Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 626 / 933]
Afișate impresii [6251 - 6260] din total 9327 impresii
Sunrise Park Resort & Spa [Kizilagac] 5 / SIDE
- IULIE, 2011
- de: iko770901 [09.08.12]
Frumos
Am ajuns la12 noaptea la hotel, drumul fiind destul de lung de la aeroport 2 ore.La receptie formalitatile au decurs foarte repede. Camerele erau cu 1 pat dublu, 1 simplu si un patut pt. bebe, aspectul acestora era invechit dar curate (desi am inteles ca unele camere erau renovate). Mancarea a fost buna foarte multa varietate, au avut si carne de porc, somon, fructe de mare, pui, puteai sa maninci pina la 3 dimineata. Hotelul are multe piscine linga fiecare piscina este si o piscina pt. [...] — vezi review [+6 poze]
Club Hotel Sera City & Resort [Lara] 5 / LARA
- IULIE, 2011
- de: boghy [09.07.12]
Sejur OK
In primul rand vreau sa va spun ca am plecat in acest concediu in ultima clipa dupa ce agentia la care am apelat a tinut sa precizeze ferm ca este un hotel slab, foarte zgomotos (din cauza aeroportului)... Noi nu eram la primul concediu de 5* in Turcia insa dupa Belek si Marmaris am zis sa incercam si Lara... Receptia-am asteptat o ora dar totul a fost ok: camera mare si foarte curata. (IN HOTEL, NU LA CLUB)... Mancare: buna dar repetitiva in schimb o curatenie desavarsita (la noi e [...] — vezi review
Royal Dragon Hotel [Evrenseki] 5 / SIDE
- IULIE, 2011
- de: imagination [05.07.12]
Hotel superb... NU pentru tineri
Nu prea ai ce puncte negative sa gasesti la Royal Dragon. Se prezinta aproape impecabil. Ne-am dus cu copilul pentru ca este un hotel de familii... si de pensionari nemti bineinteles. Foarte bun pentru copii... au programe mai toata ziua pentru ei... frumos. Piscina imensa... plaja chiar vizavi... multe baruri... mancare excelenta (am pus 5 kg pe mine :))... camerele mai mult decat ok... minibarul umplut zilnic... atitudine ok... deci fara repros aici. DAR... daca esti tanar si [...] — vezi review [+6 poze]
Galaxy Beach Hotel [Mahmutlar] 4 / ALANYA
- IULIE, 2011
- de: jokonda [17.06.12]
Vacantza esuata
A fost prima vacanta in Turcia. Ne-am asteptat la o vacanta de vis pe malul marii Mediteranene insa totul s-a sfirsit cu ideea ca nu imi mai aleg calatorie in Turcia. Partile negative le-am simtit si din partea tzariii, dar ar fi corect sa le descriu doar pe acele legate de hotel. Hotelul se afla foarte departe de aeroport, cam 4 ore cu autocarul cel putin. In prima zi ne-au cazat intr-o camera "teribila". Hotelul dispune de 2 blocuri, cel central si unul mai in spate. Am avut avut acel "norok" [...] — vezi review [+4 poze]
Susesi DeLuxe & Spa Hotel 5 / BELEK
- IULIE, 2011
- de: Ruxanbina* [10.05.12]
Foarte Dragut
A fost foarte frumos. Este foarte foarte mult lux. Camerele sunt frumoase, curate, confortabile. De exemplu, eu am fost intr-o camera care mie mi-a placut. Avea cutie de valori, aer conditionat, canapea extensibila, TV, Balcon cu masa cu vedere la munti si la mare. La sala de mese era mancare de la patiserie la legume. Erau toate felurile de mancare, bauturi etc. Era si bar pe plaja. Era un ponton cu baldachine de inchiriat (banuiesc ca erau contra cost). Pt. copii erau doua spatii de [...] — vezi review
'Must See' în Istanbul / ISTANBUL
- IULIE, 2011
- de: carmen carmen [02.05.12]
Macar o data in viata trebuie sa mergi la Istanbul
Am ajuns in Istanbul, după un drum cu mașina care a fost ok, nici prea relaxant, dar nici prea obositor. Plictiseala care se instalase după atâtea ore de mers a fost intreruptă de momentul în care am intrat în Istanbul. Pe mine, personal, m-a fascinat toată acea agitație; îmi sărise toată oboseala acumulată pe drum și nu știam unde să privesc mai întâi, voiam parcă să cuprind totul într-o privire... Am găsit oarecum greu hotelul unde trebuia să ne instalăm; pe [...] — vezi review [+39 poze]
Cle Resort [ex. Armar Club] 4 / MARMARIS
- IULIE, 2011
- de: lari geo [04.04.12]
Dezastruos
Un sfat va dau... fugiti de acest hotel, noi cand am hotarat sa mergem pe net scria 200-300 metri pana la plaja... care de fapt erau 700 (acum vad ca au schimbat), cand am ajuns acolo nu au avut camera libera... am asteptat 2 3 ore pana sa eliberat o camera (f murdara... am gasit slapi pantaloni scurti sub pat) au zis ca o sa o schimbe a 2 zi la ora 12... care de fapt a fost ora 20 (cam asa) abea dupa ce am sunat la agentie ne-au dat o camera ok... mancarea? cam aceasi in fiecare zi... [...] — vezi review [+4 poze]
Descoperind Marmarisul / MARMARIS
- IULIE, 2011
- de: lari geo [02.04.12]
Cel mai frumos loc
nu am cuvinte sa descriu aceasta statiune... desi hotelul era jalnic... in mod normal de 4 stele... care de fapt erau 2... si mancarea aceasi in fiecare zi... camere murdare... (hotel club armar) statiunea e de vis... imi e atat de dor de faleza infinita care ducea spre port... de apa limpede si nisipul fin... sa ma relaxez doar stand pe sezlong pt ca vad munti si apa... sa imi cumpar toate cremele si samponurile pe baza de ulei de masline (sunt ffff bune) sa ma arunc in marea cristalina(pt [...] — vezi review
Mukarnas Spa Resort [Okurcalar] 5 / ALANYA
- IULIE, 2011
- de: MoreFabulous* [26.03.12]
DE VIS!
Buna! Am fost in acest hotel, nu l. am ales, nu am hotarit, ci' din cauza unei agentii am fost mutati fara sa stim. In fine, trebuia sa mergem in Antalya. Nu ne asteptam sa nimerim la un hotel atat de... INCREDIBIL. Poate ca am fost noi ingaduitori, sau nu, acest hotel este de nota 10, mancarea, distractia si locul (inafara de plaja, cu pietre si copii nu au intrat). Ce sa va mai spun?!? Merita sa incercati! Drumul de la aeroport si pan' la hotel (noi ajungand la ora 00-01 la hotel), dar [...] — vezi review
Batihan Beach Resort [Long Beach] 4 / KUSADASI
- IULIE, 2011
- de: pisicel_ali [18.03.12]








