Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 706 / 933]
Afișate impresii [7051 - 7060] din total 9327 impresii
Ephesia Hotel [Long Beach] 4 / KUSADASI
- AUGUST, 2010
- de: florin_mch [24.08.10]
O locatie unde revii cu placere
Dupa peripetii de nedescris in "minunata" tara vecina Bulgaria, unde GPS-ul se blocheaza, iar cand nu se blocheaza te invarte in cerc si incredibilele panouri rutiere care te indruma spre o anumita destinatie prin cel putin doua directii in aceeasi intersectie, unde era sa-mi distrug masina prin craterele care apar ca din senin pe celebrele sosele bulgaresti, am ajuns la Ephesia Hotel in Kusadasi, o locatie la care merita sa te reintorci cu drag oricand, datorita pozitiei hotelului si [...] — vezi review [+5 poze]
Sea Light Resort [Ladies Beach] 5 / KUSADASI
- AUGUST, 2010
- de: laurra109 [24.08.10]
Vacanta perfecta
Am plecat din Bucuresti pe 31 iulie la 5 dmineata, ca sa evitam caldura, mai ales ca am avut un singur sofer, o soferita mai exact... Am fost 4 persoane, eu, prietena mea si parintii aceteia... Traseul l-am avut facut de acasa, am plecat si cu harta si cu gps, insa tot am ratacit vreo 2 ore prin bulgaria, pentru ca ei chiar nu au indicatoare... Desi auzisem ca la vama cu Turcia se fac controale, nu a fost asa, am stat vreo jumatate de ora caci era foooarte aglomerata vama... Dupa ce am trecut [...] — vezi review [+8 poze]
Batihan Beach Resort [Long Beach] 4 / KUSADASI
- AUGUST, 2010
- de: catalinradu [23.08.10]
Batihan - August 2010
Buna! Am petrecut in perioada 1 - 15 august un concediu placut si linistitor, chiar daca pe baza impresiilor unor persoane am plecat la drum cu putina teama! 1. Drumul, cu exceptia Bulgariei este super OK. In majoritatea lui exista 2 benzi pe sens. 2. Merita facuta o oprire peste noapte, altfel este obositor, mai ales daca esti cu copil 3. Mincarea foarte buna si variata. Chiar nu ii inteleg pe cei are se pling, dar ma rog... fiecare cu gusturile lui. La fiecare masa ai 6 feluri de [...] — vezi review [+4 poze]
Crystal Paraiso Verde Hotel [Bogazkent] 5 / BELEK
- AUGUST, 2010
- de: halbasus [23.08.10]
Bun, dar nu perfect
Camera: - Camera arata ca o camera de 5 stele, dar dupa standarde ceva mai vechi, adica e maricica, curata, materiale scumpe (marmura in baie spre exemplu), anumite facilitati (2 telefoane dintre care unul in baie), dar designul este ceva mai invechit, televizorul e CRT (cu tub adica) nu lcd. - Aerul conditionat este "clasic" adica la fel ca cele de acasa, cu telecomanda, la hotelurile cu pretentii deobicei exista un sistem de climatizare cu termostat, pe de alta parte in multe asemenea [...] — vezi review [+2 poze]
Saphir Hotel [Konakli] 4 / ALANYA
- AUGUST, 2010
- de: ginuta_frau* [23.08.10]
Nu merita banii. Nu incercati
Ideea este ca intradevar acest hotel are doua cladiri una foarte veche, urata, samd, unde miroase f urat si nu prea poti sa stai, si una putin mai noua, renovata dar nici aia excelenta. Aerul conditionat nu prea este aer conditionat ci un fel de ventilator care ar trebui sa mearga la viteza maxima ca sa poti sta in camera. In schimb mancarea (exceptie facand bauturile care erau groaznice), plaja, piscinele sunt ok. Noi am fost in sezon full si era f aglomerat si deci nici servirea nu era [...] — vezi review
Crystal Admiral Resort Suites [Kizilot] 5 / SIDE
- AUGUST, 2010
- de: sev7 [23.08.10]
Raport Calitate/Pret corect...
Urmaresc cu interes site-ul dvs. si prin urmare postarile despre diversele locatii, hoteluri si locuri interesante. De fiecare data cind intentionam sa mergem undeva in vacanta, dau o “fuga” si pe site-ul dvs pt a citi parerile celor care au fost inaintea mea acolo. Si de data asta am facut acelasi lucru, cautind pareri, foto despre Crystal Admiral. Mentionez ca am plecat in vacanta putin circumspect in privinta calitatii serviciilor si a locatiei alese. Stiam de la bun inceput ce ne [...] — vezi review [+11 poze]
Saphir Hotel [Konakli] 4 / ALANYA
- AUGUST, 2010
- de: stefan [23.08.10]
Bun, nu ezitati
Nu inteleg care au fost problemele predecesorilor mei, camera a fost ok, intradevar mobilierul era vechi, dar fara probleme, totul era absolut functional, aer-ul conditionat functiona non stop chiar si cand scoteai cartela din energy saver-ul camerii, curatenie impecabila, credeti-ma am mai fost si la alte hoteluri din turcia, aici a fost perfect din punct de vedere al curateniei, asternuturi si prosoape schimbate zilnic plus igienizare grup sanitar si spalat gresia, nu am dat bani la nimeni, [...] — vezi review
Luana Santa Maria Hotel (ex Sole, ex Vera) [Bayraklidede] 4 / KUSADASI
- AUGUST, 2010
- de: alex1968 [22.08.10]
M-am asteptat la ce-i mai rau si poate de aceea mi s-a parut (aproape) totul roz
Abia m-am intors de la Vera si marturisesc ca mi s-a parut cea mai scurta vacanta pe care am avut-o pana acum. Vreau, de la inceput, sa multumesc foarte mult tuturor userilor care mi-au raspuns la intrebarile referitoare la hotel, pe forum sau prin mesaj privat. A fost primul meu concediu in Turcia; am ales acest hotel in primul rand datorita review-urilor excelente pe care le-am citit pe acest site, scrise de catre cei care au fost anul trecut. Eu am luat biletul in iunie, asa ca la acel [...] — vezi review [+24 poze]
Buyuk Truva Hotel 4 / CANAKKALE
- AUGUST, 2010
- de: alex1968 [22.08.10]
Un calorifer in plina vara si arome de benzina
Am stat o noapte la acest hotel, la finalul unei vacante la Kusadasi pe care, pana la momentul cazarii aici, o considerasem la superlativ din aproape toate punctele de vedere. Sincer, nici nu stiu cum sa definesc ceea ce am indurat la hotelul Truva – cosmar (pentru mine) sau umor negru (pentru un privitor din afara). Iata, pe scurt, faptele: Am ajuns la hotel la ora 0. 00 si mi-a fost repartizata camera 310. Inca de la intrarea in camera (pozitionata pe coltul cladirii) te dobora un miros [...] — vezi review
Presa di Finica Hotel & Suites 5 / FINIKE
- AUGUST, 2010
- de: calatoru [22.08.10]









