Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 702 / 933]
Afișate impresii [7011 - 7020] din total 9327 impresii
Club Lara Falcon 3 / LARA
- AUGUST, 2010
- de: Daywalker [06.09.10]
Vacanta Lara Falcon Antalya
Nu sunt genul care sa scrie comentarii, dar am ajuns sa scriu aceste randuri, pentru ca am citit celelalte 2 recenzii la Kusadasi, inainte de a ajunge la acest hotel si am crezut ca voi avea o vacanta ruinata. Saincep cu inceputul. Pentru cei care vo sa ajunga aici cu masina, cea mai simpla adresa pt GPS este: oras Antalya, strada 1511, nr 20 si ajungeti chiar in fata hotelului. Site-ul hotelului este click aici Prima impresie a fost nasoala pentru ca au incercat sa ma cazeze intr-o camera [...] — vezi review
Luana Santa Maria Hotel (ex Sole, ex Vera) [Bayraklidede] 4 / KUSADASI
- AUGUST, 2010
- de: MARK [05.09.10]
Transportul asigurat a lasat de dorit
Transportul a fost asigurat de VESTITUL VL-13-KKK, care a avut iarasi probleme. Sejurul la acest hotel a fost ok dar cu ceva minusuri: plaja sub orice critica, animatia te cam plictisea mai ales seara, e recomandat o plimbare pe faleza, a trebuit sa pulsam la receptie pt a primi o camera in firea ei. Una peste alta la banii care i-am dat a fost bine. Recomand ca excursiile sa fie luate din statiune, sunt mai ieftine. Kusadasi o statiune care merita vazuta si imprejurimile. Cei care [...] — vezi review [+8 poze]
Orange County Resort (ex Vikingen Quality Resort) [Okurcalar] 5 / ALANYA
- AUGUST, 2010
- de: celena2 [05.09.10]
Vacanta super - Vikingen Quality Resort & SPA
Hotelul este situat pe plaja, iar transferul de la aeroport la hotel a fost de cca 2 ore. Dispune de camere foarte mari cu mobilier modern. In camera un pat imens, un fotoliu extensibil si o canapea. Am fost dezamagiti un pic de plaja ingusta si cu pietre insa se putea si mai rau. Apa: limpede cristal, calda, cu valuri, intrarea abrupta in mare constituie un dezavantaj pentru cei cu copii mici. Piscinele: super curate, iar apa de vis. Curatenia in camere: exemplara. Pentru prima data [...] — vezi review [+5 poze]
Adam & Eve Hotel 5 / BELEK
- AUGUST, 2010
- de: DIXIE [04.09.10]
A fost frumos...
In urma cu cateva zile am revenit in tara din vacanta de 11 zile petrecuta la ADAM & EVE. A fost minunat. Cazarea a fost super: o suita de 126mp. (nu au avut camera simpla libera cand am ajuns noi si ne-am pricopsit cu o suita), jacuzzi, sauna, dus cu aburi, doua bai, doua terase imense si... oglinzi peste tot. Desi era ocupat 100%, aveai impresia ca esti aproape singur pe plaja, la piscina de relaxare sau la sauna hotelului si la piscina interioara. Totul este alb (sau aproape alb). [...] — vezi review [+36 poze]
Rixos Sungate Resort [Beldibi] 5 / KEMER
- AUGUST, 2010
- de: mihaela409 [04.09.10]
Un sejur de vis
Tocmai ne-am intors si noi din cooncediul petrecut la Rixos Sungate. Va marturisesc ca am plecat oarecum cu strangere de inima, citind cele scrise aici, insa am avut o surpriza cat se poate de placuta, constatand ca nu e aproape nimic adevarat din toate comentariile rautacioase. Hotelul este frumos, curat si bine intretinut desi este foarte mare. Camerele sunt mari, frumoase, si privelistea superba. Am avut vedere la mare. La restaurant, mancarea foarte buna, o multime de feluri din care cu [...] — vezi review [+5 poze]
Grand Efe Club [Ozdere] 4 / OZDERE
- AUGUST, 2010
- de: florin20 [04.09.10]
Un pic dezamagit
Calatoria din Ploiesti pana la Ozdere foarte obositoare datorita drumului prin Bulgaria foarte prost. Cazarea a fost aproape in regula cu mici obiectii si anume: wc-ul nu a fost igienizat sau cel putin nu prezenta sigiliul ca ar fi fost, dusul stropea oriunde numai pe tine nu, aerul conditionat era automat adica nu functiona decat daca erai in camera la o anumita temperatura si o anumita intensitate a ventilatorului. Prosoapele curate dar numai albe nu mai erau. Apa la piscine puternic [...] — vezi review
Daima Resort [Kiris] 5 / KEMER
- AUGUST, 2010
- de: alexandru77* [04.09.10]
La daima a fost ok
Am sosit ieri din excursia in Turcia, am fost la Daima Resort in Kemer. Am plecat destul de speriati dupa ce am citit pe forum dar s-a dovedit a fi o prostie sa crezi tot ce citesti. Am plecat din Cluj la ora stabilita dupa cum am si revenit, am ajuns in Antalia dupa 1.40 ore, am fost transferati cu microbusul la hotel, am fost cazati fara probleme in camere la etajul 3 care aratau exact ca si in poze. Am uitat sa precizez ca am fost cu inca 3 familii de prieteni, fiecare cu copil mic. Nu am [...] — vezi review
Saphir Resort & Spa [Okurcalar] 5 / ALANYA
- AUGUST, 2010
- de: patraulea33 [04.09.10]
Mai mult decat asteptarile [noastre]
La fel ca si alti colegi de vacanta am luat la 4 stele saphir si am ajuns la 5 stele resort si spa. Cred ca este o promotie a firmei si nu ca nu au camere libere, promovand astfel imaginea lor. Recomand cu caldura pentru un sejur de odihna in detrimentul distractiei (una bucata masa ping pong si idem biliard). Se mai povesteste despre un club. Nu cunosc, nu pot sa ma pronunt dar nu am vazut pe cineva foarte incantat. Daca te limitezi la a sta in resort este un concediu de vis. Iesirea din [...] — vezi review [+5 poze]
Sentinus Hotel (ex Prelude, 3*) 4 / KUSADASI
- AUGUST, 2010
- de: naty2005 [03.09.10]
Dezamagire totala
am fost un sejur de 7 zile la acest hotel care se vrea a fi de 4 *, nu e deloc adevarat, e chiar mincinos. ne-am asteptat la multe si nu am primit nimic. Sa le luam pe rand - cand am intrat in receptia hotelului pe jos erau niste covoare, probabil traditionale, care cred ca nu erau spalate de cand s-a infiintat hotelul, prima sperietura, dar am zis ca nu poate sa fie asa de rau - ne-am cazat destul de repede, se deschide usa camerei, stupoare, un miros in camera de vechi, ca am zis ca are 100 [...] — vezi review
Luana Santa Maria Hotel (ex Sole, ex Vera) [Bayraklidede] 4 / KUSADASI
- AUGUST, 2010
- de: ionica100 [02.09.10]







