Impresii și recomandări [2296 / 3972]

Afișate impresii [22951 - 22960] de CĂLĂTORIE
La pas prin Herculane și împrejurimi / HERCULANE
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: katrinuta [04.01.15]
  • RECOMANDĂ

Salvati Herculane, perla Banatului

Este o zona superba, cu peisaje ce-ti taie respiratia. Pacat ca tot ce au construit altii cu sudoarea fruntii si au cladit statiunea ce o data era una din perlele Romaniei si a Banatului astazi este un oras prafuit, lasat in paragina. Toate cladirile, hotelurile si baile ce odata au fost mandria acestei statiuni au fost lasate in ruina iar cu fondurile obtinute sau construit pensiuni una langa alta, urate si inestetice. Nu ar fi fost mai inteligent de a renova cele vechi si am fi atras mult [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sibiu și împrejurimi? / SIBIU
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: dupre [03.01.15]
  • RECOMANDĂ

Restaurant Casa Frieda - decent

Am intrat intamplator la Frieda, in perioada foarte aglomerata a revelionului. Locul este destul de mic, dar am reusit sa gasim totusi o masa. Meniul nu este extrem de variat si nici nu are pretentii de restaurant de mare clasa. Desi era complet plin, am fost serviti foarte rapid de un ospatar care a facut tot posibilul pentru a ne multumi. Mancarea este decenta, fara sa exceleze. Intr-adevar pizza a fost servita cu ketchup la tub, din cel de la supermarket. :) Mi-a lasat impresia ca un [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sibiu și împrejurimi? / SIBIU
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: dupre [02.01.15]

Restaurant Bufnita - de evitat

Incurajat fiind de experientele placute din trecut, ultima fiind acum 2 ani, am ales ca prima oprire Restaurantul Bufnita. Masa mare la care ne-am asezat nu era debarasata, desi doar alte 2 mese din intreg restaurantul erau asteptate. In interior era frig, caloriferele fiind reci. Desi am semnalat ospatarului acest lucru, nu a rezolvat cu nimic problema. Dupa ce am comandat, timp de 45 de min nu am primit nici macar bauturile. Retineti ca DOAR alte 2 mese erau ocupate. In final am ales [...] — vezi review
Descoperă Kopaonik / KOPAONIK
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: SorinelA [02.01.15]
  • RECOMANDĂ

La schi in Kopaonik

Am hotarat sa mergem de craciun la schi in tara, dar dupa unele cautari nu am gasit sa ne incadram in buget asa ca ni s-a sugerat Kopaonik (Serbia). Dupa o informare atenta am ajuns la concluzia ca merita 5 zile la munte, hotel de 4 stele, demipensiune (mic dejun si cina), la 710 euro 3 adulti si un copil de 7 ani. Traseul este simlu trecem granita pe la Turnu-Sverin, mergem E771 pana la Zajecar, urmarim E761 pana la Paracin, autostrada si iarasi E761 pana la Krusevac, [...] — vezi review [+5 poze]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI

Restaurant Casa Condor - Revelion 2015 de neuitat

In primul rand urez tuturor ''La multi ani 2015''. Am fost sa petrec Revelion 2015 la acest restaurant deoarece il stiam mai demult si oferta a fost buna, adica 225 lei / persoana. Ca localizare, este la 150 metri in spatele Pietii Veteranilor din Cartierul Militari, pe strada Dealul Tugulea, langa un cabinet veterinar. Se poate ajunge usor cu multe mijloace de transport, inclusiv Metrou + 1 statie de R. A. T. B. Este o locatie discreta. Parcare proprie nu are, deoarece este in mijlocul [...] — vezi review [+5 poze]
Zakopane - la poalele Munților Tatra / ZAKOPANE
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: sabooky [02.01.15]
  • RECOMANDĂ

Zakopane - alegeti cu incredere!

am ales aceasta vacanta nestiind mai nimic despre zona - am pus degetul pe harta, nimerind muntii Tatra, apoi am cautat statiuni si cazari in zona. am oscilat intre Slovacia si Polonia, insa pana la urma m-am decis: Zakopane :) Transport: am mers cu masina - sunt cam 1100 km din Bucuresti. ruta pe care am ales-o: Bucuresti- Pitesti - Sibiu - Oradea - Debrecen - Kosice - Zakopane drumul este bun, cu autostrazi, nu am prins radare, controale inutile, etc la dus am oprit o noapte in [...] — vezi review [+5 poze]
Unde mâncăm în zona Aiud-Teiuș? / AIUD & TEIUȘ
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: Atena2008 [31.12.14]
  • RECOMANDĂ

Pranz la restaurant Salon Georgia - Aiud

Celor grabiti in tranzit pe drumul intre Sebes si Cluj le recomand sa se opreasca pentru o ora la Salon Georgia din Aiud, situat pe strada Horea nr. 5A. Accesul pe strazile Aiudului pana la aceasta locatie este jalnic, avand in vedere noroiul si asfaltul desfundat. Chiar si exteriorul cladirii nu inspira mai mult decat ar face-o o cantina de oras mic de provincie. Insa odata sosit in acest restaurant gasesti curatenie peste tot si amabilitate desavarsita. Cu preturi foarte mici in raport cu [...] — vezi review
Unde mâncăm în Băile Felix și împrejurimi / BĂILE FELIX / '1 MAI'
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: Atena2008 [31.12.14]
  • RECOMANDĂ

Restaurant Casa Romaneasca Baile Felix

Un restaurant excelent, amenajat rustic, cochet, curat, personal foarte amabil si profesionist. Restaurantul un pic cam aglomerat (mese inghesuite). Meniul extrem de diversificat si adaptabil la cerintele clientilor. In afara meniurilor uzuale, se poate servi o gama larga de specialitati (cerb, mistret, urs, purcel de lapte, etc) Calitate si prezentare foarte buna a tuturor serviciilor, la preturi rezonabile. Exista in restaurant muzica de ambient, televizor, wifi free. Ca singur punct [...] — vezi review
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: Dabator [31.12.14]
  • RECOMANDĂ

The Pub or not The Pub

Motto: Îţi spun şi matale:mănâncă petalede vegetaleşi ce-o mai fi-n pomi;mănâncă rizomi;duminica, lisăde muguri de tisăşi spori de ciuperci;fă-ţi, lunea, un tercide hrişcă, iar joia,nu uita soia.Consumă-le calmcum, frunza de palm,girafa şi havăriiei, la Discovery ...Dacă n-ai aşa gât,nu-ţi rămîne decâtsă te saturi cu iarbă:n-o pune să fiarbă,căci, până se-ntunecă,burta o rumegă...Iar ţie, beteagulde câtemai boaleleşi preanerumenul,ţi se-mproaspătă [...] — vezi review [+15 poze]
Aquapark Paradisul Acvatic / BRAȘOV
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: cristianam [30.12.14]
  • RECOMANDĂ

Paradisul Acvatic - loc de relaxare pentru iubitorii de apa calda

Acum, odata cu venirea iernii si dupa o perioada indelungata in care nu am vazut soare, creierul refuza sa se mai gandeasca la altceva decat piscine cu apa calda si zapada. OK…stim de ce avem nevoie dar unde sa gasim asa ceva? M-am pus pe cautat, ca un bun organizator de vacanta ce ma consider si am gasit, aproape de casa, la Brasov, Paradisul Acvatic (am mai gasit si altele, dar mai departe si calatoria asta am dorit sa fie facuta cu trenul). Am gasit locul, am gasit spatiu de cazare chiar [...] — vezi review [+2 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.2953410148621 sec
    ecranul dvs: 1 x 1