ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.08.2010
ÎNSCRIS: 08.07.10
AUG-2010
2 AD. + 1 COPII -- v: 10 ani

O vacanta frumoasa

M-am intors de la CDC dupa un concediu reusit petrecut in perioada 2-9 august. Am plecat din Ro cu multe emotii dupa tot ceea ce citisem despre hotel si dupa ce, inainte de plecare, agentia mi-a mai confirmat inca o data ca nu vor fi probleme cu cazarea.

Cazarea s-a facut intr-un timp foarte scurt

Parcarea este cam mica dar nu era aglomerata.

Camera standard, in vila, era curata si frumoasa.

Zilnic s-a facut curatenie in camera, zilnic s-a aprovizionat minibarul cu 6 doze de suc, 2 de bere, apa plata si apa minerala. Asternuturile s-au schimbat la 2-3 zile.

Hotelul mi s-a parut foarte frumos, curat si impunator.

Piscinele nu erau deloc aglomerate, sezlonguri erau suficiente

Mini paradisul era locul ideal pentru copiii mai mici. Langa mini paradis era o tereasa cu sandwisuri si sucuri unde aveau acces numai copiii.

Aqua parcul nu era foarte aglomerat, gaseai sezlonguri, saltele sau colace. Topoganele, in numar de 8 cred, aveau nivele diferite de dificultate, putand fi folosite si de copii.

Restaurantul nu era suprasolicitat In ceea ce priveste mancarea, unele sortimente se repetau, altele nu, fructe erau indeajuns (mere, pere, struguri, piersici, pepene), de prajituri sa nu mai vorbim…. La fiecare masa am gasit ceva care sa-mi placa, nu poti pleca nemancat de acolo. Au fost si gratare, si snitele, si scoici, si multe altele…

Pe plaja si la piscine puteai consuma sucuri, bauturi, cartofi, hamburgeri, carnati, pui grill, paste, clatite, placinta, peste, fructe, inghetata, unele dintre ele cu program intre anumite ore.

Echipa de animatie era super, organiza tot timpul diverse concursuri, erau foarte haiosi si prietenosi. La fel, si de copii se ocupau tot timpul, ii pictau de fata, desenau pe tricouri, concursuri. In fiecare seara era discoteca pentru copii de la ora 9 si cate un spectacol de la ora 10 (seara turceasca, circ, karaoke, etc). In fiecare seara duceam copiii la sala de jocuri, care nu era free, dar unde copiii se distrau de minune. Seara mergeam si la lobby bar unde ascultam muzica la pian si unde, dupa ora 10, puteai consuma un cocteil, un fresh sau alte bauturi free. Pe plaja si la piscine erau fotografi care faceau poze, iar daca vroiai sa cumperi, le vizualizai la foto shopul din hotel si alegeai ce iti placea.

In hotel nu am vazut decat 3-4 familii de romani, poate erau mai multi dar nu i-am vazut eu. Oricum, cineva din hotel mi-a spus ca nu eram mai mult de 5 familii in tot hotelul, dar ca, in lunile iunie si iulie, plaja era impartita in doua: jumatate ocupata de romani si jumatate de rusi. Nu stiu daca pentru luna august, de vina au fost preturile mai mari sau faptul ca au fost anulate multe rezervari. Erau oameni de toate nationalitatile: bielorusi, turci, polonezi, olandezi, suedezi, danezi, nemti.

Pentru toate cele spuse mai sus eu acord hotelului bile albe.

Ca si aspecte negative

-farfuriile si paharele de la barurile si terasele de la piscine si plaja erau dintr-un plastic mai rezistent si erau spalate si refolosite. Exceptie faceau farfuriile si paharele de la terasa pentru copii de langa mini paradis, care erau de unica folosinta.

-lipsa unui bazin mai mare pentru inot, pisinele mari avand 1. 40 m iar cele pentru copii 40cm.

-hotelul este situat in panta si sunt multe scari, pentru persoanele in varsta sau cu copiii foarte mici, ar putea fi un inconvenient.

In concluzie, am avut un concediu frumos la CDC, iar daca nu as fi adepta ideii de a merge in fiecare an in vacanta in alt loc, as spune ca m-as mai intoarce si alta data la CDC.

Trimis de petrutaa in 15.08.10 21:13:33
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 3264 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (petrutaa); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Camera standard in vila

webmasterXY*
[15.08.10 23:39:30]

petrutaa te rog spune-ne si un procentaj pentru plaja si mare

[16.08.10 08:43:32]

Am stat mai mult la piscine si tobogane decat la plaja. Nisipul nu era prea fin si curatat. In rest umbrele, sezlonguri... 90%

webmasterXY*
[16.08.10 12:17:22]

Adaugat procentajul pentru plaja .

[26.08.10 10:14:03]

petrutaa ai cumva mai multe poze cu echipa de animatori?

mersi mult

[27.08.10 08:54:32]

Da, mai am cateva cu ei dansand si cateva de la concursurile de tir, darts, etc

[27.08.10 14:51:56]

crezi ca iti cer prea mult daca le-ai posta aici sau pe un alt site?

ma intereseaza pozele cu danny... tipul care de obicei prezenta (cel care in poza atasata e in pantaloni scurti verzi).

multumesc mult.

[28.08.10 15:00:47]

Nici o suparare. Am mai gasit una in care se vede mai bine. Am postat-o.

[28.08.10 18:01:45]

multumesc inca odata

elena6200, petrutaa
Alte impresii din această RUBRICĂAria Claros Beach & Spa Resort (ex Onyria, ex Carpe Diem) :