ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.09.2010
  • GR. VÂRSTĂ: 20-30 ani
    ÎNSCRIS: 23.07.09
    AUG-2010

Recomand Hotelul!

Am fost la foarte multe hoteluri in Kusadasi insa acesta a fost unul care se poate clasa in top3. Desi nu dispune de servici in stilul hotelurilor de all inclusive din Antalya (pentru ca multi compara Kusadasiul cu Antalya) la nivelul hotelurilor din Kusadasi este un hotel foarte bun.

Receptia-cand am facut chek-inn, toate formalitatiile erau deja facute, am primit camerele imediat iar receptionera mi-a raspuns zambitoare la intrebarile care i le-am pus.

Masa-mancarea a fost foarte variata, de la snitel de pui sau sarmale pana la fructe de mare. Ospatarii au fost foarte draguti, imediat te serveau iar cand se termina paharul avea grija sa il inlocuiasca.

Restaurantele A la Carte-am fost doar la cel pescaresc si a fost foarte buna mancarea.

Camera-o curatenie extraordinara in camera, camerista chiar isi facea treaba bine (ne strangea si pantofii aruncati unul colo, unul dincolo deoarece am fst o camera de fete). minibarul nu este inclus, aerul conditionat ne-a mers fara probleme iar in baie ne-a inlocuit mereu prosoapele iar la 2 zile ne-a schimbat asternuturiile.

Spa-foarte bun. Recomand Soap Massage si Bali Massage!

Fitness-sala deschisa de la 09:00-21:00 (gratuit)

Internet-doar in lobby si la receptie pentru wirelles

Bar- incercati Turkish Delight!!!

Piscina-doua piscine-una de relaxare si alta unde era pentru distractie (muzica&animatie). Adancimea apei variaza de la 0,63cm la 3,25m.

Animatia-foarte buna, toata lumea isi da silinta sa multumeasca turisti.

Plaja- singurul minus este pentru cei care nu stiu sa inoate: apa este foarte adanca, insa plaja curata si sezlonguri pentru toata lumea.

astept intrebari!

Trimis de AngelinaJ.* in 15.09.10 23:11:42
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: kusadasi: batihan, surmeli, sea light, epshesia beach, ephesus princess, korumar, adakule, grand blue sky. bodrum: litera altinel, wow, blue dreams club. antalya: kaya belek, diva deluxe collection, diva premier, kervansaray kundu, admiral resort, etc.

VIZUALIZĂRI: 4853 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (AngelinaJ.*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 apus.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

recul*
    [16.09.10 10:53:02]

curiozitatea mea este cu ce ati facut deplasarea si mai ales unde v-ati cazat toti cei 400 (!) de persoane!

in rest, un review bun, pe care il punctez.

presario
    [16.09.10 11:22:58]

Da, te-ai plimbat ceva prin lume - mai mult de 11 tari (ai scris "etc"), iar in Turcia ai fost la cel putin 16 hoteluri (si aici ai scris "etc").

Tinand cont ca ai intre 20-30 ani, banuiesc ca ai inceput aceste escapade turistice de cand erai mica.

Cand ai timp, mai scrie-ne te rog si despre celelalte multe locatii enumerate.

[16.09.10 23:10:37]

calatoresc foarte, foarte des deoarece pentru mama mea este un hobby. am mai scris si pentru alte hoteluri din Turcia insa cateodata uit sau chiar imi lipseste timpul sa imi povestesc calatoriile pe net. promit ca de acum o sa scriu mai des si sa nu ratez. next stop-republica dominicana!

presario
    [17.09.10 09:17:55]

Pai asteptam atunci sa ne mai scrii si despre celelalte destinatii, in special despre cele mai "exotice".

[27.09.10 23:01:59]

am fost cu masina deoarece la kusadasi este mult mai indicat sa mergi cu masina decat avionul. avionul l-as recomanda mai mult pentru bodrum sau antalya.

jokermen2001
    [10.01.11 15:20:36]

Angelinaj se poate niste detali de traseu, cheltuieli, taxe autostrada, cat costa feribotu per. masina, rovineta in turcia exista si cat costa? Cati km sant si unde te-ai cazat

[18.01.11 00:07:19]

Drumul este foarte nasol in Bulgaria si probabil va fi gata autostrada pana la vara (cand am fost ultima data inca se lucra la ea) ferybotul este 45 de lire turcesti din ce imi amintesc eu. in turcia nu exista rovineta. sunt 1200 km pana in kusadasi. am stationat in primul oras dupa CanaKkale, si a fost 20$ d persoana.

ezüst
    [23.04.11 12:53:52]

Spune-mi te rog, cat este de mers pana sa ajungem de la hotel pana la o plaja publica, cu nisip, fara ponton. Mersi.

maria55 †
    [24.04.11 11:14:43]

@Jokermen2001, intervin pt a o corecta pe Angelinaj.

Ferry-boat-ul costa, in sept 2010, 23 lire, adica aprox. 12/euro/masina. Traversarea se poate face pe la Gelibolu (fiind mai lunga si mai scumpa cu 1-2 euro) pe la Eceabat unde dureaza aprox. 20-25 min. (eu o folosesc pe aceasta) si ar mai fi o trecere mai scurta dar nu am folosit-o niciodata.

Si nu i-ti recomand Gelibolu pt ca e plin de camioane, fapt ce-ti va creea un discomfort.

Trecerea cea mai placuta mi sa parut a fi cea de la Eceabat - Canakkale.

Traseul pe care-l folosesc eu este Eforie - Vama VECHE - Varna - Burgas - M. Tirnovo = Derekoy - Kirklareli - Havsa - Kesan - Eceabat - Canakkale - Ayvacik - Edremit - Izmir (autostr. 0-32) pe directia AYDIN pina la Torbali unde este iesirea spre Selcuk de unde mai sunt 20km pina la Kusadasi. Cam atit despre traseu cu mentiunea ca sunt 1060km.

Rovigneta se plateste doar la bulgari, costa 5/euro pt 7/zile. Taxa de autostrada cam 2-3/euro pt ca am mers doar 90km de la Izmir pina la Selcuk. Cam acestea ar fi taxele doar pt dus.

Bugetul alocat pt dus-intors/masina au fost undeva la 1200/ron cu combustibil, ferry-boat, autostr. , rovigneta. Noi am fost 4/pers. in masina revenindu-ne cite 300/ron/pers totul.

La dus nu ne-am cazat nicaieri, facind drumul dintr-o bucata (se poate) insa la intors, pt faptul ca am plecat pe la prinz din Kusadasi si nu vroiam sa calatorim noaptea prin Bulgaria, da ne-am cazat la Kesan cu 13/euro/pers.

Sper ca ti-am fost de folos! Paste fericit!

AngelinaJ.*, ezüst, jokermen2001, maria55, recul*
    Alte impresii din această RUBRICĂFantasia DeLuxe [Yavansu]: