Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 659 / 933]
Afișate impresii [6581 - 6590] din total 9327 impresii
CCR Cappadocia Cave Resort & Spa [Uchisar] 5 / CAPPADOCIA [zona]
- IUNIE, 2011
- de: C.Todi [02.07.11]
Un loc minunat pentru o vacanta...
Din pacate au fost doar 2 zile petrecute in acest loc minunat, dar este o experienta care nu va fi uitata prea curand... Amplasare: Este un hotel deosebit, amenajat in stil traditional in piatra si lemn – dar foarte placut, amenajarea lobby, restaurant si camere fiind foarte armoniose cu zona in care se afla. Hotelul are avantajul de a fi amplasat in inima Capadociei, la Uchisar, chiar pe colina castelului Uchisar, oferind o priveliste spectaculoasa a zonei. Este situat la o altitudine [...] — vezi review [+24 poze]
Sea Life Family Resort 5 / KONYAALTI
- IUNIE, 2011
- de: dii80_67* [02.07.11]
Vacanta la SeaLife
Hotel este prezentat a fi unul de 5*****. Insa, mai repede ii poti da 4-4.5****. Pentru un hotel de 4****, raportul pret calitate este O. K. Complexul este alcatuit din 3 corpuri. A, B si C. Corpul A este cel din sticla si metal, B-ul cel din stanga corpului A, iar corpul C se afla in spatele corpului B. Desi Wi-Fi este disponibil, nu face fata la numarul mare de solicitari, din partea clientilor. Cea mai buna zona este cea de langa piscinele frontale. Plaja este gratuita (nu cea din [...] — vezi review [+5 poze]
Sultania Hotel 5 / ISTANBUL
- IUNIE, 2011
- de: Patrascu [02.07.11]
3 zile de vis pe Sultanahmet
... As vrea mai intai sa va spun cum am ajuns in aceasta locatie... Ne-am inceput sejurul in Turcia alaturi de un grup de prieteni cu autotorismele proprii (noi fiind singura familie care nu am mers cu auto propriu) avand initial ca destinatie de vacanta statiunea Kusadasi, Hotel Grand Kurdoglu (citeste impresii), dezamagiti de cele 7 nopti petrecute la Hotel Grand Kurdoglu am hotarat impreuna cu sotia mea sa ne continuam vacanta in insula Corfu - Grecia, am contactat o agentie de turism locala [...] — vezi review [+30 poze]
Marmaris Palace Club [Icmeler] [HV-1] 5 / MARMARIS
- IUNIE, 2011
- de: procurror [02.07.11]
Frumos... dar nu senzational
Salutari tuturor, asa cum eu m-am orientat in alegerea hotellului, cred ca este important sa aflati si Un alt punct de vedere... poate ajuta la ceva In acest sens am sa punctez cele mai importante aspecte pentru un concediu 1. Cazarea hotel de 5 stele doar in main building... bungalow de 2-3 stele Initial am fost cazati 2 familii intr-un bungalow... la receptie oamenii desi par amabili sunt niste mafioti... iata de ce. - te primesc cu bratele deschise si-ti promit cea mai buna [...] — vezi review [+9 poze]
Papillon Ayscha Hotel 5 / BELEK
- IUNIE, 2011
- de: Gyuszi_Sz* [02.07.11]
Mai mult de atat nu se poate... fenomenal!!!
In primul rand vreau sa va spun ca inainte sa plecam in vacanta am avut mici indoieli fata de acest hotel nemaipomenit! Dar sosind in Antalya, fiind apropiind de regiunea Belek am inceput sa masor frumusetea acestui regiuni, padurile de pini, terenurile de golf extraordinari de frumoase, cartierele de lux etc. Ajuns la hotel am ramas socat de frumusetea acestui loc cu multe verdeata si de asemenea foarte calduroasa si primitoare. Pur si simplu am ramas cu parerea asta, cand pasesti in [...] — vezi review [+13 poze]
Swandor Topkapi Palace Resort [ex WOW] 5 / LARA
- IUNIE, 2011
- de: cristian pinte [01.07.11]
Mediocru
Topkapi 2011 e unul din hotelurile "obosite" din LARA-KUNDU!!! chiar daca in primavara asta au avut loc unele amenajari upgrade-uri la camere impresia generala e mai degraba negativa pentru cineva care frecventeaza Antalya. S-o luam in ordine: - CAZAREA: rezonabila... am stat intr-un DUPLEX (in ultimele zile... primele 3 nopti le-am petrecut in apartamentul sultanului --- 200 mp -- fara comentarii... o ba da am vazut mai jos un comentariu cum ca noi romaniiiii am fi marginalizati... [...] — vezi review [+3 poze]
Grand Yazici Club Turban [HV-1] 5 / MARMARIS
- IUNIE, 2011
- de: SebCom [01.07.11]
De revenit...
Atunci cand am ales aceasta locatie, recunosc ca am fost destul de sceptic in privinta calitatii... si asta cu toate ca am citit review-urile anterioare. Aceasta datorita prezumtiei ca "NIMIC NU-I CA ANTALYA", incluzand aici Lara, Belek, etc... Recunosc, m-am inselat! Am gasit in Marmaris un resort care respecta standardele (nescrise) de ALL INCLUSIVE, cu accente de UAI (la pret de AI). Dar sa o luam pe rand: Locatia Intr-o padure de pini unde s-a incercat sa se salveze cat mai multi copaci [...] — vezi review [+11 poze]
Concorde DeLuxe Resort & Spa 5 / LARA
- IUNIE, 2011
- de: mar121_mar121* [01.07.11]
Un hotel de maxim 3 stele
Sunt in Concorde de Luxe in acest moment cand va scriu. Daca stiam ca nu sunt interzise animalele de companie in acest hotel imi luam si eu o pisica mare din Romania. E plin de pisici am poze cu pisici in loc de oameni. Pisici care sunt lihnite de foame si se urca peste tot. Cand am ajuns la hotel am intrat pe usa de urgenta deoarce usa normal rotativa era defecta si nici dupa 6 zile nu au reusit sa o repare dar totusi sunt insistenti, zilnic repara la ea. M-am cazut camera normala, nu e [...] — vezi review [+21 poze]
Oba Star Resort & Spa 4 / ALANYA
- IUNIE, 2011
- de: jasmine_d* [01.07.11]
O alegere reusita
Merhaba tuturor! Mi-am propus ca la fiecare intoarcere din concediu sa scriu cate un review aici pentru a fi de folos persoanelor interesate de concedii frumoase fara suprize neplacute la destinatia mult asteptata de-a lungul intregului an. Deoarece de 2 zile ne-am intors de la hotelul Oba Star Resort & Spa doresc sa va impartasesc impresiile pe care mi le-am creat acolo, mai ales ca nici eu la randul meu nu prea am gasit foarte multe informatii inainte de plecare. Hotelul are 4 stele si [...] — vezi review [+16 poze]
Drumul spre Antalya / Cu mașina la Mediterana
- IUNIE, 2011
- de: nuvreau* [01.07.11]











