Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 602 / 933]
Afișate impresii [6011 - 6020] din total 9326 impresii
Kamelya Aishen K Club (ex Holiday Village) [Evrenseki] 5 / SIDE
- SEPTEMBRIE, 2011
- de: oanat82 [17.09.11]
Plaja extraordinara
Bine v-am regasit (a trecut un an :)). O sa incerc sa asez pe hartie impresiile concediului de anul acesta. In primul rand multumiri baietilor, Cristi si Cornel (de la agentia site-ului AmFostAcolo Travel) pentru tot suportul acordat in alegerea vacantei si nu numai. Concediul de anul acesta nu l-am programat din timp si din acest motiv am cautat un last minute. Am oscilat intre Crystaluri si Kamelya si in cele din urma am ales Kamelya. Noi ne-am dorit o plaja buna (pentru micul nostru de 2 [...] — vezi review [+28 poze]
Arora Hotel [Yavansu] 4 / KUSADASI
- SEPTEMBRIE, 2011
- de: Ramonadragan [17.09.11]
Cea mai frumoasa vacanta!
Consider ca raportul pret-calitate a fost unul bun, avand in vedere ca pentru 9 nopti de cazare (7 la hotel si 2 intermediare) noi am platit 360 de euro. Conditiile de cazare, n-au fost exceptionale, dar a fost curat, se schimbau prosoapele, se facea curat in camera zilnic. De cele mai multe ori seara dupa cina. era animatie, ospatarii si intreg personalul foarte amabili, draguti si mereu zambitori. Ne-au facut sa ne simtim bine. Mancarea suficienta, nu foarte variata dar gaseai ce sa [...] — vezi review
Pine Bay Holiday Resort 5 / KUSADASI
- SEPTEMBRIE, 2011
- de: mihaelarosca93 [17.09.11]
Un concediu reusit
Am asteptat toata vara aceasta vacanta, si pot sa spun cu mana pe inima ca a meritat asteptarea. Personal pot sa spun ca a fost cea mai frumoasa vacanta de pana acum. Am mai fost si in alte hoteluri de 5 stele, (chiar si in Antalia) dar diferenta nu mi s-a parut vizibila. Mancarea foarte buna (cei care au comentarii legate de mancare sunt niste fitosi), cazarea foarte buna, piscinele si plaja bine intretinute. Pe scurt un concediu reusit. Va recomand din inima Pine bay, mergeti si nu veti [...] — vezi review
Paloma Grida Resort 5 / BELEK
- SEPTEMBRIE, 2011
- de: soleillevant32 [16.09.11]
Impresii din 2011
Clubul e construit in anul 1996, dar a fost renovat. E compus din multe vilute a cate 1- 2 etaje si un corp principal cu 2 etaje, foarte cochete. Acestea sunt inconjurate de vegetatie mediteraneana - portocali, lamai, palmieri de toate felurile si marimile, hibiscus de toate culorile, iasomie, maslini, arbusti cu flori, banani si comunica intre ele prin poteci de piatra. Totul e natural si odihnitor, conceput in aer liber - usile de la camere dau direct in potecile din resort, cladirea [...] — vezi review [+10 poze]
Delphin Neo Palace Resort 5 / LARA
- SEPTEMBRIE, 2011
- de: Camelian [16.09.11]
Foarte bun, dar nu toate sunt de 5 stele
Am avut 10 nopti. Greu de comunicat (foarte putin amabila) cu receptionera romanca, mai repde te descurci cu ceilalti in alta limba. Cazare family room, o singura baie, destul de dificil. Spatiul in family room este cam jumatate din cel de la Royal Wings. Usa de la intrare in camera se inchidea numai trantita zdravan. Curatenia vena fix la 14.30, iar minibarul la 15.30-16.00, ceea ce facea imposibila o odihna de dupa-amiaza, fara a apela la "Not disturb", cu riscul de a ramane fara [...] — vezi review
Botanik Hotel & Resort (ex Delphin Botanik) [Okurcalar] 5 / ALANYA
- SEPTEMBRIE, 2011
- de: arianmares [16.09.11]
Nu foarte rau, nu foarte bine
Am citit review-urile de aici inainte de a pleca. M-a frapat faptul ca erau 30 de review-uri extrem de favorabile si 1 extrem de nefavorabil. Sejurul a fost ok pina la urma, dar in mare parte datorita capacitatii noastre, a romanilor, de a face compromisuri: compromisul de a cheltui 4 salarii medii pe economie ca sa afli: - ca plaja e penibila; - ca 5 stele turcesti inseamna cam 2-3 stele europene; - ca la receptia hotelului de 5 stele turcesti e un singur specialist in limba engleza [...] — vezi review
Akbulut & Spa Hotel [Guzelcamli] 4 / KUSADASI
- SEPTEMBRIE, 2011
- de: lucianpr [16.09.11]
Zona draguta, hotel mult inferior numarului de stele (4)
Hotel dragut, locaţie liniştită şi frumoasă, dar departe, foarte departe de 4 * sau All Inclusive. Pe drum am dormit pentru o noapte într-un hotel de 3 *, care a fost mai bun şi mai curat decât acesta. Cabina de duş a avut mucegai in colturi. Prosoapele erau insa curate şi s-au schimbat zi de zi, personalul a fost prietenos, dar nu au putut face nimic deoarece conducerea era infecta! Am avut o mulţime de probleme la hotel: 1. Un lichid alb a ieşit de sub duş. În fiecare zi, [...] — vezi review [+16 poze]
AK-KA Antedon Hotel [Beldibi] 5 / KEMER
- SEPTEMBRIE, 2011
- de: axelandra [15.09.11]
Nu cred ca voi mai reveni aici:(
am ales acest hotel la recomandarea agentiei pt petrecerea lunii de miere. cazarea s-a facut relativ repede, am fost insotiti de o d-ra de la guest relations care ne-a prezentat resortul. la receptie era o tipa destul de sictirita, probabil nemultumita si de bacsisul pe care i l-am dat. cand am ajuns in camera am gasit o sampanie (care avea gust rau) si un cos de fructe lucru de apreciat. desi am platit pt o camera cu sea view, aveam de fapt partial vedere la mare, dar a compensat faptul ca in [...] — vezi review
Royal Wings Hotel 5 / LARA
- SEPTEMBRIE, 2011
- de: diabloss [15.09.11]
Royal Wings - Royal vacation
Buna ziua, Imi incep primul review pe acest site prin a multumi celor care au mai scris despre acest hotel si m-au ajutat sa il aleg ca destinatie de vacanta. A fost un sejur minunat si am fost tratati regeste asa cum ne si asteptam. Am ajuns la hotel in jurul orei 15:40 si cazarea a durat in jurul a 10 minute. Cei de la receptie au tinut cont de rugamintea noastra si ne-au dat 2 camere una langa cealalta, ba mai mult chiar ne-au dat camere cu Sea view desi noi am platit pentru land [...] — vezi review
Batihan Beach Resort [Long Beach] 4 / KUSADASI
- SEPTEMBRIE, 2011
- de: Mosu66 [15.09.11]






