Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 689 / 933]
Afișate impresii [6881 - 6890] din total 9327 impresii
Crystal Flora Beach [HV1] [Beldibi] 5 / KEMER
- SEPTEMBRIE, 2010
- de: bel77 [21.09.10]
O vacanta relaxanta
Am plecat in aceasta vacanta cu inima “stransa” din mai multe motive (nu am gasit prea multe pareri despre resort, a trebuit sa aleg si pt finii nostrii care au fost la prima experienta de Turcia si luna de miere pe deasupra, am vrut sa fie ceva frumos la un buget limitat si a trebuit sa aleg din last minut-uri, a fost prima vacanta cu fetita noastra de numai 8 luni), dar a fost o vacanta foarte reusita. Crystal Flora Beach (fost Comfort Flora Beach) este de fapt un sat de vacanta ce se [...] — vezi review [+22 poze]
Descoperă Kusadasi și împrejurimile / KUSADASI
- SEPTEMBRIE, 2010
- de: egeta [21.09.10]
Kusadasi "toamna"
La inceputul lunii septembrie dupa indelungi pregatiri si documentari pentru o vacanta individuala pe coasta Adriaticii datorita scaderilor de temperaturi am plecat catre tari mai calde si asa am ajuns in Kusadasi. Nu stiam nimic despre Turcia decat ca e o tara frumoasa si plina de istorie. Am gasit cazare, un apartament intr-un hotel care asigura si parcare, am rezervat si intr-o zi ploioasa si rece am plecat catre Turcia. Am ales ca traseu, din Galati, drumul prin Constanta, Vama Veche, [...] — vezi review [+7 poze]
Excursii / activități opționale în Kusadasi / KUSADASI
- SEPTEMBRIE, 2010
- de: AnnaIs [20.09.10]
Excursii optionale Kusadasi
Incercati sa faceti cat mai multe excursii optionale, de preferat apelati cu incredere la agentiile de turism din statiune pt. ca veti economisi destul de mult, chiar si 15 euro de persoana daca vorbim de o excursie cum este cea de la Pamukale, care prin reprezentantul agentiei din Romania costa 40 de euro, iar printr-o agentie locala doar 25. Noi am facut scufundari - o experienta extraordinara, 25-30 de minute de entuziasm, emotii si teama in cazul meu fiind pt. prima oara sub apa, horse [...] — vezi review
Arora Hotel [Yavansu] 4 / KUSADASI
- SEPTEMBRIE, 2010
- de: AnnaIs [20.09.10]
Foarte frumos
Aveam emotii citind toate review-urile pro si contra legate de hotel, insa am fost foarte multumiti. Camera spatioasa, balcon mare, curatenie zilnica, piscine curate tot sejurul, plaja desi ingusta, ingrijita, umbrelutele si sezlongurile au fost suficiente, mancarea foarte buna, desi nu erau feluri de mancare speciale sau cu fructe de mare, iar chelnerii si receptionerele amabili si simpatici. Parerea mea este ca desi conditiile din hotel si apropierea de plaja va poate oferi un sejur [...] — vezi review
Palm Wings Ephesus Beach Resort (ex Surmeli) [Pamucak] 5 / KUSADASI
- SEPTEMBRIE, 2010
- de: magdan* [20.09.10]
Vacanta la Surmeli!
Anul acesta am ales ca destinatie Kusadasi, Hotel Surmeli, perioada 29.08. -05.09.2010, despre care va pot spune ca nu este de 5* la capitolul design interior si exterior, mobilier si varietate bufet dar compenseaza pretul, locatia (printre singurele hoteluri din zona cu plaja nisipoasa si mare), personalul amabil si informat, surprinzator uneori. Anul acesta nu a fost conventie cu aeroportul din Izmir si aterizarea s-a facut la Bodrum, nu m-a deranjat pt ca Bodrum este locatia mea de suflet [...] — vezi review [+7 poze]
Delphin BE Grand Resort 5 / LARA
- SEPTEMBRIE, 2010
- de: anca_l* [20.09.10]
Un concediu frumos
Cu toate ca sezonul este pe sfarsite, m-am hotarat sa scriu cateva cuvinte despre acest hotel, poate ii va ajuta pe unii dintre voi la luarea unei decizii pentru anul viitor. In primul rand as vrea sa precizez ca luna septembrie mi s-a parut ideala pentru un sejur in Turcia. Afara erau 31-35 gr iar in apa 28-29 gr, fara umezeala din luna august cu care m-am confruntat precedentul sejur. Referitor la multcontroversatul hotel, impresia pe care mi-a oferit-o a fost- lux, curatenie, [...] — vezi review
Crystal Prestige Elite Resort (ex Amara, ex Le Chateau) [Goynuk] 5 / KEMER
- SEPTEMBRIE, 2010
- de: alexxya* [20.09.10]
Un hotel capcana
Acum ne-am intors si noi din aceasta vacanta cu certitudinea ca niciodata nu vom mai calca in acel hotel care se presupune ca ar avea 5 stele-zau ca nu stiu cum le-a obtinut. Sa o iau cu inceputul. Singurele lucruri care ar merita 5 stele: PISCINA (sistem de mai multe piscine etajate de adancimi diferite-0,40; 1,40; 1,60,2 metri, curate-poate prea mult clor) cu 3 tobogane care insa, mergeau numai dimineata. AMPLASAREA hotelului a fost al doilea si ultimul lucru de 5 stele dupa parerea mea. [...] — vezi review
O zi în Milli Park (Parcul Naţional Peninsula Dilek) / KUSADASI
- SEPTEMBRIE, 2010
- de: adighh [20.09.10]
Experienta placuta in rezervatia naturala
Am uitat sa va scriu despre o experienta deosebit de placuta in Turcia. Intr-o sambata am plecat sa prospectam Milli Parc, o rezervatie naturala aflata la circa 20 km de Ephesia HV unde eram cazati. Intrarea este de 10 lire turcesti si in cadrul rezervatiei se pot face mai multe activitati (catarare, drumetie, plaja…), se pot vedea animale salbatice (noi am vazut mistreti prietenosi), dar noi fiind cu copii mici ne-am limitat la prospectarea celor patru plaje care se gasesc in rezervatie. [...] — vezi review [+3 poze]
Delphin Neo Palace Resort 5 / LARA
- SEPTEMBRIE, 2010
- de: Alina15 [19.09.10]
O vacanta minunata pentru fetele mele!
Fetele au fost incantate de aceata vacanta! Piscina interioara, cea exterioara, caruselul, "roata mare", trenuletul, toboganele, hamacele, toate au fost locuri ideale de joaca. Este un hotel plin de copii, dar are si locuri speciale de relaxare, unde nu au acces (pentru a pastra linistea). Zilele au trecut repede. Va recomand cu caldura acest hotel. [...] — vezi review [+28 poze]
Luana Santa Maria Hotel (ex Sole, ex Vera) [Bayraklidede] 4 / KUSADASI
- SEPTEMBRIE, 2010
- de: mihaitaita [18.09.10]







