ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.08.2011
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 23.06.11
AUG-2011

O vacanta de vis

Buna m-am intors de la Maxx si inca tanjim dupa minunata vacanta. Am avut camera cu vedere la mare, superba foarte mare atat camera cat si baia utilate cu absolut tot ce ai avea nevoie. Se schimbau prosoapele de doua ori pe zi iar seara gaseam in camera cate o bomboana pe perna. Fructe proaspete in camera iar in ultima seara am gasit o sticla de vin si doua pahare. Serviciile foarte bune. Este adevarat ca personalul nu prea stapaneste limba engleza insa am gasit la receptie si persoane care vb romaneste. Mancare foarte multa iar de baut gaseai absolut orice. Minibarul era umplut in fiecare zi.

Chiar daca erau multi turisti nu era aglomerat nici la restaurant si nici pe plaja sau piscina spatiu este imens si gandit in asa fel incat sa nu fii inghesuit.

Pentru noi a fost o vacanta minunata si nu e prima experienta de acest gen.

Noi am avut un sejur de 7 zile dar care nu au fost suficiente in conditiile in care o zi am facut scuba diving, o zi am facut rafting etc. Oricum cu minusurile inerente unui hotel abia deschis de cateva luni si cu convingerea ca la anul isi vor mai corecta din greseli va spun ca merita incercat

Trimis de loryuid in 16.08.11 13:17:50
Validat / Publicat: 16.08.11 13:50:11

VIZUALIZĂRI: 1978 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (loryuid); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

ariana
[21.08.11 19:52:03]

Buna,

imi spuneti va rog in ce zi este gala dinner?

cate ceva despre restaurantele a la carte, daca ati fost?

altceva daca considerati ca ar trebui sa stim, noi plecam peste cateva zile si mi-ar fi de folos orice informatie noua,

multumesc mult!

loryuidAUTOR REVIEW
[21.08.11 20:11:22]

Buna Ariana despre restaurantele a la carte ce pot sa iti spun decat ca am plecat de acasa toti cu gandul de a merge macar la doua din ele dar cand am ajuns acolo planurile s-au schimbat pentru ca mancarea la restaurant era foarte multa si variata si acoperea cam toate zonele, Adica erau fructe de mare si peste erau paste si chiar mancare chinezeasca. Ne-am uitat intr-o seara pe meniul de la restaurantul pescaresc dar nu era nimik deosebit si am renuntat acum depinde de gusturi. Pentru restaurantele a la carte trebuie facuta rezervare si costa 15 euro de persoana. In rest nu stiu ce sa mai spun o sa vedeti acolo totul e aproape perfect. Daca mai aveti intrebari va raspund cu mare placere. Despre gala dinner... nu stiu ce sa spun in fiecare seara a fost daca pot spune asa dar nu exista o seara speciala cel putin eu nu stiu sa fi fost... poate am ratat-o

Mai astept intrebari daca mai aveti si va doresc vacanta placuta

ariana
[21.08.11 20:31:12]

Exista o piscina mai retrasa sau mai putin aglomerata?

Cum sunt seara spectacolele, daca le-ati remarcat?

Cum este plaja si intrarea in mare (anul trecut era plina de bolovani la Gloria Serenity dar o eclipsau piscinele care erau incredibile) ?

E departe bazarul din Belek de hotel, opreste trenuletul la hotel (daca circula prin zona) ?

Multumesc frumos si pentru raspunsul anterior!

loryuidAUTOR REVIEW
[21.08.11 21:01:08]

Piscine sunt foarte multe si pentru toate gusturile si mai adanci si mai putin adanci si cu apa dulce si cu apa de mare... si nu sunt aglomerate pentru ca sunt f mari si multe

Despre spectacole ce sa spun decat ca in fiecare seara este alt program si se desfasoara in mai multe locuri cand se termina pe terasa incepe pe ponton si pe urma in club

Plaja este ok nisipul fin, nu sunt scoici si pietre. Plaja nu este aglomerata si poti sta la plaja in zona cu nisip sau in zona cu iarba sau la piscina. Datorita faptului ca plaja este mare si sunt atatea variante nu este aglomerat

Bazarul nu este foarte departe nu este un trenulet dar este un autobuz care merge in antalya in fiecare zi parca de la 10 ceva de genul noi nu am fost in bazar am preferat sa mergem in mall in antalya am avut organizata zi de cumparaturi si am dat 10 euro de persoana ne-a luat din fata hotelului microbuz cu aer conditionat si am mers cu ghidul la cumparaturi

hess
[26.08.11 22:29:20]

@loryuid Frumos si corect review.

@all Sunt la Maxx din data de 22.08 pana pe 01.09. Cand ma intorc in Ro, va promit un review. Pana atunci, daca aveti intrebari incerc sa va raspund aici, in speranta ca loryuid nu se va supara!

ariana, hess, loryuid
Alte impresii din această RUBRICĂMaxx Royal Belek Golf & Spa Hotel: