Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 712 / 933]
Afișate impresii [7111 - 7120] din total 9327 impresii
Susesi DeLuxe & Spa Hotel 5 / BELEK
- IULIE, 2010
- de: Iliescui [17.07.13]
Superb!
Intreg resortul este de vis! Din toate punctele de vedere! Susesi se traduce "sunetul apei", si in acest resort de vis chiar simti asta! Atat de multe piscine, si atat de frumos pozitionate... un rasfat total! Si plaja este frumoasa cu nisip, bar pe plaja si tot ce-ti doresti, dar parca frumusetea piscinelor nu te lasa sa pleci pana la mare... :) Serviciile sunt ireprosabile, despre mancare nu exista decat cuvinte superlative, camerele foarte mari, curatenie, multe variante de relaxare [...] — vezi review
Mosaic Hotel 4 / ISTANBUL
- IULIE, 2010
- de: marocanu21 [02.02.13]
Hotel modern in centrul vechi
Dupa sejurul de la Ephesus Princess din Kusadasi am plecat spre tara, dar nu prin Canakkale pe unde venisem, ci prin Instanbul, oras pe care vroiam sa-l vizitez mai demult dar dintr-un motiv sau altul nu s-a putut asa ca acum s-a ivit ocazia si am rezervat sau mai corect platisem cazarea pt 3 camere duble, 2 nopti la hotel Mosaic, un hotel aflat relativ aproape de obiectivele pe care mi le propusesem sa le vizitam in Instanbul. Drumul din Kusadasi pana la Instanbul a decurs fara probleme (de [...] — vezi review [+23 poze]
Labranda Ephesus Princess Resort [Pamucak] 5 / KUSADASI
- IULIE, 2010
- de: marocanu21 [01.02.13]
Hotel mediu spre bun
Am revenit in Kusadasi dupa 8 ani (prima data am fost la hotel Aqua Land la cativa km in sudul statiunii), timp in care am preferat statiunile din sudul Turciei, din zona Alanya, Marmaris, Antalya-Lara Kundu iar in 2009 Bodrum (cand am fost pentru prima oara cu masina). De data aceasta in formula marita, 7 adulti si 2 copii, am cautat un hotel cu pret rezonabil dar cu recomandari bune iar dupa indelungi consultari cu cei de la agentia de turism am ales Ephesus Princess. Si nu ne-am [...] — vezi review [+20 poze]
Drumul spre Canakkale / Cu mașina la Marea Egee
- IULIE, 2010
- de: marocanu21 [30.01.13]
Experiment neplacut
Am vrut sa scriu despre drumul spre Canakkale inca din 2011 cand am fost cu masina ultima oara in Turcia, la hotel Pine Bay din Kusadasi (vezi impresii), ocazie cu care am scris primele mele impresii pe AFA, dar vazand ca au facut-o altii mult mai detaliat decat as fi facut-o eu si pt faptul ca drumul a decurs fara probleme m-am lasat pagubas la vremea aceea multumindu-ma doar sa citesc si sa zambesc amar. Zambetul amar era datorat precedentilor 2 ani, 2009 si 2010 cand am fost tot cu masina [...] — vezi review [+3 poze]
Hilton Bodrum Turkbuku Resort & Spa (ex Bodrum Princess) [Golturkbuku] 5 / BODRUM
- IULIE, 2010
- de: MCM [09.04.12]
Princess Bodrum - Printese pentru 8 zile
Dragii „mosului” haideti sa va spun o poveste cu printi si printese. Cum?? Aaaaa, suntem la AFA!!! Atunci schimbam macazul, povestea va fi cu fori, soare, mare si mancare extrem de buna :) Sa incepem cu inceputul cum ii sade bine oricarei povesti. In 2010 am fost pentru prima data la inceputul lunii iulie, la mare in Turcia, la Bodrum Princess Deluxe Resort& Spa, asa cum zice si poza. Am plecat cu sufletul deschis si cu lectiile oarecum facute, datorita AFA (nu prea multe rws) si a altor [...] — vezi review [+17 poze]
Starlight Resort [Kizilagach] 5 / SIDE
- IULIE, 2010
- de: zambarescu [21.02.12]
Un concediu minunat... mai mult decat am platit.
Biletele au fost achizitionate last minute, in cadrul unei loterii de 4 hoteluri din care aleator primeai un hotell. In urma loteriei noi am primit bilete la Sunrais Park. Am fost 2 familii cu copii. 09.00 Plecare de pe Otopeni, 11.00 am aterizat pe aeroportul din Antalya. Aproximativ la 12.30 ne aflam la receptia hotelului. La receptie surpriza... ne-au spus ca nu avem rezervare, va dati seama ca am ramas masca. Am sunat la agentia din romania, si am explicat ca la receptie nu au gasit [...] — vezi review [+6 poze]
LTI Lycus Beach Hotel [Okurcalar] 5 / ALANYA
- IULIE, 2010
- de: cristim10 [18.02.12]
Un concediu superb
Hotel mediu ca nr de camere in care predomina turistii din Germania, Suedia Rusia. Noi am fost singurii romanii in perioada in care am fost acolo. Camerele spatioase, curate, in care lenjeria de schimba zilnic la fel si prosoapele. Mancarea excelenta, destul de diversificata. In ceea ce priveste bautura nu am ce reprosa, berea la pahar (Efes) bauturile racoritoare numai din gama coca-cola dar la sticla. Plaja destul de mare dar cu pietricele la intrarea in apa. Ca mod de relaxare ai ce [...] — vezi review
Sea Light Resort [Ladies Beach] 5 / KUSADASI
- IULIE, 2010
- de: arghiracrist_AG [01.02.12]
A fost bine! Mici exceptii
A fost bine! Am plecat cu masina proprie, cand am ajuns nu am avut probleme cu cazarea. Camerele au fost mari, cu 2 paturi. Masa a fost multa, pe saturate, iar piscinele spatioase, dar erau prea aglomerate si nu erau deschise decat 2 ore pi zi, dat era destul. Am mai fost si la Miracle, iar in comparatie cu acesta a fost mai bun, probabil pentru ca a venit mai multi si a fost mai bine. Restaurantul era deschis dimineata, la pranz si seara, dar in hotel erau multe baruri, asa ca puteam sa [...] — vezi review
Unde mâncăm în Istanbul? / ISTANBUL
- IULIE, 2010
- de: GabrielaG [18.01.12]
Un oras Incredibil
Istanbul-ul este un oras incredibil ce te surprinde in fiecare zi. Restaurantele din Istanbul sunt foarte variate. Ce va recomand in primul rand este sa mancati Balik Ekmek (in traducere din turca in romana ar insemna peste in paine). Este de fapt peste cu salata, pus intr-o bagheta de paine. Este ceva traditional, la noi nu am vazut asa ceva si este foarte buna. Apoi trebuie sa stiti ca exista o diferenta intre doner kebab si iskender kebab. Doner kebab este kebab-ul traditional, pus ori in [...] — vezi review [+8 poze]
Club Fiord Oren Hotel 3 / BURHANIYE
- IULIE, 2010
- de: krisstinna [07.11.11]









