Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 750 / 933]
Afișate impresii [7491 - 7500] din total 9327 impresii
Melike Hotel [Ladies Beach] 2 / KUSADASI
- IUNIE, 2010
- de: Emma_ [04.07.10]
Kusadasi - un concediu minunat
Am fost pentru prima data in Turcia si trebuie sa recunosc ca aveam ceva emotii in privinta hotelului... mai ales ca opiniile erau diferite. M-au ajutat foarte mult cele scrie de carmen, motiv pentru care as vrea sa-i multumesc si sa va scriu si eu impresiile mele. La ora 16.00 am plecat din Bucuresti. Ne-am inarmat cu rabdare si... Turcia, venim! Drumul a fost ok, se faceau pauze de 20-30 minute la fiecare 3 ore (uneori chiar mai repede - de exemplu prima pauza a fost la Giurgiu, inainte de [...] — vezi review [+10 poze]
Armas Labada Hotel (ex Asdem, ex Barut) [Camyuva] 5 / KEMER
- IUNIE, 2010
- de: sandu1971 [04.07.10]
Un sejur de vis
Tocmai ne-am intors de la ASDEM BEACH. Super tare hotelul. Este la 6 km de Kemer in Camyuva. Am ajuns seara la 23,30 si spre bucuria noastra la restaurantul hotelului ne-au dat sa mincam o gustare rece. Pentru 10$ spaga la receptie ne-au dat o camera cu priveliste la mare. Mincarea foarte diversificata. Micul dejun intre 8,30 - 10. La 11,30 in parcul hotelului o turcoaica facea niste lipii cu cartofi si brinza, foarte bune. La 12 incepea bufetul deschis; hamburgeri, salate, [...] — vezi review [+14 poze]
Shopping la Istanbul / ISTANBUL
- IUNIE, 2010
- de: roobycrc* [03.07.10]
La shoping in LALELI
Cum vă spuneam şi în alte review-uri nu prea le am cu exprimare în scris, aşa că îmi cer scuze încă de la început pentru eventualele greşeli de exprimare. Am fost în luna iunie după ce ne-am întors din Antalya două zile în Istambul. La început eram hotărâţi pe vizitat obiectivele din Istambul, dar după ce ne-am gândit mai bine am renunţat la această idee, deoarece dacă vrei să mergi să vizitezi Istambulul cu doi copii după tine, dintre care unul are 4 ani, este cam [...] — vezi review
Yasmin Bodrum Resort (ex Paloma) [Kadikalesi] 5 / BODRUM
- IUNIE, 2010
- de: bitnic [03.07.10]
O locatie de vis
Ne-am intors de cateva zile dintr-un frumos concediu pe care l-am petrecut la acest hotel. Planurile noastre de vacanta au fost putin schimbate de overbooking-ul de la CarpeDiem Claros, hotel pe care il alesesem pentru sejurul nostru, dar se pare ca in bine spre foarte bine. Hotelul face parte din grupul Paloma Hotels, este cotat la 5* reale si ofera UAI in adevaratul inteles al conceptului. Toate camerele au vedere la mare, chiar si cele de la bungalowuri. Hotelul este construit inteligent, [...] — vezi review [+39 poze]
Troia legendară / CANAKKALE
- IUNIE, 2010
- de: niki [03.07.10]
Doar legenda
Am sosit plini de speranta la Troia dupa o noapte deloc fantastica la unul dintre hotelurile din Canakkale. Asteptarile nu au fost nici pe departe satisfacute. Pretul de 15 tl nu justifica maxim o ora cat te poti invarti printre ramasitele Troiei. Din ruine a ramas foarte putin, muzeul este dezamagitor, de kitch-ul de cal troian ce sa mai vorbesc. Asa cum spunea altcineva, mergeti mai departe si nu ratati Efes, iar daca ajungeti in zona, merita cu prisosinta [...] — vezi review
Grand Efe Club [Ozdere] 4 / OZDERE
- IUNIE, 2010
- de: lv67x [03.07.10]
Concediu fabulos Grand Efe (a doua oara) -Pamukkale-Istanbul!!!
Am revenit aseara, 2 iulie 2010, din Turcia, dupa un sejur pe care l-as putea numi fabulos. Mai intai preturile biletelor (2 adulti plus un copil de 14 ani) : 1 noapte Hotel Anzac Canakkale*** (mic dejun) : 46 +17 = 63 Euro 10 nopti Hotel Grand Efe **** all inclusive: 544 + 204 = 748 Euro 1 noapte Hotel Pam Thermal Pamukkale**** (demipensiune) : 3x29 = 87 Euro 5 nopti Hotel Erboy*** Istambul 31x3x5= 465 Euro Total: 1378 Euro. Mentionez ca am luat biletele din februarie 2010, cand [...] — vezi review [+57 poze]
Sunis Evren Beach Hotel [Evrenseki] 5 / SIDE
- IUNIE, 2010
- de: oana cluj [02.07.10]
Excelent!
O vacanta excelenta! am fost foarte placut surprinsa de acest hotel relativ micut. hotelul este nou, costruit in 2009. este foarte curat. zilnic s-a facut curatenie in camera. camerele sunt mari, luminoase si fiecare cu balcon. tot personalul este foarte amabil. vorbesc mai mult germana pentru ca este plin de nemti fata de celelate unde am intalnit foarte multi rusi. mancarea este foarte buna, atat in restaurantul principal cat si langa piscine unde se poate servi zilnic pui [...] — vezi review [+9 poze]
Artur Hotel 3 / CANAKKALE
- IUNIE, 2010
- de: SABIGEO [02.07.10]
Foarte bun
Ca de obicei, pe drumul spre Kusadasi sau Bodrum, toata lumea in general se opreste Canakkale. Pentru ca anul acesta am avut ceva peripetii la plecarea spre vacanta, am ajuns foarte tarziu in oras. Cand am ajuns ne-am dus pusca catre Hotelul Anafartlar, dar surpriza nu aveau camere. In data de 18. 06 cam pe la 12 noaptea un grup de 6 familii nu aveau camere. Nu disperam, tragem masinile putin mai sus de H. Anzac si ne apucam de cautat, in special partea masculina. Masinile trase cam [...] — vezi review
Labranda Ephesus Princess Resort [Pamucak] 5 / KUSADASI
- IUNIE, 2010
- de: M'Liviu [02.07.10]
Un sejur frumos
Ma bucur ca am ales turcia. anul trecut am fost in bulgaria si am fost multumit. stiu ca acum se vorbeste ca s-au schimbat conditiile acolo. Noi am fost 2 cupluri. am plecat la 3 din giurgiu si la 8 dimineata eram acolo la hote. Normal aveam intrarea la ora 2 dupa amiaza dar ne-au cazat imediat la noi la romani poate nici la ora 3 nu arau gata... a fost putin mai greu la bulgari ultima portiune de drum. aproximativ 50 km inainte de granita. sunt cativa care am vazut ca, critica acest hotel. [...] — vezi review [+3 poze]
Dedem Boutique Hotel 3 / ISTANBUL
- IUNIE, 2010
- de: SABIGEO [02.07.10]








