ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.05.2011
APR-2011
2 AD. + 3 COPII -- v: 5 ani, 5 ani, 10ani

Foarte nemulțumit

Dezamagire

Am ales sa merg in Antalya, auzind impresii bune de la prieteni si cunoscuti. Am fost sfatuita sa aleg un hotel de 5*, deoarece categorisirea hotelurilor din Turcia, difera de cea din Romania, de exemplu.

De ce sunt dezamagita? Am rezervat 2 camere standard, cu vedere la mare, iar cei de la receptie au facut o "incurcatura" si ne-au dat 2 camere economy, cu conditii care lasau mult de dorit, evident fara vedere la mare. Am inteles si de ce s-a produs greseala: in aceeasi zi s-au cazat multi romani care au ales pachet economy, cu demipensiune.

Bratarile pentru ultra all inclusive le-am primit dupa doua zile, cand am constatat ca nu puteam sa luam pranzul... atunci am realizat ca nici camera nu este ceea ce am rezervat... si m-am dus la receptie. Cei de acolo mi-au spus ca nu mai au camere standard disponibile, dar ca ne putem alege alte camere... economy... Incredibil! Am platit in plus pentru asta.

Tot ce pot sa mai spun este ca lengeria era rupta si patata, samponul din baie lipsea cu desavarsire, iar prosoapele erau... un gri murdar. Prosopaele de plaja nu se spala, ci doar se usuca. Oglinzile si mobilierul invechite, la TV programe turcesti, rusesti si germane. In 8 zile nu s-a aspirat niciodata!

Apa din piscina interioara era de 15-17 grade.

Am fost tratati precum romanii!

Hotelul merita cu indulgenta 3 stele.

Trimis de cristina74 in 10.05.11 20:29:17
Validat / Publicat: 11.05.11 08:34:48
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 2784 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cristina74); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[10.05.11 20:38:01]

In Kemer, cu autocarul???

[10.05.11 20:39:23]

avion + transfer

[10.05.11 20:41:50]

Daca ati mers cu avionul, nu aveati cum sa stati 8 nopti...

In alta ordine de idei, a s aprecia daca ai incarca cateva fotografii de pe acolo, ar fi foarte util de stiut cum arata camerele economy, de exemplu...

[10.05.11 20:43:30]

cu charter din 4 in 4 zile, puteam sa aleg 4,8 sau 12 nopti. Am fost prin agentia * * *

[10.05.11 20:50:16]

Poze nu am facut in camera. Se poate verifica la receptie ce camere am primit si ce am rezervat. Nu eram singurii dezamagiti de conditii. Chiar este o problema sa postez aceasta intamplare nefericita pe site? Ar fi spre binele agentiilor si clientilor lor, sa stie la ce sa se astepte

[10.05.11 20:59:28]

Nu e bineinteles nicio problema, daca reveiw-ul e autentic. TOATE impresille postate sunt insa verificate. Prefer sa-mi asum asum riscul eventualelor nemultumiri starnite autorilor decat sa dau drumul pe site unor impresii despre care sa nu fiu 100% convins ca sunt autentice. Iar un sejur de 8 nopti (neuzual, nu exista nici macar in oferta agentiei mentionate de tine in acest an, de exemplu) si notat de tine ca fiind "cu autocarul" (in Kemer!) mi-a atras atentia, atat tot.

In alta ordine de idei, mentionarea agentiilor de turism este interzisa (si) pe acest site - vezi textul scris cu rosu, MARE, imediat deasupra rubricii "Ecouri", unde ai scris adineaori. Respecta aceasta cerinta pentru a nu te expune unor eventuale sanctiuni.

Te mai rog sa explicitezi ce inseamna acel 5-10 la rubrica "varsta copii". Cumva 3 copii cu varsta intre 5 si 10 ani?

[10.05.11 21:05:31]

Pot trimite pe mail Woucher-ul, pt autentificare...

Am fost 5 persoane: 2 adulti si 3 copii: 2 copii de 5 ani si un copil de 10. Am luat o dubla cu un copil si un single cu un copil. Cu alte cuvinte, un copil a platit ca un adult.

Am specificat ca am fost cu avionul pana la aeropot, iar de acolo pana la hotel cu autocarul

[10.05.11 21:09:06]

In fisa tehnica ai selectat (initial) "1682, transport cu autocarul" (a modificat un coleg intre timp, pe baza raspunsului tau). In fine, a fost probabil o greseala banala, fara importanta, explicabila avand in vedere ca esti proaspat inscris pe site.

Multumesc pentru clarificari, m-as bucura sa poti incarca cateva poze din sejur - daca ai.

[10.05.11 21:13:15]

Din pacate nu am fotografii facute in camera. Pe plaja pot sa postez cateva, insa nu sunt relevante cu ceea ce am postat

[10.05.11 21:26:34]

sunt totusi reprezentative - pentru plaja din zona, nu?

[11.05.11 08:34:18]

Hmm... Cu toate ca speram intr-un set macar minimal de poze, contam ca de obicei pe principiul bunei-credinte astfel ca validam (publicam) recomandarile.

citu
[11.05.11 09:09:42]

Buna Cristina,

ne poti spune cate grade erau si cam ce temperatura avea apa piscinelor exterioare? Se poate face plaja, baie in mare sau in piscina exterioara?

merci anticipat pentru raspunsuri,

Cristi

[11.05.11 22:06:00]

Daca era o zi insorita, era suficient de cald pentru plaja. Din pacate, asta se intampla intre 10.00 - 13.00, pentru ca aproape in fiecare zi a plouat. Apa marii era rece. Am vazut doar cativa curajosi care s-au scaldat, in cele 8 zile. Si apa din piscina exterioara era rece, pentru ca seara, si mai ales noaptea era frig. Clima din camera era setata sa mearga doar pe aer rece, astfel ca patura nu era suficienta pentru a dormi confortabil... trebuia sa mai luam un trening mai gros pe noi. Poate acum s-a mai incalzit. Noi am plecat de acolo pe 3 mai

[30.05.11 19:26:26]

Buna, cristina74, astept demult informatii despre acest hotel iar tu ai venit ca o bomba. Si eu plec cu familia la acest hotel la 30 iunie, tot 8 nopti, din bucuresti, tot cu avionul (informatie utila ptr ADMIN); sper sa nu fie probleme. Recunosc ca acest hotel nu l-am prea gasit la multe agentii, de fapt decat la cea cu care plec, si asta m-a pus pe ganduri, dar dupa ce am luat biletul care a fost foarte convenabil, calitate /pret, asa zic eu in comparatie cu ce am gasit.

Mi s-a spus ca este un hotel mediatizat anul acesta, refacut in 2009, iar din impresiile postate aici, m-am hotarat la el. Poate tu l-ai gasit asa fiind inceput de sezon si intr-o luna eu sper ca lucrurile sa se rezolve in bine, si sa gasesc conditiile unui hotel de 5 stele, asa cum sunt obisnuita.

As dori sa-mi spui si mie daca hotelul a fost renovat, cum e mancarea, daca e distractie, respectiv echipa de animatie, daca au spectacole seara, baruri, discoteca, respectiv daca au tot ce au postat pe situl hotelului.

Te rog din suflet sa-mi spui cam tot ce crezi ca -mi poate fi folositor, cum e plaja, statiunea, etc.

Multumesc!

[31.05.11 20:31:47]

Buna, as dori sa te mai intreb cum sunt bauturile, hotelul avand conceptul UAL, sucurile, daca seara sunt baruri unde se canta muzica live, cum e apa la plaja hotelului, si daca ai dat ceva la receptie si crezi ca asta ar influenta obtinerea unei camere bune.

As vrea de asemenea sa-mi spui si mie cum se procedeaza pe aeroportul din ANTALYA, cum te intalnesti cu persoana de contact care te duce la hotel , este prima data cand ma duc cu avionul .Multumesc mult ptr timpul alocat raspunsurilor mele .

[03.06.11 09:18:44]

Buna, Doina. Imi cer scuze ca iti raspund atat de tarziu.

Am sa incerc sa-ti spun pe scurt despre hotel.

Camerele, chair si cele care sunt standard, arata la fel. Poate se schimba lenjeria macar o data in 8 zile. Paturile matrimoniale sunt de max. 1.60 m, cazile sunt vopsite (si asta se vede cu ochiul liber), gresia si faianta sunt vechi (nu au fost schimbate la renovare), mobilierul este doar reconditionat, un TV mic, dar inutil avand in vedere ca nu sunt decat programe rusesti, germane si turcesti. Meniul nu este foarte variat, in sensul ca nu sunt decat 2-3 feluri de mancare gatita, in rest salate si branzeturi, sucurile sunt autohtone, preparate din sirop de fructe (sunt bune). Cu agrementul si distractia nu stau foarte bine. Ma uitam cu jind la hotelul alaturat de unde rasuna muzica de la discoteca in aer liber pana la 01 noaptea, cu DJ. Aici nu au decat un minuscul amfiteatru in aer liber. Discoteca este in interior. Au o baie turceasca, masaj contra cost si sauna. Sala de fitness este jalnica si fara echipament in stare de functionare. Piscina exterioara este locul de joaca preferat decopii, pentru ca este un tobogan acvatic. Cat priveste intalnirea cu ghidul... este foarte simplu. Sunt organizati din acest punct de vedere. Toti pasagerii din avion sunt imbarcati in autocare si preluati de un ghid care va va da informatiile necesare. Am sa revin cu detalii.

citu
[03.06.11 09:37:38]

buna... despre ce hotel vorbesti cand te referi la "hoteul alaturat", cel de la care se auzea muzica pana la 1 noaptea?

[03.06.11 14:52:14]

Buna, cristina74, multumesc ptr raspunsurile date, inteleg ca asteptarile mele vizazi de hotel sunt rezumate, dar as aprecia daca mai mi-ai raspunde la cateva intrebari:

cum e plaja? , se gasesc sezlonguri? daca la masa se gaseste si carne sau se face gratar ceva seara? (barbatii nostrii sunt pretentiosi), muzica live? , si ce limba se vorbeste in hotel. , se gasesc fructe, ai facut excursii si ce mi-ai recomanda.

Personal o sa incerc sa nu-mi stric vacanta din cauza unor mici lipsuri, dealtfel esentiale, noi fiind doua familii cu cate doi adolescenti care dorim si distractie dar si confort si buna-dispozitie.

Am inteles ca hotelul are o gradina frumoasa, sper sa fie asa, si ma voi bucura de apa marii care este totusi MEDITERANA.

Imi pastrez totusi speranta ca se va mai schimba ceva pana la sfirsitul lunii iunie.

nico30
[30.06.11 13:18:47]

buna doina, te rog mult de tot cand te intorci din vacanta sa postezi niste poze de acolo si sa ne spui care sunt impresiile tale despre acel hotel, cum sunt camerele, care sunt conditiile si tot ceea ce crezi tu ca ar trebui sa stim noi cei care urmeaza sa mergem acolo. Eu astept cu nerabdare deoarece si eu voi merge acolo cu sotul de pe data de 25 iulie si stau tot 8 zile, plecarea este tot din Bucuresti si este cu avionul. Sper sa ai un concediu placut si sa vii cu vesti bune.

citu, cristina74, doina, nico30
Alte impresii din această RUBRICĂDiamonds Club Kemer (ex Royal Palm) Hotel [Goynuk]: