Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 683 / 933]
Afișate impresii [6821 - 6830] din total 9327 impresii
Susesi DeLuxe & Spa Hotel 5 / BELEK
- SEPTEMBRIE, 2010
- de: ailynuka [22.10.10]
Amazing
Am fost la Susesi la mijlocul lunii Septembrie si a fost pur si simplu superb. Am fost pentru prima oara in Antalya (deoarece ne plac mai mult calatoriile in orase, pentru vizite nu cele de relaxare) insa am fost extrem de multumiti si cu siguranta vom merge in fiecare an de acum in colo. Am mers cu o agentie de turism din Romania, zborul a fost ok fara mari intarzieri; de la aeroport am mers cu masina agentiei pana la hotel, acolo camerele erau gata (ni s-a oferit cazare intr-un duplex [...] — vezi review [+13 poze]
Siam Elegances & SPA [Bogazkent] 5 / BELEK
- SEPTEMBRIE, 2010
- de: lacra_69_29 [18.10.10]
Frumos
Mi-am facut putin timp sa scriu cateva impresii despre acest hotel pt. ca am trait o experienta mai deosebita si am ramas foarte impresionata de serviciile din acest hotel si mai ales de profesionalismul gidului de la agentia de turism ******. Initial am platit un sejur de 14 zile la acest hotel pt. ca atat vroiam sa stam la plaja si din Iasi de unde ne place sa plecam nu aveam decat 7 sau 14 nopti. Dar cum socotelile noastre nu s-au potrivit si sotul nu a mai putut sa-si ia 14 zile CO am [...] — vezi review [+4 poze]
Aqua Fantasy Hotel & Spa [Pamucak] 5 / KUSADASI
- SEPTEMBRIE, 2010
- de: DOODY14 [18.10.10]
Un hotel acceptabil....
Hotelul este dragut (am stat intr-un corp mai nou) chiar langa silent pool deaceea am avut si liniste pt ca in restul hotelului era nebunie (foarte multi englezi necivilizati!!!) cam slabut la capitolele mancare si curatenie (personalul foarte tanar cred ca faceau practica!!!). Aqua park-ul super, hotelul este perfect pt familii cu copii. [...] — vezi review
Luana Santa Maria Hotel (ex Sole, ex Vera) [Bayraklidede] 4 / KUSADASI
- SEPTEMBRIE, 2010
- de: nathalie [17.10.10]
Pe urmele Greciei antice
Pasii catre Grecia antica au fost facuti pe 29 august. Drumul a fost cu autocarul, un drum nu foarte scurt, nici foarte lung, sau mai bine judecati singuri... a inceput la ora 14,30 si s-a terminat la ora 10,30. Pentru mine drumul nu a fost chinuitor pentru ca avand rau de masina iau niste pastile ce au ca efect secundar somnolenta... asa ca taman bine. Pentru cei care se tem ca drumul va fi prea lung incercati un somnifer si cu siguranta drumul vi se parea mult mai scurt! Odata ajunsi la [...] — vezi review
Grand Park Bodrum[ex. Yelken Hotel] [Kadikalesi] 5 / BODRUM
- SEPTEMBRIE, 2010
- de: demi [15.10.10]
Perfect pentru odihna si relaxare mai putin pentru baie in mare
Un hotel frumos, curat, cu camere mari, aerisite, culori calde, personal amabil si foarte amabil daca esti atent la necesitatile lor... Aerul conditionat e centralizat si nu prea face fata in zilele calduroase. Scurgerea la baie (respectiv la cada) se face foarte lent, drept urmare e de preferat sa folositi dusul. Mancarea variata si indestulatoare dar nu neaparat cu o accentuata amprenta turceasca. Piscina foarte curata asezata in cel mai potrivit loc... , cu multime de sezlonguri in [...] — vezi review [+7 poze]
Crystal Centro Resort (ex Amara; ex Kervansaray Kundu) 5 / LARA
- SEPTEMBRIE, 2010
- de: mihai simona [14.10.10]
Foarte prost
hotelul este de cel mult 3* mizerie mare la bucatarie si in sala de mese jale in camera am nimerit mocheta era arsa de tigari iar ei spuneau ca este vopsea de par. mancarea proasta in comparatie cu hotelurile de cinci stele sa le fie rusine pentru minciuna ar trebui dati in judecata pentru uz de fals nu erau sararlii baclavale ceea ce este specific lor lipseau rahatul fructele putine mere si pepene si struguri fata de alt hotel respectiv cel de langa ROYAL WINGS care este de 5* adevarat dar [...] — vezi review
De văzut / vizitat în regiunea Antalya / #EXCURSII OPȚIONALE
- SEPTEMBRIE, 2010
- de: chrismo [14.10.10]
Descopera Cirali
Nu am talent literar, ceea ce in clipa de fata, regret nespus. Nu pot sa va descriu Cirali asa cum il simt, asa cum mi-l amintesc. Am lasat sa se decanteze amintirile, sa vad daca mai am aceeasi nostalgie, placere, regret (ca nu sunt acolo), speranta ca-l voi revedea. Nu este o destinatie luxoasa, desi veti gasi si hoteluri scumpe (Nerissa sau Olympos Lodge), insa preturile nu sunt chiar mici. Ceea ce defineste Cirali este natura in stare pura, nealterata, neasaltata de constructii [...] — vezi review [+11 poze]
Rixos Sungate Resort [Beldibi] 5 / KEMER
- SEPTEMBRIE, 2010
- de: chrismo [13.10.10]
Un hotel bun
Chiar nu i-am inteles pe cei care au scris ca nu au putut sta nici macar o zi in acest hotel. Nu e perfect, evident, e perfectibil, dar de aici pana la a aprecia ca nu merita sa stai macar o zi, e cale lunga. Si eu am fost la multe hoteluri apreciate in zona Antalyei, chiar si la Rixos Premium Belek, dar nu am fost oripilata de Rixos Sungate, asa cum am mai citit pe aici. Ba chiar as aprecia ca raportul calitate/pret e relativ corect. Nu am platit cat la Premium si in consecinta nici nu m-am [...] — vezi review [+4 poze]
Miracle Resort Hotel 5 / LARA
- SEPTEMBRIE, 2010
- de: mickyjuly [11.10.10]
Super concediu la Miracle!
E prima oara cand scriu pe acest forum. Dar am citit inainte de a lua hotararea sa mergem aici impresiile tuturor si pot sa spun ca nu ne-am inselat in decizia luata. A fost cel mai frumos concediu pe care l-am petrecut pana acum, desi de cativa ani am iesit afara. Personalul foarte amabil si binevoitor, nu am simtit nici un fel de discriminare desi erau cu duiumul olandezi, rusi, nemti si ceva englezi. Mancerea super variata si pe toate gusturile, fructe cate doresti. a fost cu totul deosebita [...] — vezi review
Delphin BE Grand Resort 5 / LARA
- SEPTEMBRIE, 2010
- de: kiki [11.10.10]








