Impresii și recomandări [2297 / 3972]

Afișate impresii [22961 - 22970] de CĂLĂTORIE
Unde mâncăm în zona Alba Iulia? / ALBA IULIA
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: bogumil [29.12.14]
  • RECOMANDĂ

Pizzeria Roberta - recomandabil!

Pagina web : pizzeriaroberta.ro/index.html; Adresa : Alba Iulia, B-dul Tudor Vladimirescu, nr. 4; Coordonate GPS : N46.07551° X E23.57953° Cum sâmbătă 27.12.2014 mă aflam la părinţi, în zona limitrofă mun. Alba - Iulia şi aveam de sărbătorit ceva în familie (cei 62 de ani... sănătoşi şi frumoşi ai mamei), am complotat împreună cu fratelo' din dotare şi aşa am ajuns să-i scoatem pe părinţi la masă în oraş. Iar, Pizzeria Roberta a fost locul recomandat de mai [...] — vezi review [+20 poze]
Unde mâncăm în zona Moieciu / MOIECIU
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: dandi [28.12.14]
  • RECOMANDĂ

Ospitalieri (Pensiunea Podul Turcului)

Am ajuns intr-o seara de curand la pensiunea Podul Turcului. Aveam cazare undeva in apropiere (vezi impresii) dar am vrut sa mancam in alta parte. Despre conditiile de cazare nu am ce sa scriu dar pot spune ca au fost foarte primitori. De cum am parcat masina, un angajat ne-a si intampinat. I-am spus ca nu ne intereseaza cazare ci doar sa mancam ceva. Am fost tratati in continuare frumos. Restaurantul este decorat frumos, nu are acea nota de kitsch ce se regaseste la o vila din Bran, de [...] — vezi review
Vacanța / city-break la Paris / PARIS
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: andraz [27.12.14]
  • RECOMANDĂ

Recomandări organizare city break Paris

Acest review isi propune sa dea o recomandare de organizare a unui city break relaxant la Paris si sa marcheze cateva ponturi. 3 zile la Paris sunt greu de dramuit eficace, astfel incat sa nu fie nici prea obositoare si nici prea lipsite de vizite la grandioasele si multiplele obiective turistice. Zborul companiei Wizz Air iti permite sa fii in Paris la ora 9. Cand ajungeti gasiti in interiorul aeroportului o masinarie de unde va puteti cumpara bilete de autobuz pe baza unui card de credit [...] — vezi review [+19 poze]
Descoperă zona Padina [şi împrejurimile] / MASIVUL BUCEGI
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: Dan&Ema [27.12.14]
  • RECOMANDĂ

Hotel Peștera - Muntii Bucegi – căi de acces

Yes! Sau ies la munte! Indraznesc a incepe acest articol. Sincer, am ezitat mult in scrierea acestui review. Nu in a il scrie, ci in privinta continutul sau. Povestea seaca suna cam asa: Denisa, Emi, Ema si Dan au petrecut Craciunul 2014 la Hotel Pestera (vezi impresii) in Muntii Bucegi. Aveam de gand sa scriu doua articole – unul despre cazare si pachetul de servicii achizitionat – altul despre Pestera Ialomicioarei, pe care ne-am dorit mult sa o putem vizita in special pentru copii. [...] — vezi review [+16 poze]
Complexul Muzeal Golești / PITEȘTI
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: wolf2001* [24.12.14]
  • RECOMANDĂ

Vizita la Muzeul Golesti

Intr-o dimineata insorita la inceputul lui decembrie fiind cu piticul singuri acasa am hotarat sa ne facem de cap si sa ne petrecem ziua in aer liber. Fiind satui de parcurile pe care le frecventam prin rotatie saptamanal, am hotarat sa mergem sa ne plimbam prin muzeul in aer liber de la Golesti, amplasat la o distanta de 10 km de Pitesti pe soseaua veche catre Bucuresti. Inainte de toate, vreau sa va spun cateva cuvinte despre aceasta bijuterie a meleagurilor argesene si acest adevarat [...] — vezi review [+32 poze]
Descoperă Chicago și împrejurimile / CHICAGO
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: ccondeiu [23.12.14]
  • NURECOMANDĂ

Freeport, Illinois, un oras in dificultate in gradina marelui licurici de la apus

Saptamana trecuta m-am aflat pentru o zi in Freeport, un oras la 200 de kilometri de mine si cam la aceeasi distanta de Chicago. Era ultima dintr-o serie de opt vizite in ultimele doua luni, vizite facute la spitalul local FHN ca parte a cursurilor oferite surorilor medicale de acolo. In anii trecuti deplasarile erau de doua zile, cu stat la hotel in ziua precedenta, dar anul asta am dus viata “on the fast lane” cum spun americanii, sau mai pe fuga cum spunem acasa. De ce relatarea de [...] — vezi review [+5 poze]
Din viața comunității AmFostAcolo / DE LA LUME ADUNATE

Cadouri de la Moşu pentru cei mai ne-cuminţi, mai neastâmpăraţi membri ai comunităţii :)

Ho-ho-hooo... Mâine îi fi... frânt, desigur — vai de şalele mele... Da' pân'atunci, ia să-mi rezerv io seara asta, mi-am zis în barba-mi albă, pentru AFA şi pentru cei mai... neastâmpăraţi, mai "ne-cuminţi" călători ai ei... Pentru că, recunosc, am mai citit şi io de pe aici, planificându-mi trasee, retragerile pe câte-o plajă pe timp de vară, alea-alea. :). Şi-a sosit, vremea, să şi dăruiesc, nu numa' să primesc, şi eu, pe AFA... Aş vrea să-i premiez, cumva, [...] — vezi review
Unde mâncăm în împrejurimile Bucureştiului? / BUCUREȘTI
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: vega06 [23.12.14]
  • RECOMANDĂ

Restaurantul - Pizzerie Elisabeta. Venit, vazut, placut, recomandat fara rezerve (Sat Roșu, Comuna Chiajna)

Astazi am placerea sa va prezint un restaurant nou deschis (pe data de 1 decembrie) in Bucuresti cartierul Militari. Cum ajungem. Pentru a ajunge la el, mergeti pe Iuliu Maniu pana la Metro Militari unde virati dreapta pe strada Rezervelor, si tot inainte cam 1,5Km, treceti de Militari Residence si apoi pe partea dreapta, vis a vis de un complex de blocuri si chiar la strada, veti vedea restaurantul aflat la nr 77. Se mai poate ajunge si dinspre soseaua ce leaga Comuna Rosu de Comuna [...] — vezi review [+37 poze]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: nosferatoo [21.12.14]
  • RECOMANDĂ

Casa Jienilor - Agricultori, un restaurant bunicel in inima Bucurestiului

Am fost astazi la o aniversare, organizata la Restaurantul Casa Jienilor din str. Agricultori. Cum in aceasta locatie nu am mai fost, expun mai jos cateva impresii: a) locatia: pe str. Agricultori, pe partea dinspre Bd. Pache Protopopescu, cladire noua, curte generoasa cu locuri de parcare (si cu spatiu pentru terasa pe timpul verii); b) ambientul: gen steak house, cu aer rustic si fotografii ale vechilor Bucuresti pe pereti; c) dotari generale si curatenie: parcare interioara, internet [...] — vezi review [+8 poze]
România - te iubesc / PRIN şi PENTRU ROMÂNIA
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: ccondeiu [21.12.14]
  • RECOMANDĂ

In Memoriam Golaniada… Multumiri minerilor plantatori de flori si “IMGB (care) face ordine”

In memoria celor care visau in '90 la o Romanie lipsita de comunism si intoleranta, dar au fost in schimb stalciti in bataie cu bastoane, maciuci si lanturi... Multumiri minerilor pentru spiritul civic de care au dat dovada in iunie 1990, dovedindu-se un detasament de incredere. Multumiri de asemenea muncitorilor de la IMGB, cei care pe 13 iunie 1990 faceau ordine in Piata Universitatii. Ati aratat ca ati fost oameni de bine, organizati intr-o o forta de epurare eficienta in Romania anilor [...] — vezi review
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.3029990196228 sec
    ecranul dvs: 1 x 1