Impresii și recomandări [pag. 2288 / 3972]
Afișate impresii [22871 - 22880] din total 39717 impresii de CĂLĂTORIE
La pas prin zona Lepșa / LEPȘA
- IANUARIE, 2015
- de: Adrijaan [04.01.15]
- RECOMANDĂ
O zi minunata la Lepsa
Sambata 3 ianuarie am plecat din Buzau in jurul orei 10.00 catre Lepsa. Nu mai fusesem niciodata aici. Drumul a fost superb atat pe DN2 E85 Buzau-Focsani cat si pe DN2D Focsani-Lepsa (acesta este recent renovat si se circula foarte bine). Am ajuns in statiunea Lepsa in jurul orei 12.15 Deci am facut 145km in 2 ore si 15 minute, mers asa batraneste, de frica radarului. Statiunea Lepsa (impropriu spus statiune, intrucat este o localitate de munte in care s-au construit pensiuni), [...] — vezi review
Descoperă Pojorâta și împrejurimile / POJORÂTA
- IANUARIE, 2015
- de: DOINITA [03.01.15]
- RECOMANDĂ
Partia 'Drumul Tatarilor'
Am fost acolo! Am fost acolo, unde natura e minunata, unde omul a incercat sa-si aduca aportul fara a deranja mediul si unde noi, turistii, ne dorim sa revenim iarna sau vara ,cu schiuri sau cu dorinta de simti mirosul de cetina. E vorba de o partie de schi recent deschisa si mai putin, spre deloc popularizata. Noi nu schiem, dar dupa petrecerea de Revelion, am simtit nevoia de putina miscare in natura. Si cum eram impreuna cu inca doua familiii de prieteni, ne-am consultat si am decis sa [...] — vezi review [+10 poze]
Filozofări... turistice / DE LA LUME ADUNATE
- IANUARIE, 2015
- de: Michi [03.01.15]
25 de ani de turism, bilanţ la sfârşitul unei etape şi începutul alteia
Conform obiceiului, ca să prezint tabloul complet, o iau de la '48. La 1 ianuarie 1990 am ieşit la pensie pe formula ˝la cerere˝. Împlinisem de curând 55 ani şi aveam peste 35 de ani de muncă, gata îmi ajungeau! Cu mult timp în urmă îmi făcusem planuri de cum vor decurge anii de pensie până spre 2000, ţintă pe care speram s-o ating. Mă vedeam stând la cozi la alimente dimineaţa când salariaţii erau la serviciu, tricotând în parcul Moghioroş, ţinând televizorul deschis [...] — vezi review
Unde mâncăm în Vârtop? / VÂRTOP [AB / BH]
- IANUARIE, 2015
- de: sergiu.frandes [02.01.15]
- NURECOMANDĂ
Penibili - Restaurantul H. Four Seasons din Vârtop [BH]
Am fost pe 1 ianuarie 2015 seara, la ora 20, sa servim cina la restaurantul hoteleului. Am comandat niste minuturi (paste, cascaval pane, cartofi prajiti, piept de pui, etc.), comanda luata de catre ospatar la ora 20.10 si ajunsa la noi la ora 21.55, in contextul in care eram a doua masa la care se luase comanda in acea seara. In tot acest timp ospatarul a dat din umeri de fiecare data cand il intrebam de comanda noastra, spunand ca "vine imediat". A adus mancarea pe rand, pe ultimul servit [...] — vezi review
Unde mâncăm în Azuga? / AZUGA
- IANUARIE, 2015
- de: cameluzda* [02.01.15]
O surpriza placuta - H. Larisa
Am petrecut revelionul la Hotel Larisa si am remarcat cu placere cateva aspecte: caldura cu care esti primit, atentia care este acordata fiecarui turist in parte, ciorba de fasole (mai ales), coastele..., mancarea in general, buna si la preturi ok, servirea de buna calitate, curatenia si amplasarea de exceptie. Am avut parte de o seara frumoasa de revelion iar gazdele au facut tot ce le-a stat in putere sa ne simtim bine. Vom mai reveni cu drag si felicitari pentru ceea ce ati inceput sa [...] — vezi review
Unde mâncăm în Timișoara? / TIMIȘOARA
- IANUARIE, 2015
- de: danafischer [01.01.15]
- NURECOMANDĂ
Revelion 2015 la Wake-up Club&Restaurant
FEEDBACK: 1. Mancare: a. Antreuri: bune, dar 99% numai chestii uscate... nimic care sa ajute la "alunecare" - gen niste rosii cherry, ardei... ceva! b. Fel principal 1: Carnea a fost nemestecabila =» nemancabila! ; Sos aproape inexistent; Cartofii ori vechi, ori de calitate foarte proasta --» unii verzi, unii innegriti c. Fel principal 2: Bunicel, dar s-a simtit lipsa unei salate-ceva... sau mai mult sos! d. Desert: foarte gustos! Mniam! 2. Bautura: Nu s-a luat deloc in calcul [...] — vezi review
Mănăstirea Curtea de Argeș / CURTEA DE ARGEŞ
- DECEMBRIE, 2014
- de: Michi [27.10.23]
- RECOMANDĂ
Palatul Arhiepiscopiei Argeşului şi Muscelului
După ce ˝ne-am pus la cale˝adică am mâncat bine la restaurantul Sura lui Ilea (vezi impresii), autocarul ne- a dus la principalul obiectiv al excursiei organizată de Fundaţie, mănăstirea Curtea de Arges. O văzusem de mai multe ori, ultima dată în 2014 când am scris două reviewuri pe AFA. Unul despre mănăstirea Curtea de Arges -- vezi impresii şi al doilea despre biserica domnească Sf. Nicolae -- vezi impresii. Cum pe AFA s-au scris 19 reviewuri despre mănăstirea Curtea de [...] — vezi review [+22 poze]
Din viața comunității AmFostAcolo / DE LA LUME ADUNATE
- DECEMBRIE, 2014
- de: Michi [19.09.23]
Laudatio: Tata123 la al 1000-lea review postat pe AFA
Iată că la nici trei săptămâni după ce Iulianic a fost primul user care a postat din 2011 şi până acum 1000 reviewuri, acum, Tata123 îi urmează La acest al 1000-lea review, userul Safta Radu a scris un foarte frumos şi elogios ecou pe care-l redau aici: 1000 de review-uri pe AFA... remarcabil! Luând în calcul o medie de 2 ore pentru un articol, rezultă că ai stat în fața calculatorului 2000 de ore, adică mai bine de 83 de zile! Felicitări! Întotdeauna am apreciat faptul că [...] — vezi review
Therme Bucureşti - aquapark & welness [Baloteşti] / BUCUREȘTI
- DECEMBRIE, 2014
- de: bubi [21.06.23]
- NURECOMANDĂ
Dezamagitor
Din pacate, nu e la ce m-am asteptat. Am fost o data, am ales sa stam toata ziua, dar la ora 15.00 am ales sa parasim locatia. Pe scurt, este pentru cine vrea doar sa stea cu un pahar intr-o piscina cu apa pana la brau. Atat. Daca ai nevoie sa inoti, atunci nu e deloc pentru o piscina cu bazine... As putea denumi Therme ca un fel de loc de socializare in apa, cu o bautura in mana (neaparat)... In consecinta, cine nu are un pahar in mana cu orice continut, a venit degeaba la Therme. Daca ar [...] — vezi review
Ateneul Român / Palatul Ateneului / BUCUREȘTI
- DECEMBRIE, 2014
- de: Michi [18.01.23]
- RECOMANDĂ




