Impresii și recomandări [pag. 2876 / 3972]
Afișate impresii [28751 - 28760] din total 39717 impresii de CĂLĂTORIE
Unde mâncăm în Predeal? / PREDEAL
- DECEMBRIE, 2013
- de: alin82 [06.01.14]
'Tainita veche'-ok in lipsa de altceva
Pe 31 decembrie fiind cazati la Hotel Bulevard si neavand inclusa si masa de pranz am decis sa mancam la unul din restaurantele din zona. Am incercat la "Vatra Regala" dar era plin, lumea astepta in usa sa se elibereze mese asa ca ne-am intors exact vis-a-vis de hotel, la restaurantul "Tainita veche". Si aici era full, dar tocmai plecase un grup si am gasit masa. Oameni destul de primitori, pot spune ca depaseau putin conditia de ospatar, pareau mai mult niste gazde. Unora li se poate parea [...] — vezi review
Descoperă Miami și împrejurimile / MIAMI
- DECEMBRIE, 2013
- de: ionel64 [06.01.14]
O zi intensă și minunantă la Miami
Ultimul popas în SUA pentru noi, Miami, poate însemna doar începutul unei aventuri pentru alții, depinde de unde începi. Dar oricum ar fi, recomand Miami fie la începutul unui sejur extins în SUA sau la final. Să mă explic: Miami este un loc unic, plin de viață, lux extravagant, Everglades și aligatori, soare, plajă minunată, cuba libre sau mojitos imens și distracție la maxim și poate fi un start extraordinar sau în egală măsură un punct culminant, un OOOAU! Nu mi-am [...] — vezi review [+7 poze]
Alte locuri musai de văzut în Orlando și împrejurimi / ORLANDO
- DECEMBRIE, 2013
- de: ionel64 [05.01.14]
Soare, distracție și shopping
Orlando nu este o destinație nouă pentru mine, mergând acolo de câțiva ani pentru o conferință, dar abia acum l-am descoperit prin ochi de turist. Am avut 2 săptămâni de hoinăreală împreună cu familia în SUA, pe traseul New York, despre care am scris un review, Orlando și Miami. Am stat în New York 5 zile, iar în 30 noiembrie, după Black Friday, am luat avionul către Orlando, o cursă Delta. Trebuie să mai punctez încă o dată că din punctul meu de vedere Delta este cea [...] — vezi review [+8 poze]
Croaziere cu MSC Fantasia / CROAZIERE
- DECEMBRIE, 2013
- de: LACITURISTUL [04.01.14]
Croaziera de Craciun cu MSC Fantasia
Din momentul cand am coborat de pe Divina anul trecut ne-am propus sa repetam acea experienta de neuitat! De cum am ajuns acasa am inceput sa caut urmatoarea croaziera de craciun; nu mi-a luat mult si am gasit-o! cu vasul MSC Fantasia 11 nopti, Italia, Grecia, Israel! nu voi insista asupra descrierii vasului, a fost descris in alte rewieuri amanuntit. Despre cabine doar atat ca s-au facut niste schimbari incepand din toamna si exista doua tipuri de cabine “bella” si “fantastica” [...] — vezi review [+20 poze]
Unde mâncăm în Oradea și împrejurimi / ORADEA
- DECEMBRIE, 2013
- de: Atena2008 [02.01.14]
Cina la restaurant Leonesse Oradea
Am putut face rezervarea telefonic. Localul este amenajat placut, cu mobilier stil medieval si pereti-tavan decorati la fel. Lumina difuza, meniu divers, insa nu toate sortimentele descrise pe lista sunt disponibile. Preturile sunt mari raportat la localuri similare. Muzica de ambient a fost aproape lipsa. Pun acest fapt pe lipsa aproape totala a consumatorilor in restaurant (cca. 100 locuri si maxim 15 clienti). Toaletele sunt curate si se poate achita cu cardul. Ca punct negativ am remarcat [...] — vezi review
Descopera Visegrad / [ALTE ZONE]
- DECEMBRIE, 2013
- de: adrianbogdan [02.01.14]
O zi la Visegrad
Am pornit spre Visegrad din Budapesta in cursul dimineti, nu aveam mari asteptari iar pe drum ne-a ajuns o negura desa drumul fiind in urcare pe un munte parca mai rau ne afundam in ceata, am vrut chiar sa renuntam. De la Budapesta la Visegrad sunt in jur de 50 km pe care ii parcurgi paralel cu Dunarea la Visegrad in jur de 10km se urca pe un munte, mai mult ne-am incolacit pe el pe un versant era ceta pe alt versant puteam vedrea padurea de foioase cateva care insirate, cred ca vara este o [...] — vezi review [+3 poze]
Unde mâncăm în Iași și împrejurimi? / IAȘI
- DECEMBRIE, 2013
- de: Paula19 [02.01.14]
Revelion 2014 afumat la hotel Traian Iasi
Am rezervat o masa pentru petrecerea de revelion 2014 la restaurant Traian din Iasi. Rezervarea a fost facuta in sala de nefumatori, dupa confirmarea de catre unul din responsabili la rezervare a existentei unei sali speciale pentru nefumatori si a uneia de fumatori. Ajunsi acolo, surpriza neplacuta; erau cam jumatate din participanti care fumau la masa. Raspunsul responsabilului din seara respectiva a fost: dar cine v-a spus ca nu se fumeaza? Dau drumul la clima... Trecind peste aceasta, [...] — vezi review
O zi în Mediaș și împrejurimi / MEDIAȘ
- DECEMBRIE, 2013
- de: Neptunus [31.12.13]
Liniştite nopţi medieşene...
În perioada 25-28 decembrie 2013 am mers în premieră la Mediaş, pentru a vizita oraşul şi, mai ales, a face poze. Alegerea a survenit în urma faptului că Ardealul a fost o regiune cu vreme frumoasă (chiar dacă fără zăpadă, dar măcar fără ceaţă). Şi apoi, am aflat de Hotelul Edelweiss, la care m-am putut caza, având tarife rezonabile şi condiţii foarte bune. Nu intenţionez să prezint acum obiectiv acest oraş, deoarece au făcut-o alţii înaintea mea (mult mai bine [...] — vezi review [+58 poze]
Târgul de Crăciun / SIBIU
- DECEMBRIE, 2013
- de: Rodel [29.12.13]
Magia sarbatorilor de iarna la Sibiu
Iarna nu este anotimpul meu preferat, dar stralucirea sarbatorilor reusesc s-o faca suportabila, cel putin pana la sfarsitul lor. Si Targul de Craciun din Sibiu, care ne-a incantat intre 22 noiembrie si 26 decembrie 2013, a contribuit la magia acestor sarbatori. Aflat la a VII-a editie, Targul de Craciun este un proiect cultural al Consiliului Local Sibiu in parteneriat cu Fundatia Au-Ro Austria Pro Romania si Consulatul General al Austriei. De altfel, targul este o copie al celui din [...] — vezi review [+10 poze]
Festivaluri, expoziții, alte manifestări cu caracter temporar / TIMIȘOARA
- DECEMBRIE, 2013
- de: Nicu [28.12.13]









