ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.07.2012
GR. VÂRSTĂ: 30-40 ani
DIN: Bucuresti
ÎNSCRIS: 17.07.12
STATUS: UCENIC
DATE SEJUR
JUL-2012
DURATA: 7 nopți
familie cu copii
3 AD. + 1 COPII

GRAD SATISFACȚIE
SERVICII:
0.00%
Sub orice critică
CAZARE [camere etc]:
12.50%
Extrem de nemulțumit
BUCĂTĂRIE ŞI MASĂ:
NU SUNT ÎN MĂSURĂ SĂ MĂ PRONUNȚ
PLAJA şi MAREA:
0.00%
Sub orice critică
DISTRACŢ. / RELAXARE:
0.00%
Sub orice critică

NOTARE MEDIE REZULTATĂ
3.12%

AUTORUL NU ar recomanda
această destinaţie unui prieten sau cunoscut
TIMP CITIRE: 2 MIN

Mare teapa!

TIPĂREȘTE

Atrasi de pretul bun al ofertelor prezentate pe site-ul de vouchere, am decis sa achiztionam o oferta pentru 2 camere duble pentru un interval de 5+2 nopti, in regim de 3*.

Supriza a inceput din momentul 0 al intrarii pe usa hotelului, unde ni s-a explicat intr-un mare sictir, ca daca avem vouchere trebuie sa ne adresam receptiei din cadrul hotelului de 2*, intrucat nu am primit noi vreo confirmare scrisa ca vom fi cazati la 3*. Am migrat catre celalalt corp unde am solicitat prezenta directorului general pentru a ne lamuri. Acest domn a fost singura persoana (din tot personalul intalnit in cele 7 zile) cu care am putut purta o discutie coerenta si constructiva. Dansul a inteles confuzia pe care dna de la receptie a indus-o (in opinia noastra VOIT, pentru a vinde voucherele) si ne-a obtinut 2 camere in corpul de 3*.

Abia acum a inceput adevarata nebunie. Socul cazarii l-am depasit cu greu punandu-ne singuri lenjeriile pe pat, in camerele care nu fusesera curatate dupa turistii care plecasera, cu reparatia draperiilor, montarea becurilor lipsa, cumpararea de hartie igienica si servetele (care nu au existat), identificarea persoanelor in masura sa ne ajute cu: montarea cablului pentru TV, utilizarea aparatului de aer condintionat, reparatia telecomenzilor, etc.

Am reusit ca in cele 7 zile sa avem in 2 apa calda la un nivel rezonabil, o singura data a venit camerista si a schimbat lenjeria+prosoape si daca a constatat ca ne-am cumparat singuri hartie igienica, nu a simtit nevoie sa ne mai dea si ea.

Asteptam un grup de prieteni care cumparasera impreuna cu noi, 4 vouchere pt 2 nopti (weekend) pentru care agreasem cu d-nul director, sa beneficieze de cazare tot in corpul de 3* si surpriza: cand au venit cele 4 cupluri, am luat de la capat toata discutia cu personalul de la receptie. In plus doamna de aici a simtit nevoia sa finalizez discutiile prin inchiderea telefonului (intrucat nu prea era de gasit in receptie si trebuia sa o contactam pe mobil).

In weekendul respectiv, constat a existat un mini-meting in receptia hotelului pe probleme de: lipsa apa calda, lipsa alte facilitati prezentate pe site dar care nu exista si in realitate (uscator de par, apa in piscina, lipsa apa rece, mucegai in bai, furnici in camera, etc)

Asadar: recomandarea noastra este un NU hotarat pentru acest hotel (daca se poate numi asa) si mare grija in a lua decizii pe baza informatiilor si imaginilor existente pe site-urile de reduceri, care din pacate nu au legatura cu realitatea (cruda) de la fata locului. Noi si acum ne tot intrebam de unde au fost luate imaginile de pe site-ul respectiv, intrucat nu am regasit nimic in realitate.


[fb]
---
Trimis de cristina12 in 17.07.12 12:23:44
Validat / Publicat: 17.07.12 13:41:51
INFO ADIȚIONALE
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA.

VIZUALIZĂRI: 3108 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI
SESIZEAZĂ
conținut, limbaj
Adn. FAVORIT

2 ecouri scrise, până acum, la acest articol

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cristina12); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
Impresiile fiind subiective, AFA nu poate garanta calitatea, relevanța, exactitatea, persistența ori conformitatea impresiilor si recomandărilor (cu asteptările și preferințele fiecarui cititor); deasemenea, responsabilitatea legală pentru afirmațiile făcute in articol revine integral și in mod exclusiv autorului (cf "Termenilor și conditiilor de folosire"); AFA sau administratorii săi neputând fi făcuti răspunzători în privinta corectitudinii ori efectelor de orice natură.
IMPORTANT: Eventualul drept la replică din partea proprietarilor este BINEVENIT, ÎNCURAJAT și SALUTAT, fiind esențial pentru formarea unei opinii în cât mai completă cunoștință de cauză. Proprietarii sau reprezentanții unitătilor de cazare își pot exercita dreptul la replică fie scriind un ECOU la acest articol, fie inițiind un articol nou, cu titlul "Dreptul la replică".
EVIDENTIAȚI ARTICOLELE CU ADEVĂRAT UTILE!
Dacă impresiile de mai sus v-au impresionat prin utilitate, calitate etc folosiți linkurile de mai jos, prin care puteți acorda articolului un BONUS în Puncte de Mulțumire-Apreciere (PMA) articolului.
Puteți VOTA acest articol:
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 899 PMA (din 3 voturi)

ECOURI la acest review

2 ecouri scrise, până acum

Admin
[17.07.12 13:40:37]
»

@cristina12: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

Multumim pentru impresii, te asteptam si cu alte recomandari din vacantele tale trecute sau viitoare

johnnyredlabel † CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[17.07.12 14:09:40]
»

Si ne mai miram de ce nu mai vine lumea pe litoralul romanesc! Chiar acum am vorbit cu un prieten care a trecut in acest week end prin Venus: peisaj dezolant, multe hoteluri inchise, foarte putina lume! Cred ca hotelierii nostri ar trebui sa faca tot posibilul sa re-atraga turistii...

Sfârșit SECȚIUNE Listă ECOURI scrise la articol

ROG REȚINEȚI:
  • Folosiți rubrica de mai jos (SCRIE ECOU) pentru a solicita informații suplimentare sau pentru a discuta cele postate de autorul review-ului de mai sus
  • Dacă ați fost acolo și doriți să ne povestiți experiența dvs, folosiți mai bine butonul de mai jos ADAUGĂ IMPRESII NOI
  • Dacă doriți să adresați o întrebare tuturor celor care au scris impresii din această destinație: in loc de a scrie un (același) Ecou în "n" rubrici, mai bine inițiati o ÎNTREBARE NOUĂ
    (întrebarea va fi trimisă *automat* tuturor celor care au scris impresii din această destinație)
SCRIE UN ECOU LA ACEST REVIEW
NOTĂ: Puteți folosi ptr formatarea ecoului: [b]...[/b], [i]...[/i], [q]...[/q]
EMOTICOANE ce pot fi folosite SHOW/HIDE
Sfârșit SECȚIUNE SCRIE ECOU

NOTĂ: Rubrica de mai jos vă permite să vă abonați (sau să vă dezabonați) la / de la notificări (înștiințări prin email) atunci când cineva răspunde unui text scris ca ecou mai sus.
Status Abonament Ecouri la acest review - abonament INACTIV [NU primiți înștiințări atunci când se scriu ecouri la acest review]
VREAU înștiințări pe mail când se postează ecouri la acest review
1 utilizatori sunt abonaţi la urmărirea acestui fir de discuţie (primesc instiinţări la adăugarea unui ecou):
johnnyredlabel
Alte impresii din această RUBRICĂCaraiman Hotel:


    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2025 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • la final = [utf8mb4]; bMustChange=[]
  • pagină generată în 0.11339497566223 sec
    ecranul dvs: 1 x 1