Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 746 / 933]
Afișate impresii [7451 - 7460] din total 9327 impresii
Botanik Hotel & Resort (ex Delphin Botanik) [Okurcalar] 5 / ALANYA
- IUNIE, 2010
- de: jpg29* [09.07.10]
O placere sa revii aici
A doua oara cand venim cu drag aici [am mai fost in 2008], Pot spune ca botanik a suferit multe transformari in bine fata se acum 2 ani, la mancare [mai diversificata], la bauturi [in jur de 21 de cocktailuri], mai multe sezlonguri, personalul extrem de amabil. Recomand cu multa incredere acest hotel, bravo lor ca stiu sa faca turism. Pe 27 iulie plecam la mult laudatul royal wings din lara iar la intoarcere promit ca o sa revin cu impresii se acolo [am un sentiment ca tot botanyk va fi [...] — vezi review [+16 poze]
Batihan Beach Resort [Long Beach] 4 / KUSADASI
- IUNIE, 2010
- de: florin_grigo [09.07.10]
Nu merita!
Da, intradevar nu merita si am sa va spun si de ce. Am fost la acest hotel in perioada 20-27 iunie 2010. Citisem pe aici numai de bine despre el, dar il si vazusem, intradevar din balcon, ptr ca anul trecut am fost la hotelul Ephesia, care e vecin cu Batihan. Si sa va spun si de ce cred eu ca nu merita. Am fost 5 familii cu masinile personale, drumul foarte obositor. Am ajuns acolo in jurul orei 10.30. Ni s-a explicat ca vom primi camerele dupa ora 12. Intradevar pe la 12.30 unii dintre noi [...] — vezi review
Fantasia DeLuxe [Yavansu] 5 / KUSADASI
- IUNIE, 2010
- de: Arinuca [09.07.10]
O vacanta neuitat
Totul a inceput in februarie 2010, la intalnirea AFA de la Piatra Mare, seara la tombola. La insistentele Marianei si Mili1983 mi-am pus ecusonul in urna, in ultimul moment. Si au avut dreptate!!! am castigat o vacanta de 7 zile in Turcia, la Kusadasi, Fantasia de luxe. (16-23 iunie). Nu imi venea sa cred! Era prima data cand castigam la o tombola. Am hotarat sa mergem cu masina si a fost f. bine. Am plecat pe la ora 14 din Bucuresti datorita examenului la lb. engleza al fiicei mele. Asa ca [...] — vezi review [+10 poze]
Pine Beach Resort & Club (ex Maritim) 5 / BELEK
- IUNIE, 2010
- de: sofd [09.07.10]
Frumos
Am plecat din Bucuresti, cu Tarom zbor placut aterizare f buna... am fost preluati de un autocar , in 20 min am ajuns la hotel... prima data in Turcia... fffff frumos UAI - a inclus sucurile naturale gratis Camera mare-3 paturi si un pat de bebelus -vedere spre mare, frigider plin -suc, apa, bere, pe masa o farfurie cu fructe si o sticla de vin... in fiecare zi aveam farfuria de fructe inlocuita Piscinele - curate, mici si mari, aqua park frumos pacat ca se inchidea la 5 Plaja ok - a fost [...] — vezi review
Miracle Resort Hotel 5 / LARA
- IUNIE, 2010
- de: simona [09.07.10]
Super concediu
Am petrecut o saptamana minunata in acest hotel. Am ajuns la hotel in jurul orei 12. 30, am primit bratarile, am fost invitati la masa, insa cazarea s-a facut la ora 14. 00. Despre camera pot zice: foarte curata, suficient de mare cu un pat dublu si un pat simplu, mobilier destul de nou, baia mare cu cada si cu geam pt dus, balconul cu o masa, doua scaune si un suport pentru uscat rufe, seif gratuit, minibarul umplut zilnic astfel incat in permanenta sa fie 2 sticle apa minerala la 0. 33 [...] — vezi review [+31 poze]
Long Beach Resort & Spa [Turkler] 5 / ALANYA
- IUNIE, 2010
- de: razdoro [09.07.10]
Hotelul este de recomandat special pt. familii cu copii
vacanta a fost prin ag. turism , zbor cu aeronava jetran-1. 30 h, preluare cu autocar inca 1. 30 h pana la hotel. hotelul are dotare ultra allinclusive: tot felul de bauturi alcoolice locale gratis dupa ora 10. 00, cafele, baruri pe plaja, gustari intre mese, inghetata, mesele f. bogate si pe toate gusturile. plaja are intrare in mare cu pietre cam 2-3 m, recomand papuci/pantofi de apa pt evitarea accidentelor. piscinele sunt de adancime 1, 3m-1, 45 m, una cu apa de mare, f. bine [...] — vezi review
Aria Claros Beach & Spa Resort (ex Onyria, ex Carpe Diem) 5 / OZDERE
- IUNIE, 2010
- de: pisi79 [09.07.10]
5* mult spus!!
Pentru inceput tin sa precizez ca am stat la CDC in perioada 17-24 iunie, 6 familii, cu copii dupa noi, cam 30 de persoane in total. Am luat biletele in luna februarie, bineinteles cu reducere, dupa multe cautari pe net si dupa ce am citit impresiile postate de cei care fusesera acolo anul trecut. Oferta suna destul de bine, poate prea bine, asa ca ne-am hotarat in cele din urma. Am optat pentru o agentie destul de cunoscuta, cu toate ca fuseseram avertizati de o alta ca hotelul facuse prea [...] — vezi review [+4 poze]
Aria Claros Beach & Spa Resort (ex Onyria, ex Carpe Diem) 5 / OZDERE
- IUNIE, 2010
- de: pisicacorina [09.07.10]
Nu alegeti acest hotel
nu recomand acest hotel. in afara cazarii, nimic satisfacator. servicii ingrozitoare. mancarea saracacioasa in sortimente, axata pe orez, cartofi, paste. nu am servit un gratar!!! fructe, aproape inexistente. pepene, pepene si iar pepene. o seara au servit cirese, iar una mere. animatorii foarte slab pregatiti. pentru a ajung la plaja, coborai cele n pante, dar la urcat era durere. inghetata la program, doar o ora o serveau. paharele pe plaja infecte. din plastic, zgariate, la adunau [...] — vezi review
Festival Hotel [Ladies Beach] 4 / KUSADASI
- IUNIE, 2010
- de: mira1 [08.07.10]
Vacanta reusita
Am avut un sejur de 10 nopti la acest hotel. Serviciile sunt bune, hotelul e curat, mancarea este destul de diversificata, dar se repeta. La bauturi stateau destul de slab, in sensul ca erau uneori masluite. Distractie era, animatorii destul de simpatici si implicati in ceea ce faceau. noi ne-am simtit foarte bine. am participat la concursurile ce se organizau, unde castigam cate un premiu simbolic. deosebite erau serile de vineri (preparate din peste si fructe de mare) si sambata [...] — vezi review [+28 poze]
Descoperă oraşul antic Efes / KUSADASI
- IUNIE, 2010
- de: mira1 [08.07.10]








