Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 640 / 933]
Afișate impresii [6391 - 6400] din total 9327 impresii
Pine Bay Holiday Resort 5 / KUSADASI
- IULIE, 2011
- de: marocanu21 [12.07.11]
Un concediu cum mi-am dorit
SALUTARE! Postez pt. prima data pe acest site asa ca o sa va rog sa fiti ingaduitori cu mine pt. eventualele greseli! Pot sa va spun ca am avut si noroc si inspiratie in alegerea destinatiei primului concediu din vara aceasta si o sa va spun de ce: mergem in Turcia de 10 ani incoace (este destinatia care intruneste toate sufragiile familiei iar un sejur la inceputul verii a devenit obligatoriu!) dar niciodata nu am putut sa fac rezervarile din timp (nici vb. de early booking) pt. ca agenda mea [...] — vezi review
Didim Beach Elegance Resort & Spa Hotel 5 / DIDIM
- IULIE, 2011
- de: andy89 [11.07.11]
Un concediu superb 10+
Ieri am ajuns din minunata vacatanta ptrecuta in DIDIM BEACH RESORT. Imi pare rau ca am ajuns in "minunatul" Bucuresti, mi-as mai fi dorit sa raman in DIDIM. Traseul a fost Ruse - Veliko Tarnovo - Stara Zagora - Kapitan Andreevo - Kapikule - Edirne - Canakkale - Izmir - Soke - DIDIM distanta 1175 km. Benzina in turcia la Shell este 4.18,4. 22 lire. Fata de anul trecut am ramas impresionat de cate drumuri au reusit sa faca, parerea mea ca in 2 sau 3 ani o sa se mearga mult mai bn cand vor da [...] — vezi review [+14 poze]
Rixos Sungate Resort [Beldibi] 5 / KEMER
- IULIE, 2011
- de: daniela19_10 [11.07.11]
Impresionant!
Am fost si noi acolo in perioada 02-09 iulie 2011 si a fost exceptional! Pot sa zic ca cine merge aici e imposibil sa fie dezamagit! Mai citeam inainte sa mergem de camere cu diverse defecte sau prosoape/halate rupte... nu ni s-a intamplat asa ceva! Pt noi a fost fff frumos... exista 2 receptii... una pt check-in si una pt check-out, exista o multime de baruri, noi le-am cam incercat pe toate. Spectacolele de seara sunt super... noi am prins si concertul lui Roger Sanchez;)) Sunt fel si [...] — vezi review [+16 poze]
Maxx Royal Belek Golf & Spa Hotel 5 / BELEK
- IULIE, 2011
- de: vali_71 [11.07.11]
O vacanta super...
Am revenit de 3 zile si inca suntem foarte incantati de ceea am gasit acolo. Totul tinde sa mearga spre excelent, probabil ca cei care o sa ajungeti acolo spre mijlocul lunii august o sa gasiti totul pus la punct. Nu ratati cofetaria de la nivelul -2, spa-ul si aqualand-ul. Barmanii nu sunt super profesionisti dar sunt ok, va recomand sa mergeti dupa ora 0 la discoteca din club horses este acolo un barman care pare venit din filmul Cocktail. Intrucat am fost un grup de 14 persoane [...] — vezi review [+3 poze]
Arora Hotel [Yavansu] 4 / KUSADASI
- IULIE, 2011
- de: marinuj90 [10.07.11]
O vacanta frumoasa
Ma aflu in acest moment la hotel Arora si pot sa va spun sincer ca daca veti veni aici nu veti regreta. Eu personal am primit o camera cu vedere atat la mare cat si la piscina hotelului si vreau sa va spun ca este un peisaj minunat. Eu am venit cu pachetul All Inclusive si pot sa spun ca intr-adevar mancarea este bunicica, nu chiar pe gustul meu dar merg in schimb prajiturile sunt delicioase... foarte insiropate si la o singura masa se servesc vreo 10 tipuri de tort si prajituri, rahat [...] — vezi review
Melrose House / Allgau Hotel 2 / PAMUKKALE
- IULIE, 2011
- de: Cappuccinoo* [10.07.11]
Foarte frumos
Buna tuturor. Anul acesta am vizitat in sfarsit Pamukkale, unde am ales sa dormim o noapte la hotelul Melrose House. L-am gasit destul de greu, indicatoare nu prea sunt, iar GPS-ul nu face fata. Cand in sfarsit l-am gasit, am rasuflat usurati. Am parcat masina in fata hotelului si am intrat sa ne luam camerele. Hotelul nu are parcare. Masinile sunt lasate undeva langa hotel, pe o straduta destul de stramta la fel ca cele dintre blocurile din Bucuresti. Personalul este foarte amabil si [...] — vezi review
Diamonds Club Kemer (ex Royal Palm) Hotel [Goynuk] 5 / KEMER
- IULIE, 2011
- de: doina [09.07.11]
Si bune si rele
M-am intors de doua zile din calatoria la acest hotel si cum am vazut ca mi s-au cerut detalii despre el o sa incerc sa ofer cateva referinte. As dori in primul rand sa va spun ca daca ati mai fost in Turcia veti face, cu siguranta, diferenta, dar daca ne gandim la pretul pe care l-am platit vom cauta si partile bune ale hotelului. Noi am fost cam socati in primele 2 zile, nu ne-a placut, am fost dezamagiti, dar apoi am incercat sa ne relaxam si sa ne facem un concediu cat de cat reusit. Si [...] — vezi review [+8 poze]
Bariscan Hotel 3 / ALANYA
- IULIE, 2011
- de: rsimona [09.07.11]
Vacanta economica
Am luat acest sejur de 7 nopti, deorece era mult prea rezonabil la pret ca sa-l refuz. Nu am mai fost in Turcia pana acum, deci nu stiam la ce sa ma astept, mai ales ca nu gasisem recenzii la acest hotel, doar vreo 3 nemti au postat impresii pe un site strain, dar erau sejururi din anii trecuti. Dupa un zbor de 100 minute din Bucuresti pana in Antalia, am parcurs 130 km cu autocarul in 3 ore! Hotelul este situat in Mahmutlar, la vreo 9 km mai la sud de Alanya. Este pe linia a doua de la mare, [...] — vezi review [+36 poze]
Sea Light Resort [Ladies Beach] 5 / KUSADASI
- IULIE, 2011
- de: Cappuccinoo* [09.07.11]
A doua vacanta la Sealight, superioara celei dintai
Anul acesta am fost pentru a doua oara la Sealight. Stiam ce ne asteapta, stiam si plusurile si minusurile acestui resort. De aceea cand a venit momentul sa decidem locul vacantei am ales cu ochii inchisi acest hotel. Si bine am facut pentru ca a fost o vacanta mult mai reusita decat prima. Am cumparat bilet in martie, cu reducere bineinteles. Din martie si pana acum, in iulie am asteptat momentul plecarii cu nerabdare. Am plecat cu masina proprie pe traseul ales de marea majoritatea a [...] — vezi review [+13 poze]
Sea Light Resort [Ladies Beach] 5 / KUSADASI
- IULIE, 2011
- de: anam33 [09.07.11]









