Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 676 / 933]
Afișate impresii [6751 - 6760] din total 9327 impresii
Botanik Hotel & Resort (ex Delphin Botanik) [Okurcalar] 5 / ALANYA
- SEPTEMBRIE, 2010
- de: Iqnica [29.07.12]
Vacanta frumoasa dar cu minusuri
Salut, Acum ceva timp am fost la acest hotel din Alanya (primul hotel din lantul delphin). 1. Drumul, check-in Am mers cu masina din Constanta pana la hotel in apox. 30 ore (cu tot cu pauzele soferului). Cand am ajuns la hotel, cu putin timp dupa ora check-in, iar de aceea cazarea s-a facut rapid in 20 de min. 2. Prima inpresie Prima noastra impresie a fost ca era un hotel aglomera plin de rusi si romani care mereu erau nepoliticosi, dar nu a fost chiar asa. Ne-am cazat in niste [...] — vezi review
Miracle Resort Hotel 5 / LARA
- SEPTEMBRIE, 2010
- de: luluforte2000 [26.06.12]
Catre satisfacator...
Scuze pentru postarea tarzie dar mai bine mai tarziu... Hotelul este mare, dotat cu tot ce trebuie, dar in rest noi nu am fost multumiti de nimic[facand comparatie cu alte hoteluri] trupa de animatie a fost ok dar restul angajatilor [...] — vezi review [+6 poze]
Nirvana Cosmopolitan Resort (ex Kervansaray Lara) 5 / LARA
- SEPTEMBRIE, 2010
- de: nicolcrys [30.03.12]
O luna de miere superba
In sfarsit mi-am facut timp sa-mi postez si eu parerile pe acest minunat AFA. Sa incep cu inceputul :) ! Am plecat in luna de miere pe 18 septembrie. La noi erau 20 de grade cred acolo cand am ajuns 32. Nu am avut nicio problema la aeroport, sa asteptam sau mai stiu eu ce, a venit autocarul, ne-a luat si ne-a lasat pe fiecare unde aveam rezervare. La hotelul nostru din tot autocarul (care era plin) numai noi eram cazati la Kervansaray Lara. Majoritatea erau cazati langa Kervansaray, la [...] — vezi review [+43 poze]
Delphin Diva Premiere Resort (ex Riva Diva) 5 / LARA
- SEPTEMBRIE, 2010
- de: Bonsai78 [29.03.12]
O luna de miere... de vis
Noi am fost in 2010, la inceputul lunii septembrie si am petrecut o luna de miere cu adevarat... de miere. Nu am plecat cu asteptari preconcepute, nici in inspectie, ci in concediu! Insa am fost extraordinar de placut impresionati si de tratamentul primit de la personalul hotelului (mereu amabili si zambitori - ne salutau in romana), de mancarea foarte diversificata, de camerele in care aveam si pat matrimonial, si un pat suplimentar, si o canapea. Loby-ul era cu canapele foarte foarte [...] — vezi review [+4 poze]
Sunconnect Atlantique Holiday Club [Long Beach] 4 / KUSADASI
- SEPTEMBRIE, 2010
- de: maryogreek [05.03.12]
Superb
mancarea a fost pe saturate, diversificata, gustoasa, fara carne de porc; bautura multa si diferita: votka ruseasca, bere Tuborg, sucuri de la Cola, raki un fel de ouzo, coktailuri; seara la cina era muzica live, animatie zilnica si frumoasa, plaja curata si pazita, totul a fost [...] — vezi review
Ali Bey Club Manavgat - HV1 [Kizilagach] 5 / SIDE
- SEPTEMBRIE, 2010
- de: andrei44* [25.02.12]
Ali Bey Manavgat Club
La Ali Bey Manavgat Club este greu de ajuns pentru ca trebuie sa strabati toata Turcia pana in sud, in Antalia. Noi am mers cu autocarul si cum in Turcia se respecta restrictiile de viteza, am facut o zi si ceva pina acolo. Ne-am si pacalit pentru ca, in loc sa coborim la 100 metri de locatie, am mers pina in orasul Manavgat de unde a trebuit sa ne intoarcem cu un taxi (10 dolari). Ali Bey Manavgat Club este intr-o zona izolata, ingradita. Localnicii care nu lucreaza acolo nu au acces in [...] — vezi review
Arora Hotel [Yavansu] 4 / KUSADASI
- SEPTEMBRIE, 2010
- de: Robert Sch. [28.01.12]
Un concediu placut, dar fara prea mari pretentii!!!
Am fost acolo cu masina, este un drum superb mai ales daca este pentru prima data, cam lung intradevar, dar am facut o oprire si am dormit o noapte in Canakkale. Cea ce priveste hotelul si inpejurul lui plaja este foarte ingusta si alge cat cuprinde (cel putin asa am nimerit eu) i-mi venea sa nu intru in apa, dar cu gandul ca totus am venit la mare, saream peste braul lat de un metru jumate de alge, sa ajung totus la apa marii, in partea hotelului unde este si parcarea destul de mica, de fapt [...] — vezi review [+5 poze]
Royal Dragon Hotel [Evrenseki] 5 / SIDE
- SEPTEMBRIE, 2010
- de: alexionescu [16.01.12]
Relaxare totala
Un hotel mare si f frumos. Conditii bune de cazare si masa. Pentru cine vrea sa se odihneasca poate folosii piscina sau plaja mare si curata. Au si cateva topogane mari, cu apa si o zona pentru copii. Apartamentul este spatios, cu scara interioara. Restaurantele au meniuri specifice pentru zonele prezentate. Sunt o serie de excursii disponibile in hotel, dar sunt mai ieftine daca se acceseaza agentiile locale din oras. In general totul este negociabil. Nu ratati rafting-ul, plimbatul cu [...] — vezi review [+8 poze]
Dobedan Exclusive Hotel & Spa [ex. Alva Donna] [Bogazkent] 5 / BELEK
- SEPTEMBRIE, 2010
- de: dsum3r [21.11.11]
Destinatia ideala
Din pacate nu pot compara acest hotel cu altele din Antalya, fiind prima vacanta in Turcia, insa voi descrie intocmai impresiile cu care am plecat de acolo. Zona este intr-adevar una saraca, insa banuiesc ca marea majoritate stiu ca Antalya, nu este o regiune bogata din Turcia, exceptand resort-urile de 4 si 5 stele de pe malul marii. Hotelul nu este unul impunator, genul de constructie grandioasa cu un lobby de zeci de mp, insa este unul curat si elegant. Un lobby atat cat trebuie [...] — vezi review
Melike Hotel [Ladies Beach] 2 / KUSADASI
- SEPTEMBRIE, 2010
- de: cristina_s* [17.11.11]








