Impresii și recomandări [pag. 2775 / 3972]
Afișate impresii [27741 - 27750] din total 39720 impresii de CĂLĂTORIE
Disneyland Paris (parc de distracții) / DISNEYLAND [zona]
- FEBRUARIE, 2010
- de: bitnic [08.02.10]
- RECOMANDĂ
Un taram magic
Tocmai ce ne-am intors dintr-o frumoasa escapada plina de magie. Stiam cu aproximatie la ce sa ne asteptam, stiam ca e o destinatie scumpa dar a meritat si ultimul euro. Copiii povestesc intr-una iar noi, adultii, inca mai visam. Ce bine e sa te poti intoarce in vremea copilariei fericite! Am zburat cu Wizz, nu am avut nici o problema, pe Baneasa chiar ne-au lasat bidonasele de 500ml cu apa, dar pe aeroportul din Paris, Beauvais, nu ne-a mai mers. Controlul este foarte [...] — vezi review [+23 poze]
Descoperă Chicago și împrejurimile / CHICAGO
- IANUARIE, 2010
- de: RUSTICCO [28.11.11]
- RECOMANDĂ
Excursie la Chicago
In vizita la rude in america care stau undeva pe langa Detroit am hotarat sa facem o plimbare pana la Chicago desi se anunta vreme urata In urmatoarele zile totusi am plecat, drumul foarte obositor 5 ore de mers cu masina fiind cel mai ieftin mijloc de transport, trenul si avionul scumpe cam cum a Inceput sa se intample si pe la noi un drum pana la sinaia dus Intors este 120 de ron, si cam toate par scumpe pentru un roman in vizita in america. Hotelul Inn cu mic dejun inclus, pe strada [...] — vezi review [+50 poze]
Descoperă Leon şi împrejurimile / LEON
- IANUARIE, 2010
- de: alinaro [07.11.11]
- RECOMANDĂ
'La ruta del Cares' - o bijuterie a Varfurilor Europei!
2 ianuarie 2010. Profitand de faptul ca aveam parintii si multe rude aproape, si datorita dorului cumplit de zapada (in Valladolid ninge foarte foarte rar), a doua zi dupa revelion am hotarat sa tragem o fuga la munte, intr-una din multele escapade de-o zi pe care le facem din cand in cand. Ghid: surioara mea, care a batut la pas multe din minunatiile nordului Spaniei. Ne-am lasat cu incredere pe mana ei si am petrecut o zi minunata. Am plecat dimineata pe la 8h din Valladolid. Dupa [...] — vezi review [+17 poze]
Canionul 'Şapte Scări' [Dâmbu Morii] / MASIVUL PIATRA MARE
- IANUARIE, 2010
- de: private_rayen [08.03.11]
- RECOMANDĂ
Intr-o lume de gheata - Canionul 7 Scari
O zi de iarna, de ianuarie, cu zapada troienita, cu brazii purtand vesminte de argint, case fumegande prin cosuri, foc in sobe … si dorinta noastra de a simti bujorii nascuti ger cum ne coloreaza obrajii… Astazi este timpul pentru Masivul Piatra Mare. Traseul ales este Timisul de Jos – Cabana Dambu Morii – Canionul 7 Scari. Traseul nostru incepe din halta parasita din Timisul de Jos. Personalul 3001 ne-a lasat aici in jurul orei 10.30. Nici o urma de om …doar noi si un personal [...] — vezi review [+20 poze]
Descoperă Punta Cana / PUNTA CANA
- IANUARIE, 2010
- de: marinescubgdn [03.01.11]
- RECOMANDĂ
Caraibe, prima dragoste
Dupa lungul sir al sarbatorilor de iarna, am de trecut o ultima incercare, cu ,,cruce rosie" in calendarul familiei: ziua de nastere a sotiei. Initiativa imi apartine 100%, dar n-am nici o idee. Un amic povesteste incantat de sejurul petrecut cu sotia in Egipt. Ar fi o idee, dar n-am zburat niciodata si-mi e frica de mor. Il intreb pe Google despre Egipt si primesc mai multe variante. Deschid primul site si lecturez; variante multe si pret atractiv. Pe site e si o sectiune de vacante de 5 *; [...] — vezi review [+14 poze]
Unde mâncăm în zona Vatra Dornei? / VATRA DORNEI
- IANUARIE, 2010
- de: incognito_icd [31.12.10]
- RECOMANDĂ
Cofetaria Bristena
Salutari! Am fost de fiicare data cand am trecut prin Vatra Dornei si mi-a placut! Nu fac publicitate dar am fost surprins in fiicare an de noile sortimente care sunt delicioase! Este o cofetarie eleganta, sigur au avut stilist, acel verde e superb! Nu degeaba a aparut pe coperta unei reviste de specialitate nu dau nume sa nu spuneti ca fac reclama. Iar prajiturile sunt diversificate si proaspete! Va recomand cu placere Cofetaria [...] — vezi review
Castelul Szentkereszty din Arcuș / SFÂNTU GHEORGHE [CV]
- IANUARIE, 2010
- de: vdenisa [25.12.10]
- RECOMANDĂ
:)
Am avut ocazia sa ajung la Arcus o singura data, in cadrul Seri Albastre, la aniversarea lui Beethoven. Este adevarat, transportul a fost gratuit, din fata bibliotecii judetene din Sf. Gheorghe. Acest loc, are ceva aparte, ceva ce m-a fascinat din primul moment in care am pasit in incinta castelului. Este adevarat ca vizita mea a avut loc in a doua jumatate a zilei, seara, dar totusi castelul a lasat un aer misterios, de epoca iar plimbandu-te prin gradina te cufunzi intr-un moment de silent [...] — vezi review
Vacanța în Bușteni / BUȘTENI
- IANUARIE, 2010
- de: mirelaviolet [11.11.10]
- RECOMANDĂ
Iarna..., munte..., vacanta
Ne-am obisnuit de cativa ani incoace sa ne oferim o minivacanta de iarna dupa Revelion si Sf Ioan, cam dupa 7 ianuarie. Printre motive s-ar enumera si aglomeratia mai redusa prin statiuni si preturile care sunt in scadere dupa aceasta perioada. Asa a fost si anul acesta, caci de pe 7 ianuarie ne-am organizat intr-un mic grupulet de familisti compus din 8 adulti si 3 copii, si am plecat sa ne relaxam la inceput de an in Busteni, sa pornim cu forte proaspete intr-un nou an de munca. Noi, [...] — vezi review [+12 poze]
Unde mâncăm în zona Moieciu / MOIECIU
- IANUARIE, 2010
- de: licuriciu [17.09.10]
- RECOMANDĂ
Eu voi reveni oricand cu mare placere la Podul Turcului
Eu voi reveni oricand cu mare placere la Podul Turcului, si cu siguranta baietelul meu de doar 10 luni va manca la restaurantul pensiunii. Cine stie si a frecventat aceasta locatie stie ca este ok. [...] — vezi review [+2 poze]
Cap Kaliakra / KAVARNA
- IANUARIE, 2010
- de: nochisor [01.09.10]
- RECOMANDĂ










