Impresii și recomandări [2299 / 3972]

Afișate impresii [22981 - 22990] de CĂLĂTORIE
România - te iubesc / PRIN şi PENTRU ROMÂNIA
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: Michi [12.12.14]
  • RECOMANDĂ

După 25 de ani; parcă a fost ieri (I)

Deşi suntem abia în 11 decembrie, în ziare şi la televiziuni au început comemorările revoluţiei, unele festiviste, altele pline de încărcătură dramatică. Ca persoană care am trăit acele evenimente încerc şi eu să le aduc din timp la suprafaţă. Acest review l-am postat în decembrie 2010 şi cer permisiunea WEB de a-l republica într-o formă prescurtată. În patru ani de când l-am scris, s-au înscris mulţi useri pe afa şi din aceştia, majoritatea erau copii sau [...] — vezi review
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: g3orge [11.12.14]
  • NURECOMANDĂ

Taverna Calinescu - mincare buna, personal slab

Din pacate trebuie sa mentionez faptul ca personalul care serveste impreuna cu managerul de locatie sint de o factura slaba - ca si plus acolo este mincarea de buna calitate (multumiri bucatarului lor) dar cam atit - parcare lipseste cu desavirsire iar personalul de la pregatire profesionala pina la servirea la masa practic nu au [ce cauta,] managerul de restaurant practic nu are ce cauta in domeniul asta - de la modul de gindire in jos sau in sus nu este potrivit nu detine cunostinte de [...] — vezi review
Din viața comunității AmFostAcolo / DE LA LUME ADUNATE
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: puiutea [11.12.14]

URARE... LA ADUNARE

URARE... LA ADUNARE Deși poate „s-a mai scris” ori “s-a mai spus asta”, n-am rezistat tentației să nu vă urez și eu! Sper din tot sufletul că n-am jignit pe cineva, dacă se înțelege așa, îmi cer mii de scuze! Așadar - ADUNARE GENERALĂ a membrilor AFA, (AFIȘTI) cu ocazia sărbătorilor de toamnă-iarnă. - ȚINUTA: la nudul gol. Obligatoriu - domnii - cu cravată la gât, doamnele - pălăriuță cu voaletă. Opțional - șlapi. - LOCAȚIA: pe-aici pe undeva. - [...] — vezi review [+1 poze]
Piețele de Sărbători (Crăciun, Paște) / VIENA
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: Elissa [09.12.14]
  • RECOMANDĂ

La fel si totusi deosebite

Desi initial am vrut sa vedem doar targul de Craciun de la Budapesta, distanta relativ mica si autostrada ne-au tentat sa tragem o fuga de o zi si la Viena, sa vedem ce inseamna un targ de Craciun aici. Chiar daca autostrada ce leaga Budapesta de Viena era extrem de aglomerata, totusi am parcurs distanta in doua ore, asa ca ne-am bucurat sa ajungem destul de devreme la destinatie. Nu am vrut sa pierdem timpul cautand parcari gratuite si nici nu am vrut sa lasam masina oriunde (inca ne mai [...] — vezi review [+11 poze]
Târgul de Crăciun din Budapesta / BUDAPESTA
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: Elissa [09.12.14]
  • RECOMANDĂ

Targul de Craciun din Budapesta

Atrasi de recalama ce se face targurilor de Craciun, am plecat cateva zile la Budapesta, acum la inceput de iarna. Stiam ca anul acesta, targul se deschide dupa 28 noiembrie (budapestbylocals.com), asa ca am plecat la drum curiosi si totodata bucurosi de ceea ce vom vedea. Ne-am lasat masina la hotel si am mers spre centrul Budapestei cu metroul- aveam in plan sa nu fim stresati de locurile de parcare. Nu am fost dezamagiti- atmosfera de sarbatori, cu muzica, vin fiert si purcei la tava. [...] — vezi review [+6 poze]
La pas prin Herculane și împrejurimi / HERCULANE
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: sylvyu811 [07.12.14]
  • NURECOMANDĂ

Evitati Hotel Roman din Herculane

In weekend-ul prelungit de 1 decembrie am fost impreuna cu sotia la Baile Herculane, intrucat este una din putinele locatii aflate aproape de Craiova, unde se poate face baie intr-o piscina incalzita. Acesta ar fi al patrulea an consecutiv cand mergem acolo, locatia uzuala fiind Hotel Roman, unde au o piscina incalzita de dimensiuni mari. Experienta de anul acesta ne-a convins insa sa evitam locatia. In primul rand, pana acum doi ani bazinul avea apa termala, iar apoi, din motive necunoscute, [...] — vezi review
Descoperă Veliko Tarnovo și împrejurimile / VELIKO TARNOVO
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: papone [05.12.14]
  • RECOMANDĂ

De Ziua Nationala in Bulgaria

Sf. Andrei, 1 Decembrie, zile libere… trebuie sa fugim de acasa, ca te pune lumea sa le faci cinste! Si dupa ce ma gandesc io unde am putea fugi, sa nu fie nici departe, nici Valea Prahovei, ma hotarasc pe Veliko Tarnovo si ii comunic consoartei varianta de fuga - dar sa te intelegi cu ea, ioc. Asa ca pune-te iar pe cautat, suna de bezmetic peste tot prin Sibiu sau Paltinis, ca doamna vrea la Sibiu sau pe undeva prin zona; deh facura astia piata si pusera beculete. -Pai mai fata, in Sibiu [...] — vezi review [+22 poze]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: Michi [05.12.14]
  • RECOMANDĂ

Aniversare de +80 la restaurant Irisa

În familia mea se adunaseră mai multe evenimente care se cereau sărbătorite. S-o luăm d´ acapo: ziua mea de sfânt, ziua soţului de vârstă, cei 51 ani de căsnicie (nu citiţi vă rog căznicie) şi nu în ultimul rând, evenimentul, în sfârşit schimbarea prefixului meu de la 7 la 8. Trebuie să recunosc că am trişat cu vârsta dar în sens invers decât divele din secolul trecut. Eram mai tinerică, nici nu împlinisem 79 de ani şi am scris review-ul ˝ Doi octogenari pe [...] — vezi review [+15 poze]
Din viața comunității AmFostAcolo / DE LA LUME ADUNATE
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: ariciu* [05.12.14]

La mulți ani, Mama Michi!

Poate că pentru mulți această postare nu-și are sensul. Mai ales pentru cei noi, care încă nu știu cum merg lucrurile în sânul comunității AmFostAcolo. Pentru ei, și pentru toți ceilalți trebuie să fac o prezentare... Are “nume de cod” @Michi, este cunoscută ca Mama Michi. Este dovada vie a faptului că dacă vrei, poți. Orice... la orice vârstă. Trebuie doar să-ți găsești motivația corectă. Este o legendă, este un exemplu de urmat pentru oricine. Pentru mulți [...] — vezi review [+13 poze]
Vacanța în Lisabona și împrejurimile sale / LISABONA [orașul]
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: PIQIU [02.12.14]
  • RECOMANDĂ

Lisabona - o destinatie surprinzatoare

Azi m-am intors dintr-un city-break in Lisabona si vreau sa va impartasesc impresiile la cald :) dar pe scurt, sunt sigura ca altii au facut-o mult mai detaliat ca mine si mult mai bine. Lasabona pentru mine inseamna azi : cazare foarte ieftina, o capitala saraca (bucurestiul are mult mai multe de oferit), oameni frumosi, taxiuri ieftine, mancare delicioasa, cafele f bune, zona oriente (f frumoasa: oceanariul, mall-ul, faleza, podul... tot ansamblul e f frumos!), cumparaturi ieftine, muzica [...] — vezi review
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.5086958408356 sec
    ecranul dvs: 1 x 1