Impresii și recomandări [pag. 2834 / 3972]
Afișate impresii [28331 - 28340] din total 39717 impresii de CĂLĂTORIE
(Alte) Subiecte off-topic / DE LA LUME ADUNATE
- DECEMBRIE, 2014
- de: papone [09.12.14]
Despre a scrie cu folos
Sunt foarte multe review-uri care ne surprind prin dezamagirea pe care ne-o produc atunci cand le deschidem. Si nu pentru ca autorul lor nu a scris asa cum am fi vrut sau cum am simtit noi cand am vizitat poate locul respectiv, ci pentru ca am simtit ca am pierdut timpul aruncand ochii pe ele, pentru ca nu contin decat generalitati extrem de ambigue sau contin doar fraze copiate de pe net, fara pareri personale. La multe parca revedem “Castravetele” cu Florin Piersic! (cei mai tineri pot [...] — vezi review
Descoperă Abu Simbel / ABU SIMBEL
- DECEMBRIE, 2014
- de: Michi [01.07.25]
Strămutarea templelor de la Abu Simbel.
Cu câteva săptămâni în urmă am citit un excelent miniserial despre Egipt în cinci episoade, postat de Yersinia Pestis (vezi impresii). După numărul voturilor obţinute a fost foarte apreciat de userii AFA, unii care au vizitat Egiptul, alţii care-l au în proiect pentru când se va normaliza situaţia în zonă. Am savurat şi eu reviewurile care mi-au adus aminte de excursia de 14 zile făcută în Egipt în 1992. După ce am intrat în AFA în 2010, pe baza fotografiilor si câtorva [...] — vezi review [+18 poze]
Circuite pe mai multe continente / [MAPAMOND]
- DECEMBRIE, 2014
- de: Michi [24.01.25]
Provocarea ATLAS
Săptămâna trecută a apărut pe Afa o poză cu recomandarea New şi alături Atlasul meu, urmat de Atlasul AFA (pentru toţi userii) . Luată cu una-alta nu i-am dat importanţă. Acum câteva zile un user (nu-i reţin numele) a scris că acolo sunt enumerate tările vizitate de tine sau de toţi. Ce e Atlas? Este o hartă cu tot mapamondul în care tările pe care le-ai vizitat sunt marcate cu roşu, restul cu roz sau gris. Am vrut să compar şi să verific ce scrie în Atlas în [...] — vezi review [+35 poze]
Unde mâncăm în zona Tîrgu Ocna / TÎRGU OCNA [BC]
- DECEMBRIE, 2014
- de: Prix [08.09.21]
Nu riscați
Extrem de nesimtiti, una dintre chelnerite si desigur patronul in persoana, putin si luam si bataie, pentru ca dupa aproate 2 ore de asteptare a comenzii pentru masa, am avut curajul sa intrebam cand e gata. Gratar, mici, somon, toate arse. pacat ca nu pot trimite foto. Asa a fost si cu o seara inainte la restaurantul de la receptie. Am fost 2 familii cu 2 nopți cazare, cu un cost de peste 2.000 lei per familie, Nu riscați!!! [...] — vezi review [+1 poze]
Filozofări... turistice / DE LA LUME ADUNATE
- DECEMBRIE, 2014
- de: Ady80 [17.09.20]
E timpul sa ne schimbam
E prima oară când scriu un articol pe AFA desi urmăresc toate articolele cu mare interes. Motivul este pentru ca sunt un foarte bun ascultator dar mai putin povestitor. Am decis totuși sa scriu acest articol pentru a trage un mare semnal de alarma. Am fost in weekendul ce a trecut in Bulgaria la all inclusive, hotel Aqua Nevis din stațiunea Sunny Beach. Foarte mulțumit de hotel si servicii insa un alt lucru vrea sa il supun atenției. A fost revoltator cum foarte mulți [...] — vezi review
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
- DECEMBRIE, 2014
- de: eduard mihail [31.08.25]
Super experienta
Cu recomandarea unor prieteni, am sarbatorit in acesta locatie doua aniversari (zi de nastere si onomastica). O locatie cocheta cu servire ireprosabila. Intrucat unul dintre sarbatoriti este minor, a fost centru atentiei (dar nu numai el!) personalului. Apreciez faptul ca se acorda discount la nota de plata. Voi recomanda si eu cu multa caldura acest [...] — vezi review
I Giardini di Zoe [Banpotoc] / DEVA
- DECEMBRIE, 2014
- de: resita2009 [10.08.23]
Un loc de poveste
In drum spre casa, dupa mini-vacanta de la Geoagiu Bai am facut un mic ocol pentru a putea vizita I giardini di Zoe despre care am auzit doar lucruri pozitive. Am ajuns in jurul orei 11:15 intr-o duminica calduroasa, nu era asa de multa lume ceea ce era bine pentru a ne putea bucura in liniste. Am gasit loc de parcare fara problem si ne-am indreptat, pe o alee sa platim intrarea, 20 de ron/persoana, doamna ne-a oferit unele indicatii si-am patruns in lumea verde a gradinilor. [...] — vezi review [+22 poze]
Descoperă Beijing / BEIJING
- NOIEMBRIE, 2014
- de: mishu [13.02.17]
Istoria jadului pe drumul matasii
In articolul ei referindu-se la vizitarea Mormintelor Ming cuplata cu vizitatarea unor “obiective” comerciale @mprofeanu spunea ” Dacă stai mai puțin în Beijing atunci agenția este cea mai bună alegere, chiar dacă este mult mai scump…... si i-am dat mare dreptate, noi am ajuns pe dupa-amiaza spre seara la Beijing venind din Taiwan, aveam sambata libera iar duminica spre ora 13 aveam tren spre o alta destinatie. Ca sa putem profita de ocazie, fiind cazate la hotelul Grand Mercure [...] — vezi review [+43 poze]
Shopping în Dubai / DUBAI
- NOIEMBRIE, 2014
- de: elenaadina [25.11.16]
Ibn Battuta Mall - cel mai mare mall tematic din lume
Zilele trecute ma plimbam printr-un anume mall de la noi si gandul mi-a fugit cu nostalgie spre Dubai... Au trecut 2 ani de cand am fost in Dubai, respectiv noiembrie 2014 si fara sa vreau, in fata ochilor mi-a aparut amintirea cu Ibn Battuta mall. De ce tocmai acest mall, nu stiu, poate pentru ca a fost altceva... mult mai exotic... Am plecat intr-o dupa amiaza de la hotelul in care eram cazati Marina View Deluxe Hotel Apartment (vezi impresii) cu metroul pe Sheikh Zayed Rd pana in [...] — vezi review [+17 poze]
Schitul Iezer - Sfântul Antonie [Cheia] / #LA PAS PRIN OLTENIA
- NOIEMBRIE, 2014
- de: bica adriana [13.03.15]









