Impresii și recomandări [2781 / 3972]

Afișate impresii [27801 - 27810] de CĂLĂTORIE
Descoperă Sulina / SULINA
  • AUGUST, 2009
  • de: santana* [08.12.10]
  • RECOMANDĂ

Sulina- intre deznadejde si speranta turistica

Nu trebuie să consulţi statisticile ca sa afli ca oraşul Sulina are sub cinci mii de locuitori, este situat la doar câţiva metri deasupra nivelului mării, iar autorităţile locale încearcă de ceva vreme s-o afilieze oraşelor cu potenţial sub-economic, sperând ca prin această manevră abilă să devină utili locuitorilor oraşului prin reducerea impozitelor, majoritatea datorate pentru posesia de ambarcaţiuni, de la cele lucrate de marangozii Deltei Dunării dispăruţi între [...] — vezi review [+18 poze]
Domul din Koln. Alte biserici de vizitat / KOLN & LEVERKUSEN
  • AUGUST, 2009
  • de: tina 25* [04.12.10]
  • RECOMANDĂ

Mai aproape de Dumnezeu - Domul din Koln

Mai aproape de D-zeu, asa m-am simtit cand am ajuns in fata Domului din Koln! Trebuie sa recunosc, ca am citit si alte postari, ale d-voastra cu privire la aceeasi destinatie, mi-au placut, vi-am apreciat review-urile si as vrea sa nu plagiez pe nimeni, doar sa-mi scriu si impresia mea despre acest loc, minunat, sa incerc sa va conving ca ''merita vazut! ''Am citit unul dintre review-uri si am sesizat, ajutorul ''unchiului google'', asa ca eu n-am sa va expun datele fondarii, motivul si nici pe [...] — vezi review [+10 poze]
Cimitirul Vesel din Săpânța / SĂPÂNŢA [MM]
  • AUGUST, 2009
  • de: amalyca [21.09.10]
  • RECOMANDĂ

Un loc de vizitat

Un loc deosebit, situat, acolo, unde se agata harta in cui , un loc care, daca facem abstractie de ceea ce reprezinta el in esenta, merita sa-l vizitam. Cum o zi din concediul nostru in Maramures, am repartizat-o pentru Sapanta, manata de curiozitate, am ajuns la cimitir unde o doamna destul de in varsta, imbracata traditional, vindea bilete la intrarea in cimitir, oferind informatii in diverse limbi straine. Cimitirul vesel de la Sapanta este singurul, din cate stiu eu de acest gen din [...] — vezi review [+15 poze]
Unde mâncăm în Poiana Brașov / POIANA BRAŞOV
  • AUGUST, 2009
  • de: creivean [09.05.10]
  • RECOMANDĂ

Coliba Haiducilor - Super.

August 2009. La întoarcerea de la mare, ne cazăm confortabil, la Pensiunea Pantheon**** Poiana Brasov Pantheon şi plecăm spre Şura Dacilor, pentru a servi cina, la fel ca în 2008, după cum am descris: aici Ajungem, intrăm, luăm loc la masă şi ne trezim că, un nenea, ne goneşte de acolo, pentru că ar fi rezervată terasa, în condiţiile în care eram singuri în tot stabilimentul şi nu pot să cred nici azi că, nu ne puteau servi într-un colţ al terasei/restaurantului. Şi [...] — vezi review [+5 poze]
Unde mâncăm în Mamaia? / MAMAIA
  • AUGUST, 2009
  • de: creivean [09.05.10]
  • RECOMANDĂ

La Fattoria - Mamaia.

În cei cinci ani, petrecuţi pe litoralul românesc (4 la Modern click aici şi primul an la Lido), a devenit o tradiţie în familia mea, ca indiferent dacă avem sau nu masa asigurată, să servim măcar o cină/sejur la restaurantul cu specific italian La Fattoria. De ce am revenit de fiecare dată? Pentru că ne-am simţit răsfăţaţi/respectaţi, rezervarea făcută-n avans (nu vă recomand să mergeţi la cină fără rezervare), telefonic, a fost onorată de fiecare dată cu [...] — vezi review [+13 poze]
Descoperă Sovata / SOVATA [MS]
  • AUGUST, 2009
  • de: iriss27 [10.03.10]
  • NURECOMANDĂ

Sovata o statiune in renovare

Am fost in august 2009 la Sovata. Am fost doar intr-o excursie de o zi. Din ce am citit si ni s-a spus, intrarea costa 10 ron/persona. Se face plaja pe pontoanele din scandura amenajate in jurul lacului. Locurile se gasesc extrem de greu. Apa este foarte murdara (cu toate indicatiile terapeutice, trebuie sa spun si asta), este foarte aglomerat, multa lume, in mini bazinele unde era mai mica apa trebuia doar sa te strecori printre lume. Statiunea este in renovare, anul trecut se asfalta [...] — vezi review [+9 poze]
Unde mâncăm în Brașov și împrejurimi / BRAȘOV
  • AUGUST, 2009
  • de: creivean [12.02.10]
  • RECOMANDĂ

BUTOIUL SASULUI / Mancare saseasca, foarte buna.

După review-ul scris zilele trecute despre Taverna Sârbului, ar fi nedrept să nu-mi postez amintirile despre un alt restaurant foarte bun din Braşov, în care am servit masa împreună cu familia în August 2009, mai ales că se află în aceeaşi curte cu Taverna Sârbului, adică pe str. Republicii, nr. 55. Aşadar, fiind în drum spre mare, plecaţi de dimineaţă din Oradea, pe la orele prânzului ne era deja foame (mai ales moştenitoarei tronului) şi cum avem un obicei al nostru [...] — vezi review
Mănăstirea Prislop [Silvașu de Sus] / HAȚEG [HD]
  • AUGUST, 2009
  • de: cosminp [13.01.10]
  • RECOMANDĂ

Manastirea Prislop

Din Hateg, la indicatia localnicilor despre stradutele pe care trebuie sa merg pana ies din oras, am intrat pe un drum judetean. drumul destul de sinuos, prin sate intortocheate, este tapetat cu cateva gropi. la un moment dat, drumul se ingusteaza, avand loc doar o singura masina. noroc ca exista din loc in loc refugii de asteptare, dar trebuie sa fii atent, pentru ca nu tot drumul ai vizibilitate buna. desi manastirea nu este departe de hateg, la circa 12-13 km, faci cam o jumatate de ora pana [...] — vezi review [+1 poze]
La pas prin Cheile Turzii / TURDA [CJ]
  • AUGUST, 2009
  • de: toatacoma [11.01.10]
  • NURECOMANDĂ

Gunoaie

Locul este maret si spectaculos insa sunt gunoaie, manele (la intrare), plimbareti in slapi cu sticla de tuica in mana... cararile si podurile sunt vechi si neintretinute, ti-e frica de accidente. Pentru peisaje nota 10, pentru civilizatia oamenilor nota [...] — vezi review
Drumeții în munții Rarău / M-ȚII RARĂU-GIUMALĂU

Excursie pe Rarau / O drumetie pe cont propriu, de neuitat

"Vraja muntilor" Stand cateva zile in Bucovina, cazati in Gura Humorului, dupa ce 2 zile am vizitat cele mai vestite manastiri din zona, ne-am gandit sa facem si o altfel de plimbare. Si, tot auzind de Pietrele Doamnei si de muntii Rarau am zis ca n-ar fi rau sa ajungem pana acolo. Am pornit dis de dimineata cu masina spre destinatia noastra, nestiind exact pe unde ar trebui ajuns exact. Am stat linistiti la gandul ca avem cu noi un ghid turistic "recent" unde erau marcate toate sosele si [...] — vezi review [+12 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.2116479873657 sec
    ecranul dvs: 1 x 1