Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 646 / 933]
Afișate impresii [6451 - 6460] din total 9327 impresii
Queen's Park Le Jardin Resort 5 / KEMER
- IUNIE, 2011
- de: olivial [03.01.12]
Mergeti in Kemer in plin sezon si in Alanya in mai sau septembrie
Fara sa fie "pomul laudat" hotelul are meritul de a oferi servicii excelente la un pret bun comparativ cu alte resorturi "ultra" slavite la noi. Am avut surpriza sa constatam ca eram singurii romani. Initial am vrut sa fim "plictisitori" si sa mergem din nou in Belek dar... surpriza... sejurul se scumpise cu vreo 150 euro de la un an la altul in conditii foarte asemanatoare. Am aflat ulterior si de ce. Transportul cu avionul s-a desfasurat in conditii foarte bune (Tarom), transferul la [...] — vezi review [+13 poze]
Holiday Garden Resort [Alara] 5 / ALANYA
- IUNIE, 2011
- de: chiriac ileana [28.12.11]
Vacanta ratata
buna ziua dragi cititori ce pot sa va spun ca am cautat anul acesta un hotel de 5 stele deoarece am zis sa incercam si in zona antalyei deoarece noi am fost pana acum numai in kusadasi si surpriza am avut o vacanta cu multa dezamagire si am promis sa nu mai venim in zona aceasta a turciei si pe scurt sa va spun in primul rand am constatat ca in afara de rusa turca si inca o limba pe care nu stiu sa va spun a cui era nu te puteai intelege decat prin semne si asta daca aveau chef nu va mai spun [...] — vezi review [+7 poze]
Eronur Hotel 3 / BILECIK
- IUNIE, 2011
- de: celeste [27.12.11]
Hotel Eronur
Mai sunt cateva zile si se termina anul si nu as vrea sa raman datoare... asa ca m-am gandit ca trebuie sa va scriu despre acest hotel la care am fost cazati la intoarcerea din Alanya in luna iunie a acestui an. Dupa cele 3 zile petrecute la Oludeniz (click aici) si cele 6 zile petrecute la Delphin de Luxe Resort din Alanya (click aici) a venit si ziua intoarcerii catre casa. Avand in vedere ca distanta dintre Alanya si Bucuresti este destul de mare (in jur de 1500 de km) ne-am hotarat sa ne [...] — vezi review [+14 poze]
Didim Beach Elegance Resort & Spa Hotel 5 / DIDIM
- IUNIE, 2011
- de: gmarinescu [23.11.11]
Hotel ieftin, servicii slabe
am fost acolo de la 07-06-2011 pana la 17-06-2011: o teapa pe masura, daca esti roman nu ai ce cauta acolo. preferatii sunt cei din Marea Britanie, niste betivi ordinari si nesimtiti. programul de animatie=nul, fara pic de sare si piper, masa slabuta, nu au bucatarie proprie, aduc mancarea in tavi din alta parte, meniu nu prea variat, restaurant aglomerat si galagie pana pe la 3 noaptea. intr-o noapte echipa de animatori (mixta tunisieni si turci) s-au luat la bataie si dupa 2 zile nu [...] — vezi review [+3 poze]
Royal Wings Hotel 5 / LARA
- IUNIE, 2011
- de: krisstinna [21.10.11]
Pe aripile regale
Hotelul isi merita stelele, e curat, totul straluceste, mancarea e buna, ai de unde alege. Camerele sunt mari, cu mocheta, balcoanele normale, cu scaune si masuta, baia e dotata cu tot ceea ce inseamna 5 stele. Piscina in forma de rau e ok, gradinile superbe, marea e cam departe, dar mai faci putina miscare ca nu strica, dupa cata mancare balotam... Personalul amabil, isi facea treaba fara sa le simti prezenta. Cel mai mult m-a deranjat d-na Stela, reprezentantul agentiei intermediare, [...] — vezi review [+9 poze]
Cinar Hotel [Yesilkoy] 5 / ISTANBUL
- IUNIE, 2011
- de: krisstinna [21.10.11]
Revenire intr-un loc scump
Am plecat pentru 4 nopti la Istanbul cu dorinta de a reveni in cartierul bogatilor-Yesilkoy-Istanbul. De aceasta data nu am luat camera in cladirea principala, costa 180 euro /noapte cu mic dejun inclus, am optat pentru cladirea auxiliara, cu 150 euro/ noapte cu md. Camerele curate dar nu fac acesti bani, am sa revin cu foto. Nu exista balcoane in aceasta parte a hotelului. Micul dejun e chiar mic, nu ai multe obtiuni, dar nu am murit de foame. Prosoape si curatenie zilnic, dar baia e [...] — vezi review [+4 poze]
Palm Wings Beach Resort [HV-1] 5 / DIDIM
- IUNIE, 2011
- de: elegance [30.09.11]
Un concediu frumos!
Am promis sa revin cu amanunte legate de concediul din acest an. Dupa ce am ajuns cu masina (un drum lung de vreo 2 zile) si destul de obositor pentru copii am fost cazati la hotelul central - destul de departe de masa si plaja. Dar n-a fost rau... era liniste si camera mare si curata. Mai greu era la intoarcerea de la masa de pranz cand trebuia sa mergem aprox. 10 min prin soarele torid. Erau foarte multi romani asa ca ne-am simtit ca acasa, intre ai nostrii... cu o mare diferenta de [...] — vezi review
Ephesia Hotel [Long Beach] 4 / KUSADASI
- IUNIE, 2011
- de: mona serban [22.09.11]
Ephesia - merita!!
am fost acolo anul acesta in iunie si ne a placut f mult curatenie, servicii ireprosabile, mancare excelenta si variata, din belsug, plaja f frumoasa si curata, echipa de animatie care ne alinta cu "haidi bre" adica "haideti cu noi"... in fine, totul perfect si cu bani putini... doar 1140 euro 3 persoane /7 nopti (transport cu autocarul inclus, biletul cumparat din aprilie) peisajul e superb, am fost si la Pamukkale, excursie organizata cu ghid roman, in bazarul din Kusadasi, pe [...] — vezi review [+3 poze]
Khalkedon Hotel Istanbul 3 / ISTANBUL
- IUNIE, 2011
- de: Angelinne [20.09.11]
Hotel in partea asiatica - Zona Kadikoy... cu aventuri
Cum in partea europeana fusesem, am zis sa incercam si partea asiatica intr-un mini-concediu de 3 nopti, 4 zile. Hotelul este ok din punctul de vedere al camerelor si al pozitiei daca veniti pe aeroportul Sabiha Gokcen. Are camere mai maricele fata de majoritatea hotelurilor din istanbul unde nu ai loc sa treci 2 persoane unul pe langa celalalt. Atasez poze ca sa puteti vedea exact cum arata. Dotari de toate, minibar, televizor lcd, aer conditionat, baie maricica. Este curat si nou, [...] — vezi review [+11 poze]
Grand Onder Hotel 4 / KUSADASI
- IUNIE, 2011
- de: Irina.13 [07.09.11]










