Impresii și recomandări [pag. 2293 / 3972]
Afișate impresii [22921 - 22930] din total 39717 impresii de CĂLĂTORIE
O zi în zona Târnăveni / TÂRNĂVENI [MS]
- DECEMBRIE, 2014
- de: AleDia [31.01.15]
- RECOMANDĂ
Degustare de vinuri la Villa Vinea [loc Mica, MS]
A venit luna decembrie şi încă nu avusesem team event-ul anual. Unde pot să meargă un grup de 32 de femei? ... Răspunsul este... la Cramă! Vroiam şi noi să mergem să vedem cum arată o cramă şi să participăm la o degustare de vinuri. Câteva din colege mai fuseseră în trecut, dar foarte puține. Pentru mine a fost prima oară. Şi conform zicalei „Curiozitatea a omorât pisica, dar satisfacerea curiozităţii a înviat-o”, abia am aşteptat să văd/cunosc/trăiesc ceva nou. [...] — vezi review [+31 poze]
Aquapark Prezident [Băile Felix] / BĂILE FELIX / '1 MAI'
- DECEMBRIE, 2014
- de: marius_s27* [30.01.15]
- RECOMANDĂ
Aqua parc President plus si minus
O frumoasa revenire la Aqua Parc pe data de 31 decembrie 2014, o zi linistita, puhoiul de lume inca nu sosise, locuri la sezlonguri, bazine nu foarte aglomerate, veselie, voie buna, relaxare, toate bazinele functionale, ne-a placut mult ca la bazinele de afara era tare putina lume, 3 sau 4 cupluri plus cativa tineri ametiti dar simpatici, topoganele de afara nu functionau oficial desi pe cel rosu, drept, l-am incercat asa fara apa de multe ori (traznet desi erau -14 grade Celsius) plus altii [...] — vezi review [+10 poze]
Vacanța la Roma / ROMA
- DECEMBRIE, 2014
- de: GabrielaG [29.01.15]
- NURECOMANDĂ
Roma - o experienta nu chiar placuta
Ştiu şi sunt sigură că articolul pe care îl voi posta poate va stârni controverse dar este părerea mea subiectivă şi din ce am trăit şi simţit în Roma pot spune că nu mi-a plăcut deloc. Am călătorit în Italia în mai multe oraşe, mi-a plăcut la nebunie Veneţia, Padova, Milano chiar şi Verona de care la început nu am fost extrem de încântată, dar acum... vizitând Roma pot spune că aş alege mai degrabă Verona... Poate am avut ghinion, poate nu mi-a plăcut Roma [...] — vezi review [+15 poze]
Cetatea Deva / DEVA
- DECEMBRIE, 2014
- de: bogumil [29.01.15]
- RECOMANDĂ
Cetatea Deva - merită mai mult!
Coordonatele GPS Cetate : N 45.888485º / E 22.897475º Coordonatele GPS parcare telecabină : N 45.888633º / E 22.901023º Adresa poştală cetate : Deva, Dealul Cetăţii Adresa poştală parcare telecabină : Deva, str. Stadionului Pagina web oficială : cetateadeva.ro. Alte informaţii pot fi găsite pe saitul primăriei (despre cetate şi despre telecabină) sau pe wikipedia. La Cetatea Deva, este musai să ajungi dacă eşti prin zonă, cu atât mai mult cu cât, în afara [...] — vezi review [+23 poze]
Descoperă Praga și împrejurimile / PRAGA
- DECEMBRIE, 2014
- de: Sindrom [28.01.15]
- RECOMANDĂ
Praga - un city-revelion-break reusit
Praga am ales-o simplu impreuna cu sotia. Eu am zis ca nu vreau sa mai fac revelionul in Romania, ea mi-a zis Praga si uite-asa un oras in care nu planuiam sa ajung prea curand era "on top". Poate va intrebati ce aveam cu Praga? Ei bine, 80 spre 90% descriu orasul ca unul romantic, iar eu nu sunt deloc genul si ca unul unde localnicii cauta sa pacaleasca turistii, iar mie imi place mai mult sa observ oamenii locului decat sa vizitez obiective pline de turisti inarmati cu zeci de camere foto si [...] — vezi review [+14 poze]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
- DECEMBRIE, 2014
- de: tata123 🔱 [26.01.15]
- RECOMANDĂ
„La Plăcinte” moldovenești
Stimulat mental și gustativ de review-ul lui @gotty mi-am adus aminte că am trecut și eu de trei ori prin lanțul de restaurante La Plăcinte. Toate vizitele le-am făcut la restaurantul de pe Bdul Dacia nr. 20, primul deschis din București în toamna anului 2013. Prima întâlnire cu restaurantul am avut-o chiar la o lună de la deschidere parcă, atunci când toată lumea se înghesuia „la plăcinte”; următoarele două „atacuri” au avut loc în decembrie 2013 și decembrie 2014. [...] — vezi review [+8 poze]
Descoperă Sighișoara şi împrejurimile / SIGHIȘOARA [MS]
- DECEMBRIE, 2014
- de: crismis [25.01.15]
- RECOMANDĂ
Au Pole du Nord 3975 km, au Pole du Sud 14025 km
Sa incercam sa ne imaginam paralela care incinge globul pamantesc la o distanta de 3975 km de Polul Nord si fix 14025 km de Polul Sud. Evident, nu ne-o putem imagina decat in emisfera nordica. Probabil ca sunt cateva locuri situate pe aceasta paralela in care ai avea motive sa-ti doresti sa petreci cateva zile speciale, ca de exemplu Sarbatorile Nasterii Domnului. Dar cu siguranta unul din cele mai frumoase astfel de locuri este Cetatea Sighisoarei!... Mi-am petrecut Sarbatorile de Iarna in [...] — vezi review [+60 poze]
Descoperă Santa Cruz de Tenerife / TENERIFE
- DECEMBRIE, 2014
- de: GabrielaG [25.01.15]
- RECOMANDĂ
Aproape totul despre Santa Cruz de Tenerife şi Puerto de la Cruz în viziunea mea
Totul despre Santa Cruz de Tenerife şi Puerto de la Cruz în viziunea mea Vedeam pe la televizor diferite prezentări ale insulei şi îmi imaginam că este o insulă imensă, ca Santa Cruz, capitala reprezintă atracţia principală şi că nu îmi va ajunge timpul să vizitez capitală. Dar, bineînţeles, cum am scris şi în review-urile trecute, atunci când îmi fac un program de acasă nu reuşesc să îl respect niciodată. Câteodată orientarea la faţa locului este cea mai bună. [...] — vezi review [+14 poze]
Piețele de Sărbători (Crăciun, Paște) / VIENA
- DECEMBRIE, 2014
- de: georgeluci [25.01.15]
- RECOMANDĂ
O feerie de sarbatori
Buna tuturor. Am fost si noi la Targul de craciun din Viena intre 09 -12.12.2014. Anterior am tot auzit si citit pe forum despre acesta, dar cel mai bine este sa-l vezi. Primul targ vizitat a fost cel din fata Primariei. Minunat. Am ajuns acolo seara când deja erau aprinse toate luminile ornamentale din Primarie si toti copacii si brazii impodobiti si luminati iti dadeau senzatia ca te afli in lumea povestilor. Fetita noastra era atat de incantata incat alega de la un pom impodobit la altul, [...] — vezi review
Vacanța în Tenerife / TENERIFE
- DECEMBRIE, 2014
- de: GabrielaG [25.01.15]
- RECOMANDĂ











