alt sortiment de salam, cascaval, iaurt, nu tu un pepene sau o banana, in fine a doua zi au mai bagat un fel de salam si au schimbat telemeaua cu cascaval, niste cabanosi prajiti si cam atat. Cafea bunicica dar aparatele nu faceau fata la cata lume era. la amiaza dadeau 2-3 feluri de ciorba, felul doi, inghetata, desert 2 feluri de prajitura si seara, mancarea gustoasa, nu am ce zice, proaspat totul. Aici felicitari bucatarului. Copii de la debarasat foarte harnici, curatau masa repede.

La piscina era curat, fain si in complex.

Prosoape schimbate zilnic, dat cu matura, luat gunoi, curat la baie, completare cu gel de dus, hartie igienica.

Cand am plecat pe 18 era o alta receptionera tot fara ecuson, dar draguta foc, si-am spus patania cu cealalta receptionera, si-a cerut ea scuze pt ea, ca avem acces in complex, etc, fapt consumat. era ora 12 fara si a cazat 6 familii la toti le-a dat camera fara taxa. Asta m-a indispus, cum i-am zis, indepartati clienti fideli pentru o duduie incompetenta! Am luat si masa de pranz si cand am plecat am trecut pe la receptie, cine credeti ca era? Incompetenta si rautacioasa din prima zi care certa o doamna la care nu ii functiona cartela.

Per total mi-a placut si mi-as dori sa revin, este un loc de suflet dar sa merg sa iau amenda si sa ma tina pana dupa ora 18 ca sa ma cazez sau sa beau o apa, un suc, sa nu pot macar la plaja sau piscina sa stau. AM TRIMIS MAIL pe adesa ca la care am facut rezervarea cu patania mea, nu am primit raspuns, Asta nu tolerez! Nu puteam tac, sa nu imi expun of-ul si recenzia mea!

Trimis de cris247 in 21.08.24 12:36:11
Validat / Publicat: 21.08.24 12:56:41
  • Alte destinații turistice prin care a fost: TURCIA, FRANTA, ITALIA, UNGARIA

VIZUALIZĂRI: 418 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cris247); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[21.08.24 12:41:48]

Bun revenit pe site, cu impresii, după mai mulți ani

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 95&hid=5809.

• Alte impresii din această RUBRICĂComplex Mediteranean (ex Mercur-Minerva) :

• pagină generată în 0.03711986541748 sec