Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 729 / 933]
Afișate impresii [7281 - 7290] din total 9327 impresii
Aria Claros Beach & Spa Resort (ex Onyria, ex Carpe Diem) 5 / OZDERE
- IULIE, 2010
- de: dea [10.07.10]
Traieste clipa!
Tocmai m-am intors din Turcia si asa cum am promis o sa scriu impresiile mele despre acest resort. S-a scris mult despre hotel incat nu mai stiam ce o sa gasesc acolo. In fiecare zi citeam pe net tot ce se posta nou si nu mai stiam ce sa cred. Aveam mari emotii in legatura cu hotelul, curatenia, mancarea, mai ales ca datorita pretului mult mai mic fata de hotelurile din Antalya am convins inca doua familii sa vina cu noi. Pentru mine a fost prima data in Turcia cu masina, experienta [...] — vezi review [+3 poze]
Aria Claros Beach & Spa Resort (ex Onyria, ex Carpe Diem) 5 / OZDERE
- IULIE, 2010
- de: shosho [09.07.10]
Vacanta de neuitat
Ne-am intors de curand din Turcia, unde am stat la Hotelul Carpe Diem Claros din Ozdere. Drumul a fost lung si obositor, fara peripetii. Ajunsi la Carpe Diem am fost impresionati de frumusetea locatiei si a hotelului. Intr-adevar este un hotel foarte mare, o constructie moderna, cu o arhitectura impresionanta. A fost o vacanta frumoasa, cu multe plusuri dar si cateva minusuri. Am incercat inca de la inceput sa nu bag in seama neajunsurile, sa nu stric vacanta. Desi aveam rezervare in [...] — vezi review
Flora Garden Ephesus (ex Mersin) Hotel [Davutlar] 5 / KUSADASI
- IULIE, 2010
- de: larisuka [09.07.10]
Neasteptat de dezamagiti
AM PLECAT LA ACEST HOTEL PE 30 IULIE. PROBLEME DE LA INCEPUT. NU AM AVUT REZERVAREA DIN ZIUA IN CARE PLATISEM SI AVEAM CONFIRMAREA DIN TARA. DUPA CERTURI ZDRAVENE, NE-AU CAZAT LA HOTEL ARORA. BRRRRRRRR. F. RAU. SI DE A DOUA ZI, ASA CUM AU SCRIS SI ALTII, INDIFERENTA TOTALA DIN PARTEA ANGAJATILOR, DE PARCA NE DADEAU CEVA DEGEABA. NISTE ******* PE CARE SPER SA NU-I MAI VAD VREODATA. HOTALUA ARE GRADINA SUPERBA, PLAJA CURATA, MAREA APROAPE. CAMERELE NU-S DE 4 STELE, CATEGORIC. MENEGEMANTUL [...] — vezi review
Club Hotel Sera City & Resort [Lara] 5 / LARA
- IULIE, 2010
- de: Gealy [09.07.10]
Ne-am simtit foarte bine aici!
Vremea a fost foarte buna. Foarte rar aparea cate un nor care se facea nevazut in cateva minute. La umbra caldura a fost suportabila chiar si la orele pranzului. La soare te prajesti imediat la pranz. Cateva impresii detaliate: 1. Hotelul este situat la periferia orasului. Pe langa el trec cateva dintre autobuzele care merg in centru (merchez) in aprox. 30 minute. Tariful este 1. 5 lire sau 1 dolar de persoana (noi am dat 1 euro ca nu aveam nici dolari si nici Lire Turcesti (TL)) si se [...] — vezi review [+46 poze]
IC Green Palace Resort 5 / LARA
- IULIE, 2010
- de: fely [09.07.10]
A doua ora nu mai merg...
Iata-ma acasa pregatita sa va impartasesc impresiile mele din concediu petrecut in Turcia. Sejur de 7 nopti si 6 zile, da nu gresesc, cazarea la Hotel IC Green Palace s-a facut pe la ora 17 si ceva, deci ziua aproape pierduta, iar plecarea dimineata la ora 7, ca atare sejurul este doar de 7 nopti si 6 zile. Inainte de a alege acest hotel am citit impresiile postate pe forum, toate erau de bine, insa pe mine m-au nemultimit serviciile, mancarea si atitudinea personalului din hotel. Prima data [...] — vezi review
Porto Bello Resort & Spa 5 / KONYAALTI
- IULIE, 2010
- de: catahappy [08.07.10]
90% incantati
Acest an a inceput sub stresul crizei financiare... sper ca aceasta vacanta sa nu fie ultima... In timp ce in tara totul "se scalda" ... am petrecut fara incidente o saptamana foarte placuta in Turcia la Porto Bello. Am regasit statiunea exact cum am lasat-o asta toamna... mai putin, multi dintre angajatii de la delfinarium, debarcader... sunt si ei in somaj :(... se simte criza dar datorita numarului mare de turisti atmosfera nu este alta decat de vacanta... cu mare placere mi-am regasit [...] — vezi review [+14 poze]
Calista Luxury Resort [Kadriye] 5 / BELEK
- IULIE, 2010
- de: callin* [05.07.10]
Frumos, dar nu ce imi doream
1. Camerele frumoase: Am stat intr-un room-family cu scara interioara, 2 bai, etc. ATENTIE!!! De pe scari intrii direct in camera de sus, fara pereti, deci se aude totul, doar ca nu se vede (aviz celor ce doresc intimitate). 2. Mancarea deosebita: la toate mesele gaseai fructe de mare, miel, rata, pui, peste toate foarte variate si f gustoase, fiind peste alte hoteluri din Turcia. Nu am inteles ce inseamna a-la carte all inclusive, mesele la restaurant fiind in regim bufet suedez, iar la [...] — vezi review
Batihan Beach Resort [Long Beach] 4 / KUSADASI
- IUNIE, 2010
- de: viodor [23.01.15]
Batihan Beach Resort , foarte bun
Batihan Beach 2010, Penru noi, prima vacanta in Turcia si cu cele mai frumoase amintiri. O locatie nu foarte luxoasa, un all inclusive nu foarte, foarte bogat, dar cu foarte multa distractie (o echipa de divertisment de nota 10), si cu foarte mare grija ca turistii sa se simta bine, sa nu se plictiseasca. A fost cea mai activa vacanta din Turcia. Nefiind un resort foarte mare se creaza un fel de prietenie intre turistii de diferite nationalitati si nu domina doar o natie. Am participat [...] — vezi review [+7 poze]
Askin Art Hotel 3 / CANAKKALE
- IUNIE, 2010
- de: cosmin radu [10.09.13]
Nu prea merita
am stat la acest hotel de 4 ori in 2 ani diferiti, o data la dus o data la intors, avantaje are parcare, noaptea nu e galagie, e mai ieftin ca celelalte de 3 stele, altfel noaptea se face foarte cald in acest oras, la dus din cauza ca ai condus destul de mult somnul nu e o problema, la intors daca nu ai condus, nu esti obosit, nu se poate dormi, mobilierul este destul de vechi si ponosit, camerele nu prea mari si intunecoase, micul dejun este slabut, consider ca se mai poate merge cca. [...] — vezi review
Sea Life Family Resort 5 / KONYAALTI
- IUNIE, 2010
- de: cosmin radu [05.09.13]






